arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

2

Prosím o radu, mám psané trvalé bydlistě u babičky, ale vzhledem k tomu, že je tam na baráku nemalá exekuce, tak si chci trvalé bydliště dát přepsat.Musím jít s babčou na úřad současného bydliště a nebo můžu jít už rovnou na MěÚ, kam si chci dát nově přepsat bydliště?Dlouho jsem o tom přemýšlela a nemám si ho kam jinam dát přepsat, bydlím v pronájmu a to určitě taky nebude navždy.

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Nikississ:
Tak já si pamatuju, že když jsme tohle dělali s mým bratrem, tak to bylo docela náročný, museli jsme mít nějaký podpisy z okolí, že tedy u nás nebydlí, pak jsme šli na OÚ v našem městě to doložit.Neni to tak jednoduchý, že si řekneš, že si necháš zapsat bydliště na MÚ, to tě musim zklamat.

Já jsem nedávno přepisovala také své trvalé bydliště na Obecní úřad. Probíhalo asi tak: V roce 2006 jsme prodali byt tetě, ve kterém jsme měli stále trvalé bydliště. To jsem chtěla odhlásit, ale jelikož do podnájmu také zapsat nelze, jsem vedena na Obecním úřadě. Postup byl takový, že teta musela napsat návrh na zrušení, který musela doručit příslušnému obecnímu úřadu. Připojili jsme výpis z KN, kde bylo evidentní, že majitele bytu je nyní někdo jiný. Dále jsme uvedli, že se na sdrese již nezdržuji. Bylo se mnou zahájeno správní řízení, na moji přechodnou adresu mi byly doručeny tiskopisy s tím, že se mohu do 30 dnů vyjádřit. Napsala jsem tedy, že souhlasím, že nyní bydlím v podnájmu, kam nelze trvalé byliště napsat, a následně mi automaticky bydliště napsali na OÚ. Myslím si, že postup je vždy stejný. Bylo by tedy potřeba,aby návrh na zrušení podala Tvoje babička, jako majitelka nemovitosti a následně doložila např. výpisem z KN, že Ty nemáš žádné úžívají právo, atd.

Musíš mít najité nové trvalé bydliště a s majitelem nemovitosti dojít na MěÚ, aby on dal souhlas s přihlášením. Pokud se chceš nechat jenom odhlásit, asi stačí dojít na úřad a požádat o změnu adresy na adresu úřadu. Ale to se musíš zeptat na MěÚ. A myslím, že tam ani babičku tahat nemusíš. Nejjednodušší bude, když si tam zavoláš.

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

2

Jaj, když to tady tak čtu, vůbec se mi do toho nechce.Ale nic jinýho mi nezbejvá.Koncem srpna jde ta nemovitost do aukce, aby se vyplatlla ta exekuce.A mít tam trvalý bydliště mi přijde trochu bezpředmětný.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nikississ: Koncem srpna jde ta nemovitost do aukce, aby se vyplatlla ta exekuce.A mít tam trvalý bydliště mi přijde trochu bezpředmětný.

Kde bude mít trvalé bydliště tvá babička po aukci?
Tak tě pak odhlásí noví majitelé, pokud budou chtít.
Trvalé bydliště je jen evidenční údaj, ale někdo ho mít musíš.
Máš pravdu, že do pod/nájmu ti ho těžko nechají napsat.

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

2

Reaguji na Lilliana:
Vůbec netušim, kde bude mít pak babča psaný trvalý bydliště.Jí radši tyhle věci nezajímají, nechce to řešit.Díky týhle laxnosti se dostala do těhle problémů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené