arrow
profile_image
Lusinka
od 26. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím! Tuhle otázku jsem si položila, když jsem si otevřela tyto stránky, kde se moje dcera té soutěže také účastní. URL Určitě si každý také vzpomene na škrty divadelníkům v minulém roce, zavírání galerií a podobně. Tak se ptám: vládnou nám tady opravdu nekulturní lidé proto, že je to většině jedno nebo je to známka všeobecnéh nevkusu?

arrow
profile_image
Canterbury
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A tento jazyk je kultivovaný?

"Než začala kampaň Refresh Your World, byli jsme dohodnutý se zástupci vybranejch měst, že vítězný zastávky budou umístěný u nich. "

"Ponoříme se do toho ušmudlanýho českýho rybníku a vylovíme z něj několik starostů, který maj koule na to, aby nechali vítězný návrhy postavit u sebe."

Kultura musí vycházet z lidí a dokud u nás budou lidi trávit víkendy v supermarketech a ne v galeriích, koncertech, přírodě..., tak na ni nikdo peníze nedá. Možná kdyby v Národní galerii dávali ke vstupence dvanáctku zadarmo a lístky by byly slosovatelné o rotační sekačku na trávu....
Nekulturní národ tvoří nekulturní jedinci a ti těžko vygenerují kulturní elitu. Máte, co chcete.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

zajímavé téma.

souhlasím s canterbury. národ tráví čas nekulturně nebo pseudokultruně (ona ta "kultura", která je často vidět v galeriích, a pseudoumělci, kteří ji tvoří, často taky není nic extra). a volí podle toho své představitele.
osobně je mi z "kultury" často až nevolno. krom jiného jsem se rozhodla, že už nikdy nepůjdu v praze do divadla, protože jsem při své poslední návštěvě byla ve třech, a všechny hry byl natolik děsné, že se bojím to znovu zkusit (polonahé ženy oblečené jen v podprsence a silonkách mě naprosto dostaly)

též souhlasím v tom, že jazyk, kterým jsou napsané ty stránky, je odpudivý a silně nekulturní. tohleto "bytí cool" je nechutné.

rozhodně se ale v čr kuturnímu bytí přeje. každý můž do galerií, do divadla, každý může tvořit cokoli kdekoli...to vám nestačí? polovina světa takové možnosti nemá. to, že to nevyužíváme, a raději sedíme u piva a státní peníze jdou na stavbu takových kravin jako je sazka aréna, to už je náš problém. to, že ministerstvo nevalí miliardy na podporu pitomých projektů, neznamená, že se nepodporuje kultura. kultura, ta skutečná, totiž podporu státu nepotřebuje. za státní peníze vznikají ošlivosti, nabubřelosti a hlouposti, na kterých chce někdo vydělat (samozřejmě nikoli 100%, ale často).

pro mě je mnohem více kulturní a obohacující hra spolku ochotníků nazkoušená ve starém kulturáku, než megaprojekt nepochopitelných čmáranic, nad kterými snobové hýkají blahem, za podpory evropské unie.

arrow
profile_image
kellys
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já myslím, že se tu míchají dohromady 2 otázky. V případě Pepsi dělají úředníci problémy proto, že jsou vybrané návrhy moc originální a vybočující. Oproti tomu v případě škrtů jde jenom o peníze, nevyjadřuje to žádný názor.
A když jsme u financování, myslím si, že mít kulturu na dobré úrovni lze i bez státních peněz a dotací.

Kultura je taková, jací jsme my. Takže tu jsou hrozivě pitomé cool trendy a k tomu filharmonie. A Leoš Mareš a jemu podobní,( vlastně já už Mareše tak dlouho vypínám, že ani nevím, jaký bych z něho dneska měla pocit), a instalace a Vinohradské divadlo. Každý si vybere. Instalace nesleduju, cool a jiné pitomosti vypínám, nechodím tam, ale zase by mi mohl někdo zkritizovat, že neozumím tomu, co se líbí jemu a chodím do muzeí.
Takže spíš jde o to, co je podporováno. To, na co sežene provozovatel peníze, ať už je vylobbuje, či vydělá. Obávám se, že nějaké moc přednosti, snad kromě těch muzeí a několika kamenných divadel, neexistují. A opravdu lze dělat dobré věci bez dotací, ale nevím komu by se do toho chtělo delší dobu.

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji imoen: pro mě je mnohem více kulturní a obohacující hra spolku ochotníků nazkoušená ve starém kulturáku, než megaprojekt nepochopitelných čmáranic, nad kterými snobové hýkají blahem, za podpory evropské unie.

Tak pod toto se podepisuji!! To je naprosto výstižné a pravdivé!

Je to jen o lidech... stačí se podívat, jak se lidi oblékají, jaké plody své tvořivosti vystavují na internetu, jaké knihy jsou na žebříčku prodejnosti nebo jaké jsou v ČR možnosti sehnat materiály a pomůcky ke skutečně kreativním koníčkům.
Bída, šeď, nevkus, kýč a nezájem. Svět kolem nás je takový, jací jsme my...

arrow
profile_image
Lusinka
od 26. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

arrow
profile_image
Canterbury
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Imoen: stačí si dobře vybrat. Nemůžu říct, že všichni ochotníci hrají dobře a kvalitně, jen proto, že za to neberou peníze. Naopak - proto jsou ochotníci, že jim to (většinou) moc nejde...
A herecké koncerty starých "matadorů", jako je A. Vránová, F. Němec, V. (bohužel) i M. Dlouhý, Chantal, Bohdanová, Kaiser, Lábus... jsou neoddiskutovatelné. (FYI: Vránová prsa neukazuje.)

K zastávkám: nevím, jestli zrovna amatérsky ztvárněné zastávky jsou to, co by mělo obohatit veřejný prostor. Ta zeměkoule se mi zdá hrizně nevkusná, komunistická - názor diváka, občana. Každopádně z reakce marketingu Pepsi soudím, že nejde o lhostejnost starostů, ale o to, že akce byla špatně zajištěna a někdo v Pepsi má pořádný průšvih.
Někdo, kdo si arogantně myslel, že když nabídne obci zdarma "vkusnou" zastávku, že bude dobrodincem. Že získá od starosty zdarma a automaticky stavební povolení na VLASTNÍ REKLAMU v obci, na místech, kde se shromažďují lidé. Postavit zastávku není určitě ani zdaleka tak finančně nákladné, jako kdyby tam dva roky stál bigboard.
No a starostové na to nepřistoupili...
Chtěla bych se zeptat Lusinky, jestli třeba ví, kdo zajišťuje údržbu, pojištění, likvidaci...těchto zastávek? Kdo je zodpovědný za to, když se tam někdo zraní? Kdo zodpovídá za splnění předpisů bezpečnosti, požárních, dopravních? A neměli by se k tomu, v konečném důsledku, vyjádřit také občané?

arrow
profile_image
Lusinka
od 26. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Canterbury: Byla jsem na dovolené, tak odpovídám až teď. Samozřejmě Vám Váš názor neberu, i když se mi tedy zdá trochu úsměvné říkat, že návrh mé sedmileté dcery je komunistický, když ani neví, co to bylo/je. Opravdu nevím, kdo toto všechno zajišťuje, sleduji to z pozice rodiče, jehož dítě se přihlásilo do soutěže, která podle mne se od většiny marketingových kampaní liší právě tím, že je zde snaha něco zlepšit a ne se jen za každou cenu zviditelnit. Toť asi vše, nemyslím že by mělo cenu to dál rozebírat, protože jste evidentně velký šťoural (bez urážky).

arrow
profile_image
Lusinka
od 26. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak nevím, jestli to tu ještě někdo sleduje, ale po problémech se s tím, že starostové měst, kde byly zastávky vybrány je tam nechtějí se nakonec přihlásili dobrovolně desítky dalších. Takže to možná u nás přeci jenom nebude tak strašné (další příklady jistě někdo doplní). Možná, že i pomohlo tohle velmi výmluvné video URL

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené