arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Všechny zdravím.
Hodně se mluví o alkoholismu v souvislosti s rodinou nebo vztahy. Já mám problém, ze kterého se potřebuju vypsat, týká se kamaráda alkoholika. Nechci teď psát o tom, jaké problémy přináší alkohol jemu samotnému, to by vydalo na celé internetové stránky. Horší je, že přestože je to jinak hodný člověk, když se napije, bývá agresivní. Z nějakého důvodu jsem terčem jeho agrese nejčastěji já. Včera už to došlo tak daleko, že mě začal bezdůvodně bít na ulici, nakonec se mnou praštil o zem a nechal mě tam ležet. Sice se mi nic moc díky tomu, že v podnapilém stavu člověk většinou nemá moc velkou sílu, nestalo, o to ale nejde. Především to nebyl první případ, i když tohle byl už extrém. Jsem z toho dost nešťastná, je to sice kamarád a ne partner, je ovšem jedním z mých nejbližších přátel, nechci o něj přijít. Asi mi ale nic jiného než se s ním přestat přátelit nezbývá. Zajímají mě vaše názory, zkušennosti, případně nějaké rady. Jelikož mám sama také problémy s alkoholem a v případě tohodle člověka platí, že kdo nechodí do hospody, nemá téměř šanci s ním mluvit, nepadá v úvahu, abych s ním nevštěvovala pouze místa, kde se alkohol nepodává. Pokud se spolu budeme bavit, budeme i společně pít. Díky za každou povzbuzující odpověď, snad vás téma aspoň trochu zaujme.

arrow
profile_image
ADDENIA
od 14. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Candy86
Ahoj je zajímavé, že si lidé někdy při psaní dokáží i sami odpovědět, asi to tak cítíš dobře, že se sním pokusit první na toto téma promluvit a hlavně mu sdělit jak ti ubližuje svým chováním, kdy je tedy hodně agresivní a pokud s tím nezačne chtít něco dělat tak určitě s ním omezit kontakt, nevědomky jak jsi i psala ovlivňuje tebe v pití a to asi určitě správné není, pokud to není qvartální pití,neznám příčiny jeho agrese...může pít třeba na problémy a tak?tam se potom ta agrese asi začne stupňovat, také nejsem odborník takže je toto můj názor...

arrow
profile_image
Kiki20
od 26. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Sama jsi řekla, že pokd se budete bavit, budete alkohol pít. To je chyba díky které se on bude vždy chovat jako se chová teď. Chodila jsem s alkoholikem, to samé chování co popisuješ a když do toho ještě pila já bylo to daleko horší. Hádky, řev, bitky a proč? Byl prostě bezdůvodně agresivní, naštvalo ho cokoli a kdekoli. Pak jsem já přestala pít, měla jsem svoji hranici co můžu, abych mohla racionálně uvažovat. A hle on si chlastal dál (což bude případ tvého kamaráda taky) a byl dále agresivní. Stokrát jsem mu řekla, že když si vybral chlast (poté co vystřízlivěl), že odcházím, stokrát odpustila a s jeho slibem, že to omezí, nebude pít "tolik" se k němu vrátila, nicméně, nikdy se nezměnil, tak letěl A co slýchávám teď chlastá panáky ve velkým, pivo do něj teče proudem, rve se kde může, s kámošema, nekámošema, řve na všechny... No prostě si uvědom, nebo spíš on (a to bude těžké), že za jeho chování může chlast, takže dokud s ním budeš vysedávat po putykách a vesele si přihýbat, nediv se.

Mám kolem sebe mnoho lidí, které zničil alkohol. A jen jednoho, který zvítězil /doufejme, že napořád/. Alkoholik pokud sám opravdu nechce přestat pít, nepřestane. A nikdo, kamarádi, rodina, partneři, za něho nemůžou v tomto převzít zodpovědnost a řešit to. Je to jeho volba, zda bude pít, nebo ne. Alkoholem se časem mění osobnost, v konečné fázi se s alkoholikem nejsi schopná domluvit na ničem, na vše mají výmluvy. Já bych to ukončila, ano, pokud on bude chtít problém řešit, přijď, ráda pomůžu, ale vysedávání v hospodě nad pivem ne. Spíš bych řešila sama sebe, jestli opravdu cítíš, že začínáš mít problém s alkoholem, tak zavčas bych něco podnikla. Ta hranice mezi tím, kdy má člověk pocit, že to má ještě pod kontrolou a tím, kdy už je fakt závislý, je velice jemná.

arrow
profile_image
tirafa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

balzamína
souhlas, líp bych to nedokázala napsat

Práskl s tebou o zem, co udělá příště? To je už opravdu hodně, navíc, oni rádi naslibují hory,doly, a skutek utek. Je těžké se asi vzát kamaráda, ale můžeš se třeba rozkrojit, pokud to nebude chtít řešit on, nemáš šanci mu pomoci.

Milá Candy 86:vzhledem k tomu co píšeš:" Z nějakého důvodu jsem terčem jeho agrese nejčastěji já. Včera už to došlo tak daleko, že mě začal bezdůvodně bít na ulici, nakonec se mnou praštil o zem a nechal mě tam ležet. Sice se mi nic moc díky tomu, že v podnapilém stavu člověk většinou nemá moc velkou sílu, nestalo, o to ale nejde.."

mám dvě rady:
1/kdyby mě JEDNOU někdo začal bít...je s kamarádstvím konec!!Nevím co řešíš..je známo, že alkohol má na svědomí agresivitu, znám to moc dobře,jak i jinak hodný člověk když chlastá se může změnit na agresivního deb*a.

2/ nutí chlastat i tebe a tím se i ty dostáváš na šikmou plochu.On to člověk na sobě moc nepozoruje, alkoholismus je nenápadný, nejdřív budeš en tak občas pít, občas přijdou okna, pak špatné nálady, deprese...závislot a bude příůiš pozdě!!

Ukonči tento vztah jestli se máš ráda.Amal

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Amal 2211: kdyby mě JEDNOU někdo začal bít...je s kamarádstvím konec!Nevím co řešíš..

Když nad tím tak přemýšlím, je to asi pravda. Svých přátel si sice vážím, ale tohle trpět nemusím. Jen chci říct, že pít mě rozhodně nenutí, moje problémy s ním nemají nic společného. Skoncovat s ním ale úplně nejde, studuje na stejné fakultě a máme hodně společných známých, tak se budeme vídat nejen ve škole, ale bohužel i v té hospodě... Ostatních přátel se kvůli němu rozhodně nevzdám.

arrow
profile_image
Madeline 18
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já bych si tohle nenechala líbit, nikdo nemá právo tě bít ani pod vlivem alkoholu.Možná kdybys s ním přestala kamarádit konečně by si třeba uvědomil jak strašný to jeho pití je a jak ti dokáže potom v podnapilém stavu ubližovat.Třeba by se mu konečně rozvítilo kdyby si uvědomil ,že díky pití přišel o skvělou kámošku a kdyby chlastal dál, tak Ti za to nestojí.Protože jestli je to opravdu kamarád, tak by mu mělo stát za to, pití alespoň omezit tak aby neubližoval lidem na kteří ho mají rádi.Horší by to bylo kdyby už byl opravdu alkoholik, ale i tak mu někdo musí dát najevo, že to co dělá mu akorát ubližuje a lidem v jeho okolí také.Pokud bych měla trochu problémy s pitím a bála se , že do toho spadnu , tak bych vzala nohy na ramena, je to tvůj život a je jen jeden....

arrow
Neprodává v Bazaru

tirafa
Naprostý souhlas!

Cituji Madeline 18: Možná kdybys s ním přestala kamarádit konečně by si třeba uvědomil jak strašný to jeho pití je a jak ti dokáže potom v podnapilém stavu ubližovat.

Také si to myslím.

Cituji Candy86: Pokud se spolu budeme bavit, budeme i společně pít.

Myslím, že tohle je cesta do pekel pro Vás oba.

Candy86: ahoj navíc mám pocit, že si ten tvůj kamarád může od tebe začít brát energii a to by bylo moc špatné.Jen mám ten POCIT.Amal

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Amal:
Tomu moc nerozumím

Candy86
pokud tomu tedy nerozumíš...třeba ti to dojde,až ti to vysvětlí sám život

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

být tebou, jdu pryč, než ti propije všechny peníze, zadluží se, tobě to začne vyčítet, pak ti bude sprostě nadávat, začne tě smýkat za vlasy hlavou po podlaze, párkrát si kopne a skončíš na pohotovosti,

tak to měla jedna moje sestřenka, samaritánka, co si myslela, že mu je oporou a že jí potřebuje - jo akorát tak na to, aby si na ní vybil mindráky. Pak se s ním další 4 roky rozváděla, než se domluvili na dětech - bo je chtěl do vlastní péče a jí označoval jako nezpůsobilou

takže hurá do toho, zůstaň samaritánkou nebo zdrhni, dokud je čas

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

A zapoměla jsem dodat, to piješ kvůli němu, abys s ním mohla mluvit? Co je na něm tak přitažlivé, jak píšeš, že je to tvůj dobrý kamarád? Nespojuje Vás jen ten alkohol?

arrow
profile_image
toni
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Candy86: Asi mi ale nic jiného než se s ním přestat přátelit nezbývá.

Ne, bohužel... a ani mu nemůžeš pomoct. Pokud by se rozhodl on sám, že svůj alkoholismus bude řešit, je to o něčem jiném, ale takhle tě akorát stáhne do s.aček.
Fyzické násilí by pro mne osobně bylo důvodem k okamžitému přerušení kontaktu s takovým člověkem. A argumenty jako těžké dětství a kdesicosi se nenech oblbnout, to říká každej alkoholik a feťák, vždy hledají důvody okolo a ne u sebe...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené