arrow
profile_image
danny72
od 9. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj zajímal by mě váš názor na právnickou fakultu a na budoucnost současných studentů. Myslíte si, že mají šanci po vystudování této školy uspět a najít si kvalitní a dobře placené zaměstnání? Co myslíte, že se stane se studenty příští rok po skončení akreditace? Myslíte, že je pravděpodobnější, že se jich ujme univerzita v Olomouci či UK? Mohlo by se stát, že skončí ,,na ulici" ?

arrow
profile_image
danny72
od 9. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Uvítám především názory jak současných studentů tak i absolventů. Zajímali by mě i reakce studentů ostatních právnických škol, jak se k tomu staví a zda neví nějaké informace, od své školy jak by se k takové situaci postavila a zda by studenty této fakulty ,,zachránila". Děkuji za vaše (pokud možno slušné a věcné) komentáře.

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Záleží na tom, v jakém jsou ročníku - ty, co teď budou nastupovat do 5. ročníku nechají udělat státnice, ty co budou ve 4. ročníku a níž, mají smůlu a musí si hledat novou univerzitu. Kamarádka má štěstí bude v 5., ale co si tak zjišťovala, tak by je jinde vzali, ALE do 1. ročníku ( Praha). To mi přijde hodně blbé.
Můj názor, že uplatnění najdou, ty normální studenti tam nemají nic zadarmo, bohužel doplatili na skandál okolo několika vip. Odcházení dobrých vyučujících je už jen následek toho...

no já vím, že se řešilo, že by práva z Plzně spadala pod působnost UK, vlastně, že by to byla odnož UK, akorát v jiném městě.. a vím, že studentům v Praze na právech se to moc nelíbilo, ale vlastně netuším proč, mě by to nejspíš nevadilo.. ale upřímně, možná by mě trochu štvalo, že práva v Plzni jsou prostě jednodušší a míň prestižní a najednou by měli mít studentni titul z Karlovky, ač i tam se většinou hlásili a nedostali se? to mi nepřijde úplně fér.. mám pocit, že by to Karlovce dost snižovalo věhlas, kdyby se spojila a s právama v Plzni a No.1 právnickou fakultou by se stala Masaryčka.. takže vlastně by mi to asi taky vadilo, kdybysme se spojili..

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na danny72:
Minister Fiala predĺžil akreditáciu Mgr. do budúceho roku.
Fakulta má zakázané prijímať ďalších uchádzačov do Mgr. i Bc. formy štúdia.
Imho to tak neostane, a o rok sa stane "zázrak", a prosto tú fakultu znovu otvoria.

Cituji MissCukrik: že by práva z Plzně spadala pod působnost UK, vlastně, že by to byla odnož UK, akorát v jiném městě

UK si to imho netrhne. Prečo by to robili, nepotrebujú detašované pracovisko.

Prebehlíkov z nižších ročníkov z Plzne už prijímajú všetky tri fakulty (pokiaľ sú to študenti s výbornými výsledkami), ale ide rádovo o jednotky.
Dekanka MU sa vyjadrila, že svojich študentov majú dosť (cca 500-600 v ročníku), a na ďalších fakulta už nemá kapacitné možnosti.

Cituji danny72: šanci najít si kvalitní a dobře placené zaměstnání?

Chcem veriť, že ide o náhody, ale z tých 5 plzeňákov, čo sme mali/máme v práci nemajú ostatní dobrý pocit. Pri prijímaní sú tak plzeňáci už prevetívne filtrovaní, a nepostupujú vo výberovom konaní.

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji danny72: Co myslíte, že se stane se studenty příští rok po skončení akreditace?

Škola se bude vší silou snažit o obnovení akreditace.

Cituji danny72: Myslíte si, že mají šanci po vystudování této školy uspět a najít si kvalitní a dobře placené zaměstnání?

Já si myslím, že ano. Odborníci a ostatní právníci vědí, jak to bylo a co se stalo (aféra 2009 -VIP rychlostudeni, 2012 - následekem toho odešli vyučující = ztráta akreditace). Jen "lid", ten z toho bude mít ještě léta srandu: "haha, právník z Plzně" (.

arrow
profile_image
mandy012
od 5. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Škandál s Plzňou sa ťahá už roky a neviem, čo si mysleli ľudia, ktorí aj napriek tomu, čo sa dialo, na fakultu išli študovať. Samozrejme, že aj pokiaľ doštudujú, sú na trhu výrazne znevýhodnení, aj keď oni sami nemôžu za to, čo sa stalo (aj keď na druhej strane, mohli si školu vybrať, pokiaľ nastúpili už po "prevalení").
Doštudovanie na inej právnickej fakulte nevidím reálne - prečo by niekto, kto urobil najľahšie prijímačky na ZČU mal mať titul napr. z MUNI?? Veď by to bol výsmech tých, ktorí absolvovali MUNI alebo UK....

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím si, ze celý problém s plzenskými právy za chvíli vyšumí a fakulta bude fungovat i nadále... Uz se celá kauza táhne moc dlouho. Kdyz se nestoplo prijímání nových studentů hned, tak uz se to ted asi nezmění.

Co se týče uplatnění - to zálezí na konkrétním člověku. Na blbce člověk můze narazit z Prahy, Brna, Olomouce i Plzně. Stejně tak jako na schopného právníka!

Reaguji na danny72: Já nemusím mít práva z Plzně, ale stačí jen, když zmíním, že jsem si v Plzni udělala nějaký kurz, a už si z toho každý dělá (v Praze) legraci, že to byl určitě "švindlkurz" a hahaha... Takže nezávidím komukoli, kdo v Plzni studoval nejen práva, ale i jakoukoli jinou školu... Ať už budou práva fungovat jakkoli, pověst mají příšernou!

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji DanielaM: Co se týče uplatnění - to zálezí na konkrétním člověku. Na blbce člověk můze narazit z Prahy, Brna, Olomouce i Plzně. Stejně tak jako na schopného právníka!

Pěkně řečeno

Cituji Poshuk: Ať už budou práva fungovat jakkoli, pověst mají příšernou!

Podle mě to časem vyšumí, ale bude to trvat dlouho. Absolventi budou mít těžší pozici, budou muset ukázat o to víc co v nich je a že vzdělání mají kvalitní.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na právech v Plzni studuji, v září jdu do páťáku. Na školu jsem nastupovala v době, kdy se ještě o žádných "problémech" nevědělo a škola byla prestižní a rovnocenná ostatním právnickým fakultám. Myslím, že na škole dostudují všechny ročníky a věřím, že škola (která už je mimochodem asi jednou z nejtěžších VŠ v republice, viz. kontroly z ministerstva u státnic apod.) pojede dál a bude moci nabírat nové studenty. To, co udělal ministr Fiala, že po několika měsících zrušil Dobešovo rozhodnutí je nezákonné a už se podnikají příslušné právní kroky.
Věřím, že šanci na uplatněni v oboru mít budeme. Co mi zbývá než věřit? Řeknu vám, že ten stres, který v posledních měsících zažíváme je fakt hrozný a nikomu bych to nepřála.
Reaguji na lulamae: Fakulta už smí nabírat prváky do Bc. studia.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na malina_01: Dobešovo rozhodnutí bylo taky protizákonné, ne? Hlavní slovo měla mít AK.

A přijde mi, že o problémech na právech v Plzni už se vědělo dáávno. Bylo to takové veřejné tajemství, že uchazeči už před PZ věděli, že jsou přijati. Stačilo mít dobré rodiče.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

PReaguji na Cabrunka: Akreditační komise je jen poradní orgán při ministerstvu školství. Když máš bohaté rodiče, vezmou tě klidně i na UK na práva nebo psychologii, to je snad jasné Ale holt se to provalilo jen v Plzni, tak se bude házet špína jen na Plzeň, aby dále mohli na ostatních školách přijímat úplatky.

arrow
profile_image
Pafka
od 1. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na malina_01: Je to tak.

Mimochodem, z mých kamarádů, co vystudovali tuto fakultu, nikdo neměl problém s pracovním uplatněním v oboru. A to nemají známé nebo bohaté rodiče ani nejsou geniální studenti.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Pafka: Jéé, tak to je super zpráva! Já tomu věřím, taky díky, že jsi mi to potvrdila

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené