arrow
profile_image
Abceda1
od 12. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, s přítelem plánujeme mimčo a zajímalo by nás, jestli se dělají i nějaká předtěhotenská vyšetření, abychom zjistili, jestli jsme v pořádku dřív než otěhotním. Udělá nám to oboum můj gynekolog nebo musíme každý ke svému praktickému? Stojí to něco nebo to zaplatí pojišťovna? Má s tímto některá zkušenost? Děkujeme moc za rady!

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já tedy nevím o tom, že by se dělala nějaká vyšetření, pokud k tomu nejsou vážné důvody, např. genetická onemocnění v rodině.. A co se týká toho, jestli doktor zjišťuje, jestli jste v pořádku po straně plodnosti, pak myslím, že to jde v případě, že bys na gyn řekla, že už se snažíte víc než rok.. Hodně štěstí! P.S.: Možná trošku mimo téma, ale není od věci, abyste se před započetím snažení oba pročistili - např.formou aloe vera, ječmene, chlorelly a pro ženy je fajn baštit již v době snažení kyselinu listovou.

arrow
profile_image
Abceda1
od 12. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Děkuji za odpověď Myslela jsem to tak, že by mi zjistili třeba že mám toxoplasmosu nebo cokoliv ještě dřív, než otěhotním. Abych věděla, že jsme/nejsme oba v pořádku a můžeme se na to vrhnout a měla tak jistotu, že to nebudu muset řešit/léčit pak a ohrozit tak plod. Nad tou detoxikací jsem přemýšlela, ale nevím, jestli bychom to oba se zaměstnáním zvládli. Ale to bych možná řešila až když by nám to dlouho nešlo. Děkuji moc za další rady!

arrow
Neprodává v Bazaru

Můžeš bejt ty i přítel v pohodě a třeba to i tak nepůjde. Znám takový páry. Takže asi nad tím nepřemejšlet. Jinak já mám VVV dělohy, tak to budu mít horší. Navíc jeden potrat za mnou :-/ Jinak já budu brát Folgravid nebo Mamavit. Přestala jsem kouřit a jím dost zdravě. Takže to imho stačí.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tears: Možná trošku mimo téma, ale není od věci, abyste se před započetím snažení oba pročistili

Můžu se zeptat, jaký je k tomuhle důvod? Slyším to ze všech stran, ale jen na všelijakých fórech., žádný odborný článek jsem ještě neviděla (taky jsem tedy nehledala). Od čeho se jako má člověk "čistit"?

arrow
profile_image
nikkyta
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Abceda1:
No tak genetické testy a testy na infekční nemoci (např. ta toxoplazmoza) ti fakt nikdo zadarmo preventivně neudělá. To by se pak nedostalo na ty, co je opravdu potřebují
Máš nějaký důvod k tomu si myslet, že máš toxoplazmozu? Např. pracuješ se zvířaty atp..pak by se možná dalo uvažovat...pokud chceš nějaké testy, tak si zavolej na infekční a nahlaš se jako samoplátce. To ti pak naberou cokoliv...např. ta genetika myslim stojí okolo 20 tisíc, ale asi záleží na pracovišti. Ceníky najdeš na netu. Taky jsou docela dlouhý čekací lhůty.
Takže být tebou, tak se na nějaký testy vykašlu, protože nejhorší je smrt z vyděšení.

arrow
Neprodává v Bazaru

Toxa nevadí, potenciálně nebezpečné je se jí NAKAZIT během těhotenství. Jinak se žádné testy nedělají, pokud se nesnažíte aspoń rok neúspěšně nebo jsi opakovaně nepotratila. To pak řeší centrum asistované reprodukce.

Cituji Phaeton: Můžu se zeptat, jaký je k tomuhle důvod? Slyším to ze všech stran, ale jen na všelijakých fórech., žádný odborný článek jsem ještě neviděla (taky jsem tedy nehledala). Od čeho se jako má člověk "čistit"?

To by mě taky zajímalo. Zcela nevyčištěná jsem dvakrát otěhotněla a porodila.

Cituji nikkyta: Takže být tebou, tak se na nějaký testy vykašlu, protože nejhorší je smrt z vyděšení.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené