arrow
profile_image
loolitte
od 6. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky,

mám problém, co mě dost trápí. Vždy před spaním mi je špatně - bolest hlavy na čele a pocit na zvracení, ale ne takový, že by se mi zvedal žaludek, ale spíše z té bolesti hlavy, nevím jak to popsat.

Poslední dobou jsem strašně unavená, ale prostě nemohu usnout, kvůli tomu, jak mi je špatně. Takhle špatně je mi, ale vždy jen když si lehnu do postele a snažím se usnout.

Zkoušela jsem prášky na spaní. Vůbec mi nepomáhají, stejnak neusnu, i když se cítím jakoby "sfetovaná" z toho, jak je mi špatně neusnu.

Bylinky mi trochu pomáhají, ale bohužel ne tak, abych mohla usnout. Zkoušela jsem i meditovat, ale přes bolest hlavy se nemohu vůbec soustředit.

Prosím k doktorovi mě neposílejte, asi bude návštěva nutná, ale chci tam aspoň dojít s něčím konkrétním, ať mě pošle na určité vyšetření či tak. Vyzkoušela jsem pár obvodních doktorů, ale prostě takové "nekonkrétní věci" příliš neřeší, nedávno mi na problém se spánkem doporučil bylinky, takže nic moc převratného, na co bych nepřišla sama.

Děkuji moc za rady

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nebude to z psychiky? Že prostě večerkdyž máš jít spát tak dostaneš nerva z toho, že hned ráno musíš do práce/školy kam se ti nechce a podvědomě víš, že když usneš,tak ráno přijde dřív...

arrow
profile_image
loolitte
od 6. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Jancysska: nebude to z psychiky?

Právě se bojím, že je to z psychiky.
Ráno většinou nikam nevstávám, pracuji nepravidelně a většinou později, takže z toho to asi nebude.
Psychiatr mi na to předepsal prášky na spaní, ale jak jsem psala ty jsou na nic

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych být Tebou zkusila zaměřit i na fyzické podmínky spánku - kde spíš? Cítíš se v té místnosti dobře, bezpečně? Je postel ve správné pozici (naproti dveřím / oknu - vidíš na vchod, ale mohou tam být i atypické zóny - dám příklad - známý si stěžoval, že se každé ráno probouzí v jiné pozici než usnul - hlavu ho to táhlo jakoby o 90 stupňu doprava, obrátil tím směrem postel a spí se mu prý daleko klidněji)

Co matrace - je dostatečně rovná a tvrdá? Jaký máš polštář? Někdy jsou bolesti hlavy od krční páteře.

Jestli je místnost dobře větraná, jak je velká, světlá/tmavá, světlo/hluk z ulice.
Pak taky na co před spaním obvykle myslíš? Možná nějaká špatná zkušenost- trauma?

arrow
profile_image
loolitte
od 6. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Minette: hlavu ho to táhlo jakoby o 90 stupňu doprava, obrátil tím směrem postel a spí se mu prý daleko klidněji)

Tohle bude asi špatně, ale vůbec mě to nenapadlo. Děkuji

Cituji Minette: Co matrace - je dostatečně rovná a tvrdá? Jaký máš polštář?

Matrace je super, polštáře střídám - ale nic moc teda.

Cituji Minette: Jestli je místnost dobře větraná, jak je velká, světlá/tmavá, světlo/hluk z ulice.

Bydlím v centru, takže hluk a světlo je tady teda příšerné. Ale tohlo mi nikdy nevadilo.

Cituji Minette: Pak taky na co před spaním obvykle myslíš? Možná nějaká špatná zkušenost- trauma?

Vlastně já se dokonce i bojím zavřít oči, bojím se toho usínání. Sny špatné nemám Jen se bojím usnout a do toho je mi ještě špatně. Takže moje myšlenky jsou asi typu - musim usnout, nechce se mi spát a podobně.
Nevím, co s tím. Hlavně potřebuji, aby mi aspoň nebylo špatně.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji loolitte: Vlastně já se dokonce i bojím zavřít oči, bojím se toho usínání. Sny špatné nemám

A čeho se bojíš? (nemusíš to tu psát, jen na to zkus třeba ve dne přijít, jestli bys dokázala zformulovat odpověď)

Cituji loolitte: Vždy před spaním mi je špatně - bolest hlavy na čele a pocit na zvracení, ale ne takový, že by se mi zvedal žaludek, ale spíše z té bolesti hlavy

Pravděpodobně dochází ke stlačení nějakého centra v hlavě nebo v oblasti krční páteře. Mohlo by se jednat například i o problémy neprořezané osmičky, která po změně polohy vyvolá bolest, problém s nosními dutinami, nebo i se žaludkem.

Cituji loolitte: Prosím k doktorovi mě neposílejte, asi bude návštěva nutná, ale chci tam aspoň dojít s něčím konkrétním

Dennodenní bolesti hlavy, které zabraňují kvalitnímu spánku a vyvolávají pocity na zvracení jsou víc, než dostatečným důvodem navštívit lékaře a nenechat se odbýt.

Jíš normálně, nedržíš nízkosacharidovou dietu?

arrow
profile_image
Kacka_S
od 10. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já bych to taky viděla, že příznaky mohou jít od páteře vím, že nechceš k doktorovi, na jednu stranu, pokud by jsi tam šla a on Ti nepomohl, dalo by se to řešit dál a měla bys jistotu, že máš páteř v pořádku, žádné skřípnuté nervy atd.

a jak dlouho to trvá, dřív se Ti spalo dobře, kdy to začlo?

Cituji loolitte: Psychiatr mi na to předepsal prášky na spaní

no tak to je typické, psychiatři nikdy neléčí příčinu, jen šupnou každému prášky a myslí si, že je po problému....

arrow
profile_image
Voskovka
od 21. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na vyšetření lékaře mi tvůj problém připadá dost konkrétní, šup k němu.

arrow
profile_image
Pavla Kukuliačová
od 31. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Občas mívám pocity na zvracení po ránech. Byla to deprese.

arrow
profile_image
Míaček
od 25. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

POZOR to znám, je to úzkost. Pokud ti to bude stěžovat spánek a budeš mít i jiné obtěžující symptomy - bušení srdce, návaly, pocení apod...doporučuji zajít k odborníkovi. Já šla rovnou k psychiatričce, dostala léky na úzkost Trittico, které pomáhají lépe spát a zafungovali skvěle. Není to žádný oblbovák, ale celkově ti terapie pomůže přijít na to, co je příčinou. Mě se po čase otevřely oči, nalezla příčinu problému, o kterém jsem ani nevěděla, že je, vyřešila ho a byl klid. Od té doby jsem bez léků a na svět se dívám už objektivněji.
Pokud se tyto stavy neřeší, mohou přerůst do depresí a velice ztížit osobní a společenský život...
Pokud ti nezabraly léky, je terapie špatná. Pokud to lékař neřeší změnou, je třeba změnit lékaře. Doporučuji k psychiatrovi přidat psychologa, terapie musí být komplexní. Nakonec zjistíš, že ti třeba stačí jen povídací doktor Držím palečky. Toto období na konci zimy bývá nejhorší. Jakmile se oteplí bude lépe, uvidíš! Více denního světla, přidáš více pohybových aktivit, zkus přijít mezi nové lidi, změnit třeba účes, nakoupit nové botky a pod...To můžeš pro sebe udělat sama Věř mi, funguje to
Zkus najít něco, co by ti zvedlo náladu a večer před spaním si na to vzpomeň. Představ si třeba jak následující den půjdeš ven v nových šatičkách a někdo se na tebe usměje, protože ti zajisté budou slušet.
Kdybys chtěla s něčím poradit napiš Měla jsem podobné období, kdy jsem byla úplně apatická...

Měla jsem tyto stavy, trvaly několik týdnů, večer pravidelně kolem 22hod jsem musela v posteli už jen sedět do cca 1hod ráno, než jsem usnula vyčerpáním. Šla jsem k doktorce, která se s nějakým vyšetřováním moc nezaobírala ... Dostala jsem tabletky na uklidnění a proti nevolnosti, které nakonec vyvolaly mnohem horší stavy, které už s nevolností neměly nic společného, takže jsem je vysadila a pak už se to nevrátilo (pak už se řešily ty další problémy).
Každopádně se zjistilo, že ty nevolnosti byly psychického rázu, ač jsem si nějaké psychické problémy vůbec neuvědomovala.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, souhlasím s True, podle mě tvému tělu vadí z nějakého důvodu poloha vleže, k doktorovi bych šla, protože i kdyby to byly jen úplně banální problémy s krční páteří, které se teď snažíš řešit bylinkami a meditací a necítíš, že by ti tyhle metody ulevily, mohly by z toho úplně zbytečně časem opravdu vzniknout problémy s psychikou a to by byla škoda. Je to sice trochu OT, ale mně velkou službu při spánku dělá úplně obyčejný anatomický polštář z Jysku za pár desetikorun, když na něm nespím,tak je to hodně znát.

arrow
profile_image
loolitte
od 6. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuji za rady holky.

Už jsem objednaná k neurologovi.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené