arrow
profile_image
Courtney
od 14. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, po dnešní zkušenosti z gynekologické preventivní prohlídky jsem se rozhodla pro založení tohoto tematu. Rozhodla jsem se, že budu chodit na prevenci 2x do roka i přesto, že nám pojišťovna hradí pouze jedno vyšetření ročně. Je mi 26 let, porodila jsem 2 děti, těhotenství, porod bez komplikací a v životě jsem neměla žádné obtíže gynekologického rázu, absolutně NIC. Když jsem seděla v čekárně, tak se mi honilo hlavou, jestli by to náhodou nestačilo jen jednou do roka....Při vyšetření mi doktor zjistil 42mm velkou cystu na vaječníku, což mě poměrně šokovalo. Vím, že to není nic hrozného - jen mě to utvrdilo v tom, že prevence jednou za 6 měsíců je akorát a zároveň jsem tuto zkušenost chtěla poslat dál - třeba některé z vás, která stejně jako já neměla NIKDY NIC a "hřeší" na to tím, že zanedbávají preventivky (viz moje máti, která nebyla na gyndě 6 let - což sem nepatří)

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já už taky nebyla na gyndě dobré dva roky....no a měla bych jít, když to tak čtu...

arrow
profile_image
cutworm mojeid
od 8. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Lentilie
no, nápodobně...jenomže já hledám jinýho doktora...a furt jsem na nikoho nemohla narazit...tak snad teď už...

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Chodím taky jen 1x za rok a obdobně jako Courtney - vloni OK a letos cysta 35mm
Mmch.Courtney,budou ti s tim něco dělat? Mě to zatím jen sledujou - teď po dvou měsících byla už menší,ale furt tam ta cysta je.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji Courtney: jen mě to utvrdilo v tom, že prevence jednou za 6 měsíců je akorát

Ahojky Tak tohle můžu z vlastní zkušenosti jen potvrdit... Sama chodím na prevence 2x ročně - mám již léta nepatrný nález na čípku, ovšem stabilizovaný a neohrožující... ovšem má gynekoložka mne chce vidět častěji, bo stát se může cokoliv. Vím, že tato lékařka je velmi pečlivá a řadu svých pacientek (mých kamarádek, které jsou sice zdravé, ale třeba mají špatnou rodinou anamnézu) raději kontroluje častěji. Takže za sebe můžu pravidelné a častější prevence jen doporučit

žena má chodit pravidelně!! Zdraví je přece na prvním místě. Já chodím dvakrát ročně a moje dobrá kamarádka je v rizikové skupině tak chodí každé tři měsíce .

arrow
profile_image
Courtney
od 14. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji pehot: Mmch.Courtney,budou ti s tim něco dělat?

za 3 měsíce kontrolní sono...doufám, že zmizí potvora

arrow
profile_image
VeronikaVi
od 5. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky chodím pravidelně...v 19ti jsem měla nález na děložním čípku...byla jsem poslána na onkologii,kde se potvrdili rakovinotvorné buňky..mám zasebou dvě operace..a od té doby prevenci nepodceňuji

Mně je 18 a chodím 2x do roka, myslím že to má svoje opodstatnění a mysím že těch 5 minut v ordinaci nikoho nezabije a za zdraví to stojí.

Chodím také dvakrát do roka, taky mě těch pět minut nezabije, navíc nikdy jsem zatím ještě žádné problémy neměla (ťuk, ťuk) a doufám že mít jen tak nebudu. A navíc to je jediný doktor, který mi fakt nevadí

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

já chodím dvakrát do roka, bez těchto dvou prohlídek, by mi jinak sestra nenapsala prášky

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já mám cystu taky ve vaječníku, asi 3 cm, k tomu asi 1cm myom na děložním čípku.
Na preventivky jsem přestala chodit před dvěma lety. Šíleně mě to stresovalo. Obvykle falešně pozitivní stěry, které se musely opakovat a ...moje nervy!
Takhle jsem klidnější. Možná pro někoho nezodpovědné, mě to pomohlo se uklidnit a nestresovat. protože stres je významným faktorem ke vzniku nějaké nemoci.

chodím 2x ročně - musím přece pro prášky. Tchýně nebyla od porodu třetího syna, tzn. 25 let a pak rovnou do nemocnice na operaci. Její omluva byla, že si myslela, že se to platí

Já osobně si myslím, že jednou do roka nestačí. Během roku se přece v těle může stát tolik věcí a člověk to nemusí ani poznat. viz Courtney. Moje kolegyně z práce nebyla na gyndě 7 let a šla až teď na začátku roku když měla problémy a strašné bolesti. Dnes je po operaci, chemoterapii a bohužel nevím jak to s ní dál vypadá, protože se zatím do práce nevrátila. Prevence se prostě zanedbávat nesmí.

arrow
profile_image
Lenulka1
od 22. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji luccy1: Já chodím pravidelně jednou ročne a myslím, že u mě jako mladé holky to snad stačí.

Já taky. Doktor mi sám říkal, že to tak stačí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené