arrow
Neprodává v Bazaru

Pronajala jsem si pokoj v rodinném domě, kde bydlí rodina - matka, syn, otec. Oni jsou jen partneři, a můj pronajímatel je otec. Po pár dnech na mě něco zkusil a to se opakovalo 2x tak jsem přestala být přátelská a začala být opatrná. Odmítla jsem ho, jsem zapoměla dodat, pak to bylo vše v pohodě.
Smlouvu jsem měla na půl roku, ale po měsíci přesně jsem odešla ze dne na den.
Majitel tam většinu času nebyl a já trávila čas s onou ženou a synem. Sem tam měla nějaké připomínky, ale ještě to šlo. Potom ale jeden den na mě kvůli jedné věci začala křičet a vyčítat víc věcí, já nemám ráda, když se jedna věc opakuje 10x dokola, nejsem pitomá a chápu a pak také když na mě někdo řve jak bych byla malé dítě. (jednalo se o pračku, pustila jsem si prádlo na teplotu dle svého uvážení a to se milé paní nelíbilo a vyčetla mi to, když jsem si dovolila říct, že si platím nájem, čili počítám s tím, že si můžu to prádlo prát jak chci , tak jsem byla hrubě napomenuta a tak to pokračovalo.)odešla jsem z mísnosti a večer dostala sms od onoho "pána" z novými pravidly. To mě opravdu naštvalo, ale zvažovala jsem odchod. Další den jsem ale sešla z patra do obýváku a opět mě přivítal křik (dovolila jsem si zabrat jednu poličku v lednici a v mrazáku svým jídlem a opět mi byla připomenuta pračka), to jsem se definitivně rozhodla ten den odejít, ač jsem nevěděla kam. Sbalila jsem si věci a odešla.Předtím mi ale ona dáma nejen nabídla pomoc a dala najevo jak je ráda, že odejdu, ale rovnou řekla at nepočítám s vrácením depozitu, který jsem dle smlouvu odeslala spolu s prvním nájmem.
Než jsem odešla, tak ona mi zkontrolovala místnost a nechala jsem si napsat, že jsem to předala v pořádku. Napsala mi to na kus papíru, a že jsou nějaké fleky na zdi (omylem jsem si opřela namazané nohy od krému o zed) a že jsem jí zničila prostěradlo a ochraný kryt matrace (flek od propisky). jinak, že je vše v pořádku.
Volala jsem i psala tomu "pánovi," ale žádná reakce. Po dvou dnech mi napsal sms, kde žádá mojí adresu, aby mi zaslal nějaký dokument že jsem odešla a poslal vyučtování mých škod - prý jsem vytopila koupelnu, tak musí nově položit podlahu, vymalovat místnost pod koupelnou, v mém pokoji vymalovat, koupit nový nábytek kvůli tomu, že prý je poničený od svíčky (měla jsem tam svíčku ve skleničce) a pak prý je matrace zničená, koberec chce nový, měla jsem tam psíka a věděl o něm, a ted napsal, že musí přesázet celý trávník na zahradě, že tam chodil psík na wc. Prostě chce všechno nové. Byla jsem se na úřadě poradit a poslala mu dopis, kde píši že jsem se tam byla poradit a že první sms z data xy porušil pravidla nastavená ve smlouvě a pokud se neozve do 7 dnů a nedá mi ty peníze nahlásím to na správní řízení. Dneska jsem to odeslala. Ale na úřadě mi dneska paní řekla, že si myslí, že to chce hodně zvážit zda jít do toho správního řízení, že to můžu prohrát a ještě mu dám víc než jen ten deposit. Že být mnou tak prostě na ty peníze zapomenu, ale nechci se vzdát bez boje. Předem říkám, nemám bohužel ničeho fotky, ale jeho požadavky co je zničené jsou naprosto nesmyslné. Nejedná se o ČR ale o Anglii, a nejsem úplně zběhlá v angličtině abych se ve všem obhájila, proto se i trochu bojím, hlavně proto, že nemám moc peněz a ten deposit je pro mě hodně velká částka. (300lib). Byla jsem se poradil na Citizens Advice Bureau.

Poradil by mi někdo prosím? Vůbec se v právu nevyznám, zda to chlapík musí někde hlásit či ne, ale sms prý nejsou vůbec právně uznatelné, tím pádem mám jen smlouvu a papír od té paní, že jsem jí to předala v pořádku, ale ona je na smlouvě napsaná pouze jako svěděk u našich podpisů. Jinak nic.

Díky

arrow
Neprodává v Bazaru

a kde si sa bola radiť ? skúsila si citizens advice bureau tam máš právne rady zadarmo.. známa sa po mesiaci odstahovala z podnájmu a skončila na súde lebo mala doplatiť zvyšné mesiace do pol roka kedze na to obdobie mala zmluvu podpisanu ... nastastie sa s landlordom dohodla este pred sudom a skoncila dobre ... byt tebou na depozit zabudnem a radsej ich uz ani nekontaktujem lebo ako ti uz poradili mozes platit omnoho viac.. skus napisat na fb na stranku cesoi aslovaci v UK nedavno tam tiez niekto riesil podobny problem mozno ti tam niekto poradi predsa len sa tam schadzaju ludia z uk narozdiel od omlazeni

Cituji silavia: a kde si sa bola radiť ? skúsila si citizens advice bureau tam máš právne rady zadarmo..

Cituji jersey: Byla jsem se poradil na Citizens Advice Bureau.

Já myslím, že tady je nejdůležitější zjistit fakt, zda ti to může podepsat nějaký svědek (ta ženská), že jsi to předala v pořádku anebo zda to musí být přímo ten, který s tebou podepsal nějakou smlouvu. A pak také to, zda on po tobě může vůbec vyžadovat zaplacení škody, protože on (dle mého názoru) také nemá žádný důkaz, že jsi to udělala ty. No zapeklitá situace, ale 300 liber bych takovému člověku jen tak nedarovala.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji mishka999: jen tak nedarovala.

já mu to právě jen tak nechci také darovat, a ano dle mého nemá jak dokázat, že jsem to byla já. On dokonce jak vypisoval do smlouvy vybavení, tak napsal kdejaké zrcadlo a kytky, ale třeba koberec v pokoji, či vanu, wc, umyvadlo v umývačce zapomněl
Ohledně vytopení, oni totiž měli u vany/sprchy dva závěsy a já jsem skutečně netušila, že ten jeden musím mít se mnou v té vaně jak se sprchuju, protože ta voda by mohla protéct na zem a skrz zed do přízemí. By mě nikdy nenapadlo, a také jak jsem našla vodu tak jsem jí utřela.
Zkusím tedy napsat na ty Češi a Slováci ...díky. Právě mě jde hlava kolem ohledně té drzosti zaplatit všechno možné i nemožné.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jersey: no nejdřív bych si detailně prostudovala smlouvu, zda se můžeš bez postihu ze dne na den odstěhovat. Běžné je výpovědní lhůta 3-5 měsíců (kdy se nájem musí platit i když tam nebydlíš), někde musíš zaplatit celou sjednanou dobu podnájmu...až pak bych někde začala konat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh: je tam psáno, že musím dát 28 dní předem dát vědět, ale nic o jakékoli částce či postihu.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jersey: postih, pokuta je to, že když se odstěhuješ ze dne na den - musíš po odstěhování zaplatit ještě těch 28 dnů bydlení.
Proto se dává ta kauce, kdyby jsi nechtěla zaplatit nebo tě nemohli někde najít...

arrow
Neprodává v Bazaru

ale ten depozit tam je přímo psaný, že to jsou peníze pokud bych něco zničila či tak.
já bych dala vědět že se stěhuju pokud by důvody byly jiné než byly. což znamená nové podmínky, žádná práva, a neadekvátní chování

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jersey: podle smlouvy mu musíš zaplatit ještě 28 dní bydlení. Proto je depozit - aby se jím mohly uhradit pohledávky za tebou.
Protože jsi těch 28 dní předem neinformovala...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené