arrow
profile_image
žifka
od 21. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,

studujete některá práva na UK? Já jdu od října do druháku (jdu přes CŽV). Budu k tomu dělat ještě třeťák na své první škole. Tak se chci zeptat na názory, postřehy, jak se vám tam líbí atd.

Díky

Ahoj taky studuju práva na UK, shodou okolností i s další školou, teď jsem skončila třeťák...no co k tomu říct...je to škola, která ti dá spoustu organizační volnosti - nemusíš tam moc chodit, stačí naučit se na zkoušky, což při zvýšeném úsilí jde i bez docházky, zkoušky se dají dělat i na podzim, ale to asi všechno víš, když tam už rok jsi. První státnice jsou docela záhul, ale dá se A jinak asi jako na každé jiné škole, zkoušky víc záleží na náladě a povaze učitele, ale i když jsem schytala pár těch "katů" nikdo mě zatím nevyhodil. Myslím, že škola ti až tolik nedá, je hodně studentů a individuálně se o tebe nikdo starat nebude, takže je to jenom na tobě - dobrá motivace a zároveň dost odpovědnost. Bez zájmu o obor to nejde. S postupem do vyšších ročníků se snižují kreditový limity, když nepřijdeš na zkoušku, termín ti nepropadne, potom je občas tendence zkoušku odložit, protože řekněme si upřímně, kdo kdy měl třeba před zkouškou z obchoda pocit, že to všechno umí To jen co mě zrovna napadlo, kdyžtak se zeptej spíš na něco konkrétního... třeba teď v říjnu mám klauzury, což se mi dělá blbě už teď...ale mám tu školu (obor) ráda.

arrow
profile_image
žifka
od 21. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

hanuliska

Prvák mi právě přišel v pohodě. Říkala mi kámoška, že i druhák se dá v pohodě (v to doufám, když budu zároveň dělat bakaláře ), ale na státnicích ještě nebyla. Jaké je to ve třeťáku? Dá se to zvládnout teda bez nějakýho celoročního šprtání? Já jsem právě ten typ, co pořád nic, pohodička... A pak jé, zkouška A co ještě studuješ?

Studuju VŠE a na celoroční šprtání to určitě není (zatím nebylo)...spíš si to rozvrhnout, že na některý zkoušky je potřeba týden, na některý 10 dní, možná i dva týdny...čtvrťák je podle mě nejhorší

hanuliska:

Jé, to jsme buď jeden ročník nebo jsi výš. Já teď taky bojuju se třeťákem, zítra si třeba jdu zkusit hmotu. Ale nevím, asi se pohybuju ve špatným okruhu lidí, všichni jsme od konce abecedy a vždycky schytáme ty nejhorší zkoušející, z čehož pak plyne ten subjektivní pohled, že to pokaždý není až taková pohoda.

arrow
profile_image
sweetty
od 20. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem v druháku a přijde mi o dost těžší, než prvák - hlavně kvůli státnicím. Hodně záleží, jakou státnicovou komisi dostaneš. U některé komise to třeba udělají všichni a u některé zase nikdo.. ale stejné je to i se zkoušejícíma, s opravujícíma. Ale jinak jsou v driháku už lepší předměty, než dějinné v prváku - právní dějiny mě teda moc nebavily...

No Tears
taky jsem zatím ve třeťáku, do čtvrťáku půjdu po prázdninách a na hmotu jdu v září, teď jsem státnicovala na ekonomce a už se mi nechtělo nic dělat, potřebovala jsem vysadit...o zkoušejících mi ani nepovídej, loni jsem z hmoty schytala Tégla...ale dalo se, nakonec za 2, nicméně ten den vyházel dost lidí každopádně pokusů na zkoušku je dost, když člověk něco neudělá, má další příležitosti...akorát ty státnice jsou blbý, že jsou jen 3x a jít potřetí s rizikem vyhazovu ze školy je o nervy, nikdy bych to nechtěla zažít

hanuliska
Tak to válčíme stejným rokem. Hmota se zadařila- poprvé tenhle rok štěstí na zkoušejícího- aneb Dvořák byl vážně zlatej. Mám dokonce za jedna, a je mi jasný, že bejt to Tégl, tak s mejma nervama můžu rovnou domů.
Jasně, pokusy sou fajn, navíc teď jsem to tak pochopila, že kdyby člověk něco nedal, tak se to v klidu dá dělat příští rok, když má dost kreditů..
Státnice jsem si prošla nadvakrát, a musím přesně říct, že oproti těm "prvním", kde se všichni chovali nepříjemně a arogantně se ty druhý vyvedly skvěle. Grónský jako předseda, zrovna v dobré náladě.. Sice tam nebyl nikdo z extra hodných zkoušejících, ale stejně už se chovali lidštěji. Mně spíš vyšokovalo to, že protože známá, která je dělala se mnou napodruhé, nebyla moc sympatická jednomu zkoušejícímu (ačkoli řekla snad všecko), tak ji chtěl z Čecha vyhodit s tím, že je vidět, že nečetla Rožmberskou knihu. No naštěstí ji podrželi ostatní, takže dostala za tři, protože ze všeho ostatního měla jednčku..
Takže už to beru všecko jako loterii, stačí štěstí a člověk proleze ani neví jak.
Ale slyšela jsem něco o tom, že stejně chtějí ty první státnice rušit úplně, jen nevím od kterého ročníku..?

arrow
profile_image
sweetty
od 20. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, jdu na hmotu teď 29., tak doufám, že nechytnu Tégla) i když kámoška u něj dostala za 1, něměla vůbec stres - myslela si, že to neudělá, tak si tam šla jen pokecat a zkusit to jo a státnice už pro nastupující do prváku nebudou, budou jen nějaký postupky z předmětů, ze kt. byly státnice. Ústavko pak bude ve společné státnici se správou až v páťáku.

sweetty
Tak to Ti budu držet palce, určitě to dopadne. Je tam hodně skupin, zkouší kolikrát spoustu lidí, tak se to trochu rozmělní. Já jsem od konce abecedy a ten na něj většinou naštěstí nevyjde. Taky jsem navíc slyšela i dobrý ohlasy. Je to asi jako u každýho- záleží, jak se vyspí.. Kámoška od něj má za 2 a taky říkala, že úplně v klidu.
Takže až příští prvák je nemá? Ale zas ústavko jim taky nepřeju, už tak je tam toho hafo.:/

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

žifka
Ahoj,
taky se chystám do druháku přes CŽV Takže s radama moc neuspěju, ale chtěla jsem tě pozdravit.)

arrow
profile_image
žifka
od 21. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

quititek
Jé, ahoj, to je fajn Jsem zvědavá, slyšela jsem názory, že prý se profesoři chovají k céžévákům jinak, ale doufám, že to není pravda... Věřím, že si to studium při tom všem užijeme

arrow
profile_image
te.hi
od 23. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

07:00:02 - Připojeno během spojování:
Karlova universita obor právo

Právě studuji 3. ročník gymnázia a přemýšlím co dál. Chtěla by jsem studovat Karlovu universitu obor právo, ale potřebovala bych poradit jestli je dobré si udělat nějaké přípravné kurzy či něco, čím získat plusové body. Ráda bych také vyzvala kohokoliv kdo tento obor studuje, jestli by mě nekontaktoval a třeba si se mnou nedopisoval, aby jsem se dozvěděla nějaké potřebné informace. Jaké předměty je dobré volit k maturitě? Jaký prospěch? Jak zvládáte? Předem moc moc děkuji

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji te.hi: Jaké předměty je dobré volit k maturitě? Jaký prospěch?

Tak to je celkem jedno, protože stejně děláš potom přijímačky (tuším, že SCIO).

arrow
profile_image
Kvikus123
od 9. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Práva mám vystudovaná, ale ne v Praze. Maturovala jsem český jazyk, německý jazyk, dějepis, společenské vědy, ale to ještě nebyla státní maturita. Maturitní předměty nejsou tolik směrodatné, samozřejmě se Ti víc hodí dějepis než chemie, ale měla jsem spolužáky třeba z obchodky a v pohodě. Prospěch - na gymplu jsem byla zlatý střed a příjimačky jsem zvládla levou zadní, kdežto většina jedničkářů pohořela. Určitě se hodí mít trochu přehled o historii, ale hlavně všeobecný přehled, zajímat se o aktuální dění u nás i ve světe, člověk si pak toho hodně propojí. Stejně pak záleží na tom, jestli Tě studium baví - od toho se vše odvíjí.
Jinak nechci moc rýpat - ale vrhni se na studium češtiny . Každému sem tam něco ujede, ale...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené