arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zdravím všechny,

abych vysvětlila, co zde chci řešit - nikde jsem to nečetla, ale sama cítím, že existují určitá pravidla ohledně parfémů.
Uvedu příklad: kamarádka se zamilovala do mého parfému a chce si ho koupit. Přijde mi proti "kultuře nošení parfémů", aby se voněla stejnou vůní, kterou mám já. Můj parfém je takové mé znamení - mí přátelé mě mají s mým parfémem spojenou. A představa, že půjdu třeba na ples a obě budeme vonět stejně, mi není příjemná.
Dále se mi nelíbí, když jsme třeba s kamarádkama na nějaké akci, já se chci přivonět a některá z nich mě požádá, zda by se mohla taky stříknout. Přijde mi hloupé kvůli takové malichernosti nepůjčovat svůj parfém, vypadala bych jako lakomec, ale nemám ráda, když si někdo půjčí můj parfém.
Takže koupit si stejný parfém a pak se s ním vonět zároveň s osobou, od které parfém znáte, nebo si jen tak půjčit od někoho parfém - to jsou věci, které považuji za parfémová tabu.

Máte také nějaká podobná pravidla? Nebo to takhle cítím sama?
Případně budu ráda za odkazy na stránky, kde se probírá etiketa nošení parfémů. Žádné jsem nenašla.

Pokud se někomu nelíbí, jaký mám postoj k této problematice, nechejte si to pro sebe - vím, že některým z Vás to může připadat jako absolutní hloupost.

Děkuji za všechny přínosné příspěvky.

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak za prvé, na každým voní parfém úplně jinak, takže to ,že máme s nejlepší kamarádkou stejnej mě teda vůbec netankuje.

K druhému bodu, na akci se nepřivoňuji, a kdyby jo, parfém nepůjčím, přijde mi divné, že na sebe někdo plácá za večer 2-3 vůně.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Amnesia: na každým voní parfém úplně jinak

To už jsem taky hodněkrát slyšela, ale ráda bych se o tom někdy přesvědčila na vlastní nos. Nechce se mi věřit, že by styk vůně s tělesným pachem mohl až tak změnit "vyznění" parfému.

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na UsmejSe: věř, že mohl.....na mě voní Kenzo úplně jinak než na kámošce, která mě do něj uhnala.....ani sama nepoznala, že mám stejnej...

Jasně, že jsou vůně, který prostě poznáš jako např. Angel...

a ty máš jen jeden parfém, že je to tvé pozn. znamení? Já jich běžně mám 5-6, některé jsou stálice ale i tak to dost střídám....

arrow
profile_image
elle11
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No to je teda problém jak hovado...Jak si to může kamarádka dovolit chtít koupit parfém jako ty? Zamyslela bych se nad vážným problémem ve vašem přátelství Jak bylo řečeno na každém voní parfém jinak a myslim, že je všem ukradený jestli s kamarádkou budete vonět stejnym parfémem, protože si toho pravděpodobně ani nevšimnou.

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji UsmejSe: To už jsem taky hodněkrát slyšela, ale ráda bych se o tom někdy přesvědčila na vlastní nos

Já se přesvědčila poměrně nedávno. Líbila se mi jedna vůně, objednala jsem si ji z netu.... a na kůži mi s prominutím smrděla, zatímco na oblečení voněla, jak jsem byla zvyklá.

Každopádně těžko může být moje vůně zároveň mým znamením, když jich střídám několik (naprosto rozdílných).

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Amnesia: a ty máš jen jeden parfém, že je to tvé pozn. znamení? Já jich běžně mám 5-6, některé jsou stálice ale i tak to dost střídám....

Mám jich 5 a snažím se je střídat, ale stejně mám jeden svůj nejoblíbenější, podle kterého už mě lidi poznávají. Samozřejmě ne ze vzdálenosti 5 m. Ale když třeba čekáme na přednášku a stojím těsně za spolužákem nebo spolužačkou, tak mi už několikrát bylo řečeno, že se ani nemusí otáčet a ví, že jsem to já. A to mě těší.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji elle11: No to je teda problém jak hovado...Jak si to může kamarádka dovolit chtít koupit parfém jako ty? Zamyslela bych se nad vážným problémem ve vašem přátelství

Cituji UsmejSe: Pokud se někomu nelíbí, jaký mám postoj k této problematice, nechejte si to pro sebe - vím, že některým z Vás to může připadat jako absolutní hloupost.

Stačilo by, kdybys napsala jenom, že na každém voní parfém jinak.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na UsmejSe:
My s kamarádkami nemáme moc stejný vkus na vůně a kdyby se nám líbil stejný neměla bych s tím problém Občas se nám líbí stejný parfém, ale voní na nás úplně jinak

Stejně jako nemám problém s tím, když si kámoška půjčí parfém, doletí třeba do kavárny kde máme sraz a řekne, zapoměla jsem si svůj v práci nepůjčila bys mi svůj, celý den lítám po městě a jsem splavená

Cituji UsmejSe: Přijde mi hloupé kvůli takové malichernosti nepůjčovat svůj parfém, vypadala bych jako lakomec, ale nemám ráda, když si někdo půjčí můj parfém.

Tak já s tím problém nemám a parfém jednoduše nepůjčím - pokud jsme někde společně, tak nevidím důvod, proč bysme měly vonět všechny stejně. Když si ale kolegyně parfém zapomněla a chtěla ho půjčit na schůzku (požádala mě), tak jsem jí ho samozřejmě půjčila bez mrknutí oka.

Cituji UsmejSe: kamarádka se zamilovala do mého parfému a chce si ho koupit.

No kdyby to byl někdo, s kým se vídám dnes a denně a nebo chodíme na společné akce, tak by mi to asi vadilo - také mám svůj jeden nejoblíbenější parfém - ale tak bych řekla té dotyčné, zda by si nemohla vybrat vůni jinou.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Silvie OK:

Á, spřízněná duše se našla.

Kamarádku jsem požádala, jestli by se s tím parfémem nemohla vonět jen když nebude se mnou, protože se stýkáme prakticky denně.

A jak jsi psala s tou kolegyní na rande, tak to bych jí taky půjčila.

Reaguji na UsmejSe:
To je stejné, jako s oblečením - kolegyně si koupila parádní (a dost výrazné) boty a mně se moc líbily. No tak jsem si je taky koupila, ale nenosila jsem je do práce

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Silvie OK: ale tak bych řekla té dotyčné, zda by si nemohla vybrat vůni jinou.

a co kdyby si ho stejně koupila?

V něčem máš sice pravdu, ale musíš si uvědomit, že parfém je výrobek dostupný široké veřejnosti, jako každý jiný a tudíž kdokoli si může pořídit stejný parfém aniž by se tě žádal o povolení. Trošku mi to přijde jak na základce, když se splužačky hádaly, která měla to či ono první. Také nejsem vyloženě nadšená, když najdu výborný parfém a někdo si jej pak pořídí právě proto, že jej cítil na mně, ale má právo si jej koupit. Proto si myslím, že nějaká etiketa ohledně parfémů ani neexistuje.

Cituji UsmejSe: Pokud se někomu nelíbí, jaký mám postoj k této problematice, nechejte si to pro sebe

A tohle je naprosto absurdní. Založila jsi diskuzní téma na internetu, mají k němu přístup tisíce lidí, takže musíš počítat s tím, že se ti k němu vyjádří. Vyžádat si reakce dle tvého přání je opravdu podivné.

Cituji UsmejSe: Kamarádku jsem požádala, jestli by se s tím parfémem nemohla vonět jen když nebude se mnou, protože se stýkáme prakticky denně.

A co ona na to?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené