arrow
profile_image
jezika
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, nosím čočky už asi 10 let a na poslední kontrole mi dr. řekla, že je mám dost podrážděné a ať je víc střídám s brýlemi a nespím v nich. Brýle jsem nikdy moc nenosila, vadily mi a čočky mi plně vyhovovaly. Teď jsem si koupila nové brýle a mají docela pozitivní ohlasy, tak je nosím pomalu víc než čočky. Ale mým očím se to moc nelíbí, třeba vařím něco z cibulí a musím si dát 5 min pauzu a jít pryč, protože mě začnou hrozně bolet a slzet oči a můžu je mít jen zavřené, vím, že to cibule dělá, ale žádné rady moc nepomáhají a s čočkama se mi to nestávalo, asi ty oči byly víc chráněné. Nebo vyjdu ven a už slzím, ani se už nemůžu moc malovat. Měl jste to taky někdo tak? Já pořád doufám, že to přejde, ale už to trvá víc než měsíc.

Mám to takto celý život, cibuli krájím asi na 3x, protože každou chvíli musím odbíhat, jak strašně moc mě slzí oči, venku je to stejné, jak foukne větřík tak už z očí potoky slz.....a kontaktní čočky jsem už taky přestala nosit, protože i ty mně po čase začínaly v očích vadit a mívala jsem podrážděné oči Obávám se, že s takovou přecitlivělostí očí se asi nedá bohužel nic dělat

arrow
profile_image
bertik
od 9. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, k té přecitlivělosti vám bohužel neporadím, ale pokud jde o krájení cibule, viděla jsem v televizi radu, že si má člověk předtím dát vodu do pusy a nepolykat, dokud cibule není nakrájená. Zkoušela jsem a fakt to pomáhá

arrow
profile_image
ajka86
od 27. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla jsem to samé, ale po cca půl roce přecitlivělost zmizela

arrow
profile_image
4M1SU
od 26. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky jsem přestala nosit čočky před operací a jsem asi půl roku po laserové operaci a oči jsou taky celkem citlivé a to ne jenom z operace...Hodně mi třeba vadí sluneční světlo, v létě bez sl.brýlí nemůžu vůbec ven. Předtím jsem čočky nosila každý den asi 3 roky. Něco na tom bude, asi si oko zvykne na tu "ochranu"...

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No holky já jsem čočky nikdy nenosila a oči mám taky dost citlivé, hlavně v zimě - když vyjdu ven tak mám za chvíli zarudlé horní i spodní víčko a vypadám jako králík.

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To bude opravdu reakce na sundání čoček, přeci jen oko vysušují a i chrání například před větrem. Já nosím čočky už asi 5 let stylem ráno nasadím a večer vyndám, nespím v nich a zatím to jde. Mě třeba pomáhají i proti pylové alergii, oči mi tak neslzí.

Holky, já čočky nosila 5 let každý den od rána do večera vkuse bez problémů, pak jsem začala mít problémy, červené oči, čočky mi v očích děsně vadily, viděla jsem rozmazaně, měla jsem i strašně suché oči, nemohla jsem je ráno od sebe ani odlepit.
Trpím silnou giganto-papilární konjunktivitidou, čočky už nesmím nosit vůbec, mám i syndrom suchého oka, tvorba slz nulová, několikrát denně si kapu umělé slzy, oči mám hrozně citlivé, vadí mi už i líčení, tužka na oči = červené oči, venku mi taky oči červenají a jsou horké.
Je to hrozné.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené