arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kolik dnů dovolené z 2010 lze převést do 2011?
Spěchá.
Děkuji.

arrow
profile_image
ilentilka
od 23. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě 5 dnů, které se musejí do konce března vyčerpat.

arrow
profile_image
mia_
od 11. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Podle www.mesec.cz :
Dovolenou za kalendářní rok 2010, i když by měla být vyčerpána do konce letošního roku, zatím není třeba řešit:

Pokud letošní dovolenou (za rok 2010) zaměstnanec letos nenastoupí, nepřijde o ni. Může si ji převést k čerpání do let příštích. Letošní dovolenou (za rok 2010) lze čerpat i v roce 2011 či dokonce až v roce 2012. Letošní dovolená (za rok 2010) v rozsahu 4 týdnů může být převedena a vyčerpána v roce příštím (2011). Letošní dovolená v rozsahu převyšujícím 4 týdny může být převedena a vyčerpána v roce příštím (2011) a nebude-li ani v něm vyčerpána, může být zaměstnanci, pokud s tím vysloví písemný souhlas, převedena k čerpání až do roku dalšího (2012). Ještě větší možnosti převedení dovolené k odloženému čerpání (např. i do r. 2013) jsou, pokud nebude vyčerpána z důvodu čerpání rodičovské dovolené.

Více zde.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na mia_: no trošku jsi to vytrhla z kontextu

arrow
profile_image
Junkyska
od 26. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si dovolenou převádím každý rok a žádný problém s tím nebyl...podle mě také záleží asi na tom, jestli pracuješ ve státní či soukromé sféře ne?!

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

je to invididuální - sice je nějaký zákonný počet dnů, ale různé firmy mají různé podmínky.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

je to psíše o domluvě se zaměstnavatem. Podle zákoníku práce se dovolená dá převést do dalšího roku, ale měla by být vyčerpána do 31.října následujícího roku a pokud se zaměstavatel se zaměstnancem nedohodnou zaměstanec od 1.11. nastupuje čerpání. §218

arrow
profile_image
mia_
od 11. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lucrezia:
Už jsem to doplnila o odkaz.

Může mě zaměstnavatel přinutit vybrat si tři dny převedené dovolené do konce ledna 2011?

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Reaguji na mishka999:

ano, zaměstnavatel ti může nařídit čerpat až 1/2 zákonem stanovené doby dovolené a se zbytkem jejího čerpání musí souhlasit

u nevyčerpané loňské dovolené ti může nařídit její čerpání

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené