arrow
profile_image
InaK
od 26. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den,
před 14 dny jsem měla úraz, při kterém mě křuplo v kotníku. Rtg prokázal, že noha není zlomená. Podle doktora jsou asi přetržené vazy. Usoudil tak podle otoku. Mám na tři týdnu sádru, celé tři týdny nechat nohu v klidu a ležet.
Chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo s tímto zkušenosti, jak pokračovala v případě přetržených nebo natržených vazů v kotníku léčba? Doufám, že mi sádru sundají a dostanu pak ortézu. Život se sádrou není jednoduchý Děkuji

arrow
profile_image
deneb
od 10. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

[reJáaguji]InaK[/reaguji] Já mám čerstvou zkušenost. Spatně jsem došlápla na schod, v ten moment jsem byla na zemi, křupnutí jsem neslyšela ale během pár vteřin ohromný otok prostě vedle kotníku boule jak pomeranč Rtg -nepotvrdil zlomeninu. ale dr ne podle otoku ale nějakým hmatem poznal že kotník je uvolněný a že tam bude nejspíš urvaný vaz. Ssádra a za týden magnetická rezonance, která přetržený vaz potvrdila. Myslím , že jiným vyšetřením to nejde zjistit. Sádra celkem tedy na 6 týdnů a bez došlapu!! Pro mne, která denně sportuje prostě něco nepředstavitelného. ( ale od druhého týdne už jjsem byla i s berlama v gymu a posilovala jsem aspoň horní část těla ). Po sundání sádry aspoň měsíc rehabky. Ten vaz sám sroste, ale pevnou fixací, ortéza ti kotník pořádně nazafixuje, tak to neuspíchej. Pokud by to řádně nesrostlo, tak kotník by byl nestabilní a dělal by problém už stále. Samozřejmě otázka je jestli máš vaz utržený úplně nebo jen natržený. Já jsem měla úplně přetržený.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené