arrow
profile_image
Domi
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jaké máte zkušenosti s denním studiem na této škole? Děkuji za informace.

arrow
profile_image
chick
od 24. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přítel tam studuje v 5.ročníku. Vím, že je to hodně těžká škola, dost si u zkoušek potrpí na přesné definice. Nedělá jim problémy vyhodit i na 3.pokus (resp. 6 pokus) lidi od zkoušek i od státnic. Podle jeho slov je těžší než pražská i brněnská právnická. (zná lidi, kteří odešli právě z těchto zmiňovaných a v Olomouci nezvládají už tuplem). Musíš plnit docházku (někde musí být 100% - to třeba v Pze vůbec není).
Jestli máš další dotazy, tak se ptej, kdyžtak ti to zjistím

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

školu mám vystudovanou. za nás 100% docházka téměř nebyla, alespoň co pamatuju (jsem cca dva roky ze školy).
můj dojem byl, že studium během roku je v pohodě, ale zkouškové je opravdu hodně drsné. jak píše chick, nemají problémy vyhazovat ze třetích termínů, od státnic. u některých vyučujících je normální, že jejich termín na státnicích neudělá většina lidí (pokud zkoušejí dva, tak u jednoho 8 z 10 udělá, u druhého 8 z 10 ne).
je taky pravda, že během mého studia škola výrazně přitvrdila, nově se začala např. dělat klauzura nejen z trestního, ale i z občanského práva (a ta je mnohem těžší). tomu už jsem ušla, osobní zkušenost nemám.
také se domnívám, že práva v olomouci jsou minimálně těžší než v brně. srovnání s prahou nemám. je na ně podle mě i těžší se dostat, do brna jsem měla percentil skoro 100, do olomouce jsem se dostala s odřenýma ušima.

arrow
profile_image
Domi
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na chick: Právě že chci jít tady na tuto školu,vím že je velmi,velmi náročna,než třeba fakulta v Praze nebo v Brně,ale podle mně je lepší studovat na škole která má lepší reference,navíc si říkam ,že risk je zisk,tak proč to nezkusit...100% docházka by mi nedělala problém,chci se této škole věnovat naplno takže bych se ostatních aktivit vzdála...Děkuji alespoň za nějaké info., na internetu jsem si o této fakultě něco přečetla,ale vždy jsou lepší spíše osobní zkušenosti....

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ještě postřeh - zkoušky jsou drsné jen z těch předmětů, ze kterých se později státnicuje, z těch nejdůležitějších, občan, obchod, trest, správa...samozřejmě jsou i zkoušky lážoplážové

arrow
profile_image
Domi
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na imoen: Jsem ráda opravdů za jakékoliv info.takže děkujiSamozřejmně než se dostanu ke státní zkoušce, tak se to za tu dobu může malinko změnit.....No už teď se toho bojím,ale snad to něják zvládnu. Myslím si,že když se člověk učí a učí a věnuje se studiu naplno,tak se to da určitě zvládnout.

arrow
profile_image
Battlefield
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Domi:
Přeji hodně štěstí, ať to zvládneš a zároveň trošku závidímJá neměla tu odvahu si tam podat přihlášku

arrow
profile_image
Persefoné
od 31. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych tedy rozhodně neřekla, že v Olomouci je to těžší a už vůbec ne, že to je lepší škola. Pokud se někdo chce uplatnit v zahraničí, tak má nejlepší jméno Praha, na domácím poli zase Brno, protože tam se klade důraz i na praxi a ne na biflování §§, které je většinou k ničemu. Vyplývá to i z mnoha průzkumů, např. http://ihned.cz/c1-34587840, neříkám, že výsledky podobných průzkumů jsou zcela relevantní, ale vzhledem k tomu, že Praha a Brno se opakovaně umisťují na prvních příčkách... A co vím, tak jsem zatím pracovala ve dvou AK a když se přijímali noví (mladí) pracovníci, tak se celkem dost hledělo na to, odkud jsou, a ti z Prahy a Brna byli u nadřízených automaticky na vyšším levelu.
Ohledně těch přijímaček, neřekla bych, že nějaké jsou těžší, když jsou oboje rozdílné. Do Brna se dostanou ti, kteří umí uvažovat logicky a do Prahy, Olomouce a Plzně je také důležité umět historii, společenské vědy apod.
Jistě, některým studentům může Olomouc připadat těžší, protože se musí více biflovat, ale o tom práva nejsou, je třeba se naučit a pak to umět aplikovat, kamarádka je v 5. ročníku v Olomouci a nikdy tam nemusela psát žalobu, odvolání, rozsudek, prostě nic, zato spoustu seminárek. A k té docházce, my třeba 100% většinou mít musíme, někde je dovolena 1 absence, no ale to absolutně nemůže být objektivním měřítkem kvality školy.
Neříkám, že je Olomouc špatná škola, to vůbec ne, ale říkat, že je lepší než Praha a Brno, když donedávna pořád bojovala o to, aby jim nesebrali akreditaci... A hlavně, myslím, že všechny 4 naše právnické fakulty jsou dobré a záleží na každém, jak ke studiu přistoupí...

arrow
profile_image
Persefoné
od 31. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A namátkou další: http://www.cuni.cz/IFORUM-6373.html

arrow
profile_image
Bad_Morgana
od 28. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Souhlasím s Persefoné. Chick ani jejího přítele nechci urazit nebo ranit, ale povyšovat Olomouc, či Plzeň nad Brnem nebo Prahou zdá se mi být více než troufalé. O historii atd zde nemluvím, jde o fakta, která nikdo z nás (naštěstí) změnit nemůže. Kolik % studentů se dostane do Olomouce a kolik jich skutečně nastoupí do ročníku? Něco málo přes 50%. A proč? Každý chce do Brna nebo Prahy. Já jsem vždycky chtěla do Brna, protože jsem slyšela samou chválu, nehledě na to, že Olomouc předtím bojovala o to, zda vůbec bude mít akreditaci k vyučování tohoto studijního oboru.
Slečna Chick a její přítel v mých očích zaujali polohu kyselého hroznu, protože tím, že se nedostal do Brna/ Prahy (ačkoliv si myslím, že to 100% zkoušel), tak teď haní a povyšuje Olomouc, aniž by si srovnal exaktně posbíraná fakta z jednotlivých fakult.
Odbíháme ale od tématu, kterým bylo- rada pro snadbudoucí studentku právnické fakulty. Já říkám- zkus to na všechny a potom podle svých osobních preferencí si sama rozhodneš, kam půjdeš. Na každé z fakult jsou kladeny trochu rozdílné požadavky u přijímaček, ale toho bych se nebála. Rozhodně ale zkus Brno, protože ti mají přijímačky ještě před maturitou a když se tam dostaneš, nebudeš vůbec muset stresovat co a jak po maturitě, nebudeš se po matuře muset učit a zároveň budeš večer usínat s myšlenkou, že jsi byla přijata na jednu z nejprestižnějších a nejkvalitnějších škol v ČR. Držím palečky, aby Ti to vyšlo, protože já jsem v Brně nadmíru spokojená, nehledě na to, že jsem našla svou životní lásku.
Těším se na další příspěvky, popř. nějakou argumentační bitvu, aby mi má tvrzení někdo vyvrátil
S pozdravem
ZLÁ Morgana

P.S.i kolega z Prahy šel do Brna, protože mu nevyhovoval styl učení: "nauč se těchto 100§§ naspaměť", takže je skutečně otázkou nejprve svých schopností a posléze svých preferencí, kam kdo půjde, ale běda každému, kdo by chtěl vyvyšovat Olomouc, neboť bude převálcován argumenty studentů brněnské fakulty, kteří občas používají i klacky a kameny(obrazně řečeno)

arrow
profile_image
Anita01
od 5. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Persefoné: nemusela psát žalobu, odvolání, rozsudek

tohle není pravda, to tam studenti běžně píší.

Cituji Bad_Morgana: "nauč se těchto 100§§ naspaměť"

jo, tohle je pravda, v Olomouci je to hlavně o tomhle.

Jinak já fakulty srovnávat nebudu, myslím, že to může srovnávat jedině ten, co třeba přešel z jedné na druhou, ale v Olomouci je to fakt hodně o biflování nazpaměť a taky bohužel o tom, jak se komu zalíbíte - a to doslova.

arrow
profile_image
Persefoné
od 31. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hm, já nevím, říkala mi to nejen ona, ale asi to taky záleží na učiteli, třeba měla "štěstí" na ty, co to nechtěli... No a s tím zalíbením se, to je blbý, toho bych se teda bála víc než nějakého učení...
Jinak fakt si osobně myslím, že na té škole až tak nezáleží, blbci se najdou všude... Důležitý je přístup jednotlivce k učení a myslím, že ze všech fakult pak člověk kouká jako blázen, že praxe je něco docela jiného...

arrow
profile_image
Persefoné
od 31. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A ještě je téma tady, pokud by to Domi a případné další zájemce zajímalo: https://www.omlazeni.cz/vs-pravnicke-fakulty-67-103 89-0.html

arrow
profile_image
lusyn
od 5. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Persefoné: v 5. ročníku v Olomouci a nikdy tam nemusela psát žalobu, odvolání, rozsudek, prostě nic, zato spoustu seminárek.

také s tímto nesouhlasím, jednou z podmínek pro splnění předmětu civilní proces je správné sepsání žaloby, následně odvolání a také úspěšné složení klauzurní práce.

Pokud se jedná o to, že se zde biflujou paragrafy nazpamět, neslyšela jsem o téhle zkušenosti. Ale za to vím, že byl kladen důraz na přesně definice z knížek, a to doslovné! taky trošku na hlavu, ale budiž.

Jak se někdo zkoušejícímu líbí, tak takhle se myslím nehodnotí, ale vždy je důležité brát v potaz subjektivní názor zkoušeného...Ten kdo udělá zkoušku, vidí zkoušejícího jinak a naopak... Ikdyž to je asi všude a názor,že sympatie mnohé ovlivní...to je převážně na každé škole a nejen na škole...i v životě.

Praxe sice není na této škole povinná, ale student si může zvolit předměty, které mu umožní se k praxi velice přiblížit. A navíc klauzury z občanského práva skutečně nejsou o biflování paragrafů, ale o právnickém myšlení a o tom, jak kdo dovede uvažovat nad danou smyšlenou kauzou, což hodně lidem dělávalo problém...

Ten, kdo srovnává školy mezi sebou by si je měl nejdříve všechny vyzkoušet. Ale dříve tady byla diskuze o právnických fakultách a do Olomouce se tam naváželo několik slečen. Takže takováto diskuze už tady je. Já bych řekla, že nikdo by neměl soudit, dokud nezakusil systém všech. A navíc je tam spousty učitelů, kteří mezi univerzitami cestují. A teď čekám názory typu, že si Olomouc nemůže dovolit "svoje"... už bych se tady nedivila... Olomouc je malé město ve srovnání Brno, Praha... ale přesto je jeho úroveň dostatečně vysoká. Toť můj názor.

Cituji Domi: Právě že chci jít tady na tuto školu

Myslím, že slečna odpověděla sama kam chce jít... tak nechápu přesvědčování k jiné škole či srovnávání ostatních škol. Ikdyž třeba změní názor.

Držim palce Domi ať se dostane kam chceš a daří se Ti tam!

Tak to tedy slyším opravdu poprvé, že Olomouc je nejnáročnější : D Nebudu tady s Tebou polemizovat, ale sama bys měla zvážit budoucí uplatnění.. Na všechny naše PF krom Brna se dělají Scio OSP + ZSV, takže bych si určitě podala přihlášku na všechny, přijímačky budeš dělat jenom jedny. Sama uvidíš, že Plzeň a Olomouc se pohybují okolo bodové hranice 170-175, zatímco Praha byla loni 185,9, letos bych si troufla říct, že to bude atakovat 190. Posuzovat školu jen tím, že tvému příteli to přijde náročné, to asi není správná cesta.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené