arrow
profile_image
kilikova
od 5. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám problém, který už opravdu potřebuji nějak vyřešit. Už delší dobu se snažím jíst aspoň trochu zdravě, jím normálně 5x denně, cvičím a sportuji a prostě nic mi nechybí. Čím dál častěji se mi ale stává, že prostě jsem po nějakém jídle (často to bývá večeře) a i přes to se vyhrnu na nějaké jiné jídlo (většinou něco jako čokoláda apod.), i když třeba tu určitou věc ani nepotřebuji jíst, nechybí mi a ani na ní nemám chuť, ale prostě sním vše co mi přijde pod ruce. Je to tak 1x týdně, ale mám to čím dál častěji a objevilo se to někdy před 2 měsícema. Prosím o nějakou pomoc, opravdu nevím co mám dělat

Není třeba možné, že bys jedla nevyváženě? Že ti něco chybí?

arrow
profile_image
Gabriellla
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kilikova: Taky občas mám takové stavy, je to hodně o vůli, prostě si řeknu, že dneska jsem makala, tak si to prostě nemůžu zkazit, už párkrát jsem ujela, ale teď se snažím vydržet, pomáhá mi když si dělám sladkou snídani, nebo slanou snídani + za dvě hoďky nějaké ovoce, prostě abych nějaký ten cukr měla dopoledne a nedoháněla to večer. Je to známka toho že ti ten cukr chybí.
Další věc jak si pomoct je, že když to doma nemáš tak to nemůžeš sežrat takže nekupuju sušenky, čokolády, prostě nic co by mě mohlo lákat, upekla jsem si i vločkové sušenky, ale ty jsem si stejně dala zatím jen ke snídani, od té doby co jím sladké snídaně, tak večer na to už chuť nemám a to jsem se dřív nemohla na sladkou snídani ani podívat. Teď si dělám vločky s ovocem a jogurtem slazený medem, nebo ovesnou kaši atd. a když mě honí chuť na slané, tak se radši napiju vody z vodovodu nebo si dám rajče.

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Málo piješ, nestačí se jen dobře stravovat, ale také dodržovat pitný režim. Tělo pak maskuje žízeň jako pocit hladu nebo tě donutí sníst cokoliv co je po ruce.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kilikova:

To bude možná psychika. Zkus si rozkódovat, na co myslíš předtím, než si pro to jídlo jdeš - jaké máš pocity, co od toho očekáváš, proč to vlastně děláš (když nemáš hlad ani chuť). Třeba to pomůže. Lidi mají častot sklon si jídlem něco kompenzovat, příp. se i odměňovat (třeba když se jim v dietě chvíli daří ).
Nebo např. co bys vlastně jinak dělala po večeři, kdyby sis nedala něco dalšího? Nenudíš se třeba?

arrow
profile_image
.nika
od 19. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, mně na toto přejídání se pomáhá jít si hned po večeři vyčistit zuby. Zní to jako blbost, ale když to neudělám, většinou do sebe ještě něco nacpu, i když nemám hlad..

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bude nejlepší, když takové pochutiny nebudeš mít vůbec po ruce. Prostě žádné čokolády nekupuj... Až tě to chytne, dej si třeba jablko, to by mohlo utlumit tu "chuť" něco žvýkat a naplní to žaludek, přitom zdravě... Ale s těmi sladkostmi radím - raději to nemít vůbec doma, aby to nesvádělo.

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na kilikova: pokaď se vrháš po večeři a vědomě, tak to ještě jde. Já žeru v noci mezi spaním a prostě si to v danou chvíli neuvědomuju. a ráno zjistím, že chybí půl jídla, které jsem měla připravené na oběd. Někdy se vzbudím a je mi blbě (to už vím, která bije, jindy si na to vzpomenu třeba až navečer, když se manžel ptá, co jsem zas v noci vyluxovala )

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na whitelily: kde jsi z toho příspěvku vydedukovala, že málo pije?

AHoj, trpěla jsem tím také, je to psychického rázu...Doporučuji navštívit psychologa, psychosomatickou poradnu nejlépe... Spíš než dietologický problém se jedná o PPP a je to opravdu psychologický problém, tj. něco na duši není ok (stres, nervozita, strach, depresivní nálady...?)

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kilikova: Ahoj, zkus psychologa nebo nějakého doktora, který ti s tím pomůže. Může to být také následek nějakého onemocnění. Já dřív mívala podobný problém. Měla jsem neustále pocit hladu a pořád jedla. Jelikož mám astma a dělá mi problém i rychleji chodit, tak nesportuji (stejně bych si při tom ještě ublížila ) a pak někdy večer i zvracela. Nechápala jsem to, ale pak jsem měla panickou hrůzu že budu zvracet, tak jsem se snažila krotit hlad nehlad. No, pak se přišlo na to, že mám onemocnění štítné žlázy. Ten druh, kdy musíš hodně jíst, ale nepřibíráš ani tak. No, možná to bylo tím. Já jsem kromě toho trpěla depresemi a byla pořád ve stresu (to jsem neustále), to asi také přispělo, prostě mi nebylo psychicky nejlíp, tak proč celý den nejíst. Teď jsem na intru bez jídelny, takže nejím skoro vůbec, jen bagety se šunkou, křupky s mlékem a omáčky z pytlíku, ale ty jen málokdy. To taky není zrovna nejlepší. Abych byla upřímná, není sranda mít problémy s jídlem, ale pokud jíš o něco víc a ne skoro vůbec, je to ještě dobrý. Já taky občas něco jím jen tak, abych něco v tý puse měla , neviděla bych to zas tak dramaticky. Třeba jak jíš zdravě, tělo prostě chce i něco nezdravýho, jestli jsi na to byla dřív zvyklá, to je taky možný myslím. Ono se řekne jíst zdravě, ale spousta lidí si pod tím pojmem představí saláty a celozrnné pečivo a to taky není zdravé, když nejíš občas živočišné tuky, maso a jiné věci, které jsou taky zdravé, jen třeba tučnější

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkus se něčím zaměstnat, můžeš to dělat z nudy, z osamění. Pokud se něčím zabavíš, na jídlo si ani nevzpomeneš

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě mě, Kilikova, napadlo, že to může být i tím, co vlastně jíš. Jsou jídla, která chuť k jídlu provokují, např. hodně chuťově výrazné, kořeněné věci, nebo taky jídla zvedající hladinu cukru v krvi.

hmm, tak já to mám taky a dělám to skoro každý den už asi dvacet let a bez ohledu na to jestli jím pravidelně nebo ne, piju málo nebo hodně, jím hodně cukru v průběhu dne nebo vůbec. Třeba když usnu u televise, tak jdu o půlnoci klidně vyluxovat lednici. Pomáhá mi prostě nemít čas na to se přejídat a chodit brzo spát, když už si vyčistím na noc zuby, tak už se pak na přejídání vykašlu.

Pokud vám na to pomůže vyčistit si zuby, nejedná se o záchvatové přejídání, ale pouze rozežranost. nezřízené přejídání, o kterém člověk ráno neví a je praktikováno denně a ve velkém množství (nejedná se o jednu tatranku zhltnutou večer a slupnutí dvou párků hodinu potom)...to je pak špatné...Jedná se o diagnozu záchvatovité přejídání..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené