Ahoj , chtěla jsem se zeptat jestli se teď hlásíte dodatečně do magisterského oboru do Plzně a jaký je váš názor na právnická fakultu ZČU?

Nešla bych tam kvůli špatné pověsti... Co pak z toho, když odborná ani laická veřejnost nemá na tuto školu kladný názor?

Pracuji na Exekutorském úřadě a brigádně v AK a co vím od právníků, tak na to pak při nabírání nehledí. Často dávají testy a na základě testů vybírají a musím říct, že většinou je mají nejlepší právě uchazeči z Plzně. Tak že se peru tak trochu s kritikou a zároveň s praxí, která tedy není až tak velká

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Lucinka58: Pracuji na Exekutorském úřadě a brigádně v AK a co vím od právníků, tak na to pak při nabírání nehledí. Často dávají testy a na základě testů vybírají a musím říct, že většinou je mají nejlepší právě uchazeči z Plzně.

No tak moment
Pracujem tiež v AK, a Plzeň sa rovno skartuje (a nielen u nás).
Resp. raz za čas si niekoho z Plzne pozveme na pohovor (nech je trochu sranda), a je to mizéria, tragédia, tristné...

Obyčajné podanie k súdu s uplatnením nároku, kde mal všetko doložené, stačilo spísať 2-3 odstavce a napísal mládenec dve vety, a ešte celé zle...
Nehnevaj sa, ale nebol sám, takýchto exotov bolo viacero...
Že plzeňáci majú najlepšie výsledky... you made my day!

Ps. robíš na fakulte a máte za úlohu spamovať fóra s VŠ tématikou, aby sa prihlásil aspoň niekto tento rok?

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Swaka: Co pak z toho, když odborná ani laická veřejnost nemá na tuto školu kladný názor?

S tím tedy nesouhlasím. Oborná veřejnost si sice dělá z té školy dobrý den, ale jen blázen by nepozval absolventa z Plzně na pohovor jen proto, že je to absolvent z Plzně. Mnohem víc, než razítko na diplomu, je totiž důležité, co umí, jak to umí prodat a jak působí na lidi. Já bych do Plzně šla jedině jako poslední možnost a pokud bych se o něco strachovala, tak o to, jestli mé škole prodlouží akreditaci a jestli tam bude učit někdo schopný. Někomu by taky mohlo vadit, že si z něj známí budou dělat srandu á la "právník z Plzně - za měsíc, nebo za dva?".

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji lulamae: Plzeň sa rovno skartuje (a nielen u nás).

Promiň, ale to je docela omezený, ne? (a než se zeptáš, ne, v Plzni jsem v životě ani nebyla ). Uchazeče z Plzně skartujete na základě špatných zkušeností zminula, nebo prostě proto, že jsou z Plzně?

Mně totiž přijde, že nelze soudit podle školy, ale kus od kusu. Maximálně od člověka z UK můžeš čekat, že bude znát některá ustanovení zpaměti, od člověka z MUNI naopak, že ne, ale že bude umět dobře logicky myslet, ale to jsou pořád jen určite předsudky, které ten kandidát vůbec nemusí naplnit.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji saprenza: Uchazeče z Plzně skartujete na základě špatných zkušeností zminula, nebo prostě proto, že jsou z Plzně?

Na základe veľmi, veľmi zlých, opakovaných, skúseností z minulosti (priebežne posledné 3-4 roky, absolventi, buďto čerství, alebo niekde aj "zapraxovaní" už).

Ono, občas sa niekto pozve, ak to vyzerá nádejne (že aspoň slušné CV dá dohromady), ale fakt to býva tragédia. A strácať s niekým na pohovore čas, len pre "srandu"

Cituji Lucinka58: Často dávají testy a na základě testů vybírají a musím říct, že většinou je mají nejlepší právě uchazeči z Plzně.

Současní studenti FPR v Plzni se často "uklidňují" takovými fakty, ale skutečná pravda je někde jinde Špatná pověst školy se jen tak nesmázne...

A než byla ta aféra (kdy pak vyházeli řadu lidí protože prodlužovali neúměrně dlouho například), tak tam studovali vesměs synové a dcery bohatých, vlivných apod. lidí, takže úroveň školy byla i tak mizerná... no lidi to vědí a nemusí ani pocházet z Plzně.

arrow
profile_image
danny72
od 9. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vždy, když vidím podobné diskuse na toto téma, tak vždy dojdu ke stejnému názoru a bohužel i k neskutečnému rozčilení nad myšlením lidí a nad vlastností Čechů, kteří soudí protože ,,jedna paní povídala,, ,, vždyť se to všude píše, tak to musí být pravda!,, a podobně. To, že dříve byly nějaké problémy na této škole přeci neznamená, že i po nějakých 4 letech, je situace pořád stejná? To, že se našlo pár zbohatlíků, kteří chtěli ,,zadarmo,, získat titul přeci neznamená, že tak jednalo zbytek celé fakulty a i nynější studenti. Vždyť to co se dělo v minulosti by nemělo mít negativní dopad na současné studenty (či na budoucí) a nemělo by se na ně nahlížet v globálu. To, že se přišlo na jisté podvody (a nebudeme si lhát do karet, že jinde podvody nejsou viz. UJAK, VŠE a ani UK není svatá a určitě se jich najde víc) přeci znamená, že škola by si už něco podobného znovu netroufla po tom, kolik měla peripetií s akreditací, odlivem studentů či pedagogů, nízkým počtem podaných přihlášek apod. Nebo si opravdu myslíte, že po tom všem by si troufli něco takového nepohlídat a nezabránit dalším problémům, které by mohli školu zničit?
Sama mohu říct, že na Právnické fakultě v Plzni mám mnoho dobrých přátel a partnera a tak si myslím mohu tvrdit a objektivně říci (sama jsem vystudovala dvě vysoké školy), že ač škola nemá nejlepší pověst a bohužel problémy z minulosti mají dopad na současné studenty, tak výuka na této škole nepatří mezi špatné, a které by na člověku nepřipravili na budoucí povolání. Sama jsem měla tu možnost zúčastnit se několika přednášek na této fakultě a mohu říci, že řada pedagogů, kteří na této fakultě působí ač i externě, tak také někteří vyučují i na UK a přednášky jsou vedeny velmi dobře, poutavě a člověk si něco z nich odnese (což z mé zkušenosti není zase tak běžné). Řada mých přátel i partner stráví přípravou na jednu zkoušku (samozřejmě, že se to nedá paušalizovat) několik dní či týdnů, aby zkoušku úspěšně zvládli a určitě nelze říci, že by studium na této škole patřilo mezi podřadné.
Je zřejmé, že né všichni studenti, kteří na této škole studují jsou zapálení pro tento obor a natolik inteligentní aby bez problémů mohli konkurovat některým studentům z jiných škol, ale tak je to myslím na všech školách, kde se najdou tací, nad kterými člověk kroutí hlavou a diví se, že takoví lidé studují vysokou školu. Sama si ale myslím, že by člověk neměl házet všechny studenty do jednoho pytle a už předem je odsuzovat a kazit jim šanci na lepší zaměstnání (ač by mohli někteří svými znalostmi být rovni či převyšovat znalosti studentů z UK či z jiných fakult). Neznamená přeci, že když člověk studuje (pro ostatní třeba né tak atraktivní školu) tak že je hned horší než ostatní. To, že někdo studuje v Plzni může mít i jiné důvody než-li to, že je podle někoho ,,hloupý,, a tak skončil zde (rodina, přátele, partner/ka, práce, citové vazby na ono místo, nedostatek financí, někomu nesedne princip SCIO testů apod.) Moje nejlepší přítelkyně studuje tuto fakultu a vzdělanějšího člověka, který je zapálený pro obor a vzdělává se i mimo akademickou půdu a který již na střední škole se o tento obor zajímal a o volných časech ho studoval a byl to její celoživotní sen stát se právničkou, jsem dlouho nepotkala. Vystudovala gymnázium s prospěchem 1,0 po celou dobu studia, podávala si přihlášku na všechny právnické fakulty v České republice (chtěla mít více možností), dostala se pouze do Brna a do Plzně (jelikož v Brně byli jiné testy než-li SCIO) a vzhledem k vzdálenosti a také kvůli druhé vysoké škole (kterou studuje současně s Plzeňskými právy) se rozhodla pro Plzeň. Na obou vysokých školách (právnická a VŠE) studuje s prospěchem 1,0-1,20, do toho také pracuje v advokátní kanceláři jako asistentka. Proto bych si nedovolila tvrdit, že všichni z Plzně jsou ty špatný, co nic neumí a je to ,,tragédie,,. Moje přítelkyně je velmi chytrá a to, že jí úplně nesedl systém SCIO testů přeci neznamená, že je hned student Plzně, který nic neumí a musí tak při výběru pracovního místa doplatit na to ,,protože je to ta z Plzně,,. Tento názor mi přijde opravdu dost ubohý, přeci to jakou člověk vystuduje školu nevypovídá o jeho kvalitách a schopnostech. Kolikrát sebevzdělanější člověk je daleko neschopnější a nepoužitelný v praxi, než člověk, který má ,,obyčejnou,, vysokou školu, ale je zapálený pro svůj obor a má chuť se učit a pracovat na sobě.
Myslím, že bychom si měli i toto uvědomit a nezatracovat lidi jen podle toho, jakou školu vystudovali, ale zajímat se spíše o to, jak dokážou v praxi myslet, uplatnit se, jak se dokáží prezentovat a být schopní reagovat a pracovat na sobě.
A ruku na srdce, kde mají tito studenti tu dobrou praxi získat, když všichni se k nim budou chovat tímto způsobem a pozívat si hrstku z nich proto, aby byla na pohovoru ,,sranda,, a už předem na ně nahlížet skrz prsty? Už to mi nepřijde jako profesionální chování AK.

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na danny72:
Jenže špatná pověst se vytvoří raz dva, kdežto napravuje se hodně dlouho. To platí všude. Škola teď v příliš dobré situaci není. Je pod velkou kontrolou, pro schopné zájemce rozhodně nejde o první volbu. Musí tedy vzít za vděk zřetelně horšími studenty než třeba Praha, a zároveň se snažit o určitou úroveň .... složité.

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji danny72: To, že se našlo pár zbohatlíků, kteří chtěli ,,zadarmo,, získat titul přeci neznamená, že tak jednalo zbytek celé fakulty a i nynější studenti.

Danny, to nebyli jen Gross, Benda a Verešová. To byly i stovky "obyčejných" studentů, kterým třeba rodiče zaplatili přijímačky nebo zkoušky, i když o nich ten skandál nebyl. Plzeň ale měla stran podvodů ze 4 právnických fakult vždy velmi špatnou pověst. (a ne, to si necucám z prstu, osobně znám několik lidí, jejichž rodiče si takle pojistili, aby se dostali na školu)

Cituji danny72: nebudeme si lhát do karet, že jinde podvody nejsou viz. UJAK, VŠE a ani UK není svatá

Nikdo netvrdí, že na jiných školách se podvody nedějou. To, že se na to přišlo právě v Plzni, svědčí pouze o tom, že se to tam buď dělo v tak neuvěřitelném množství nebo tak nedostatečně chytře.

Cituji danny72: Na obou vysokých školách (právnická a VŠE) studuje s prospěchem 1,0-1,20, do toho také pracuje v advokátní kanceláři jako asistentka. Proto bych si nedovolila tvrdit, že všichni z Plzně jsou ty špatný, co nic neumí a je to ,,tragédie,,

V tom s tebou souhlasím. Proto říkám, že mi přijde ubohé házet CV člověka z Plzně do skartu jen proto, že je z Plzně.

Na druhou stranu je to na každém zaměstnavateli, jakým stylem si vybere zaměstnance. Pokud má s lidmi z Plzně špatné zkušenosti, nikdo se mu nemůže divit, že si další na pohovor nepozve. Sám ale ví, že tím riskuje, že přijde o někoho zajímavého. Když mu to nevadí, jeho volba. Ekonomický klasik jednou pravil "předsudek je zadarmo, ale diskriminace něco stojí".

Reaguji na danny72: Ale stejně... inteligentní člověk, člověk, který aspoň trochu myslí na svoji budoucnost - obětuje tu trochu "pohodlí" a jde studovat raději kamkoli jinam - viz Tvoje dokonalá kamarádka...

Cituji saprenza: Danny, to nebyli jen Gross, Benda a Verešová. To byly i stovky "obyčejných" studentů, kterým třeba rodiče zaplatili přijímačky nebo zkoušky, i když o nich ten skandál nebyl. Plzeň ale měla stran podvodů ze 4 právnických fakult vždy velmi špatnou pověst. (a ne, to si necucám z prstu, osobně znám několik lidí, jejichž rodiče si takle pojistili, aby se dostali na školu)

Ano, ano, ano, souhlasím s každým slovem. Bohužel.

arrow
profile_image
danny72
od 9. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Milijana: Neříkám, že je dokonalá, ale takových lidí si vážím a obdivuji je za to, že studují obor o který mají opravdový zájem a jsou pro tento obor nějakým přínosem. Podle mě je pořád lepší, když studují vysoké školy (ať už se jednou o jakoukoliv) takový to lidé, než-li ,,studenti,, kteří se o daný obor vůbec nezajímají a chtějí pouze titul či nechtějí do práce a studují dokud to jen jde a dokud jim to financují rodiče. Proto jsem jí uvedla jako příklad, protože mi přijde smutný, když takový to lidé poté získají práci, které neodpovídá jejich představám a schopnostem.

Samozřejmě jinak souhlasím s tím, že to nebyli pouze známé osobnosti ale i ,,obyčejní,, lidé, ale myslím si, že v dnešní době se zde najdou i lidé, kteří studují poctivě a zasloužili by si dostat šanci ukázat co v nich je.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené