arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji MiaMia: Já si právě z tohohle důvodu myslím, že je důležité zvyknout si na nějakou normální zdravou stravu, protože pokud se člověk "vyžere" rohlíkama a hotovkama, tak nastane co? Sice přibere těch deset kilo, ale pak bude muset opět měnit jídelníček, aby si udržel nějakou zdravou váhu.

Proto radím kvalitního! výživového poradce (lépe řečeno nutričního specialistu). Protože když si to bude hlídat sama a jídelníček si dělat sama tak hrozí (dle mého) návrat k anorexii......Prostě a jednoduše, výživový poradce jí sestaví jídelníček, který bude pro ni vhodný a současně zdraví a bude brát v potaz proběhlou anorexii. Ona ho bude dodržovat, dostane se z nejhoršího a pak se třeba předělá jídelníček na takový, který je ok pro udržení váhy. Ona ho bude dodržovat a nebude muset nic řešit, přehnaně se na jídlo soustředit. Ale když si bude mět ten zdravý jídelníček sestavovat a hlídat sama tak dle mého ze začátku hrozí to, že může zpátky sklouznout k anorektickým návykům a přehánět to......
To je ve zkratce to, co jsem svým příspěvkem chtěla říci. Nikde jsem tam nepsala, že se má ládovat rohlíkama......

arrow
profile_image
zombiegirl
od 6. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem také v přibíracím režimu, ale rozhodně nemusí vypadat takto!
(nejsem po žádné ppp + sportuji, tak to tomu mám přizpůsobené)
vždy bude platit to, že příjem musíš mít vyšší než výdej a jak toho docílíš (zdravě x nezdravě) je na tobě..

já třeba bílé pečivo, hotovky apod nejím vůbec, byla bych potom akorát unavená..
ale jím hodně potraviny s vysokou kcal hodnotou, co jsou zároveň prospěšné - př. sušené ovoce, ořechy, ořechová másla, kvalitní čokoládu, banány...
a hlavně pokud nechceš nabírat jen tuk, jez prostě normálně komplexní sacharidy (rýže, brambory,..) + bílkoviny (maso, vejce, luštěniny,..) + zdravé tuky (ořechy, semínka,.) ve větším množství...

Neboj se, váha se snad zastaví na čísle, které pro tvé tělo bude ideální ..
(nikde nepíšeš, kolik měříš/vážíš a jak rychle jsi zhubla...tak z toho neposoudím, zda hrozí "jojo" efekt)

arrow
profile_image
marwin737
od 18. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na zombiegirl: Měřím 162 cm a váha je nyní cca 40 kg, nejnižší byla 36. Přibírám už od začátku května. Zhubla jsem z cca 55 kg a to během asi 5 měsíců.

arrow
profile_image
marwin737
od 18. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Dirtyangel: Díky za podporu. Myslím, že snahu opravdu mám, ale bohužel ten hlas uvnitř tu pořád je. Snažím se jíst Pravidelně, jím zdravě, ale když dojdu k nutriční, tak mě zprdně, že tělo potřebuje i nezdravou stravu, takže mám zařadit uzeniny a taky prý mám upřednostňovat bílé pečivo, protože vláknina zabraňuje vstřebávání živin. Podle mě je to celkem ***** a tak jsem šla k jiné nutriční, která mě celkem pochválila a ukázkový jídelníček od té staré nazvala nemožným. Vím že bych mohla jíst i více, ale to bych začala rychleji přibírat a zas bych zpanikařila, jako vždy a postupně opět ubírala. Nedokážu se z toho vyhrabat.

arrow
profile_image
marwin737
od 18. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Slečna.: Ahoj, s tím hláskem v hlavě je to naprostá pravda. Mě jenom zkrátka mrzí, že například ty, aby jsi přibrala jsi musela opravdu pořádně jíst a pít navíc nutridrinky, jenže já přibírám až i po tom, co by normální člověk považoval spíš za dietu. Ještě bych se tě chtěla zeptat, co to znamená, že teď jíš normálně? Kolik jsi toho musela ubrat?

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji marwin737: Vím že bych mohla jíst i více, ale to bych začala rychleji přibírat a zas bych zpanikařila, jako vždy a postupně opět ubírala. Nedokážu se z toho vyhrabat.

A chodíš ještě na psychoterapii, kde by Ti měli pomoct se s tímto vyrovnat?

Cituji marwin737: jenže já přibírám až i po tom, co by normální člověk považoval spíš za dietu

No to je logické, když jsi tělo natolik vyhladověla....36 kg je už opravdu málo.....Až se dostaneš k normálnější váze tak se to nejspíše zlepší.

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Příklad přibíracího jídelníčku z nemocnice... Důležitá je všetrannost

sn. 2 celozrnné rohlíky s máslem a sýrem
sv. smetanový jogurt s ovocem, 1 rohlík
ob. čočková polévka, těstoviny se špenátem a žampiony, zeleninová obloha, čokoládový dezert
sv. puding s ovocem
ve. boloňské špagety
2.ve. chléb s máslem a plátkovým sýrem

arrow
profile_image
marwin737
od 18. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na bakalářka: Ano, docházím k psycholožce, ale nějak moc mi to nepomáhá, teď přes prázdniny jsem tam jednou za měsíc, takže bída.

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji marwin737: tělo potřebuje i nezdravou stravu, takže mám zařadit uzeniny a taky prý mám upřednostňovat bílé pečivo, protože vláknina zabraňuje vstřebávání živin

Hmmm, to je opravdu úžasné.

Jaké že jsou požadavky na to, aby člověk mohl vykonávat povolání nutričního poradce? Ukončená ZŠ a schopnost ovládat mobilní telefon, ne? Vypadá to tak.

arrow
profile_image
Slečna.
od 2. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na marwin737: Až začneš jíst víc, váha Ti ihned vyskočí třeba o 4 kg nahoru,ale pak se to zastaví-tělo se adaptuje na více jídla a bude přibírat pomalu... Dokonce se mi stalo,že jsem po tom jídeláku přibírat přestala,takže jsem musela zařadit ještě druhý nutridrik- těch nutridrinků se po A určitě bojíš! Ale pokud se doopravdy chceš vyléčit,začneš je pít...Víš,oni totiž nejsou "rozežírací" a velmi jednoduše se odstaňují,když se dostaneš na svou váhu- a u někoho to není BMI 18!! Je spíše důležité,abys něco začala dělat a zkoušela překonávat ty hlasy v hlavě... Já si A prošla za život celkem dvakrát a teprve teď vím, že už doopravdy nechi znovu..
A můj jídelníček teď
sn: miska muesli,jogurt či 2 kaiserky, šunka,lučina
sv: co je k mání třeba jablko a kefír či nějaká sůša/tyčinka muesli
o: když je polévka tak i tu + normální jídlo (maso s něčím)
sv: záleží na hladu- většinou třeba fornety (tak 100g) a ovoce
ve: buď teplé jídlo či 2-3 (podle hladu) pečiva (celozrnná ) s něčím= cottage,šunka či nějaké jiné mazání se sýrem + zelenina
2.ve... pokud mám hlad či chuť, ještě si něco zobnu- třeba slané tyčky u telky či jogurt

K tomuto jídeláku jsem se dopracovala a váhu si stále udržuji okolo 57-8 na 170 cm...se svou postavou jsem víceméně docela spokojená.. Rozhodně NENÍ PRAVDA, že když se teď budeš cpát bílým pečivem, bude se Ti to ukládat "blbě"!! Ty potřebuješ nabrat tuk-tedy-pokud chceš děti...Takže nějaké zdravé/nezdravé nesmíš řešit- ideální je,abys vždy jedla s někým a měla VĚTŠÍ porci než on,ale toho samého! Źádne výjimky,žádné preferování cottage,zeleniny a polystyrenů! A popravdě-bílé rohlíky jsem při nabírání jedla hlavně-nezatíží Ti totiž tolik žaludek jako celozrnné pečivo... A teď mi nechybí Samozřejmě,že ho občas mám-když není nic jiného- jídelníček by neměl být pouze zdravý či nezdravý..měla by to být kombinace- 80% zdarvého a 20% prasáren A hlavně-jíst to,co je, nevymýšlet si extra věci a uvidíš,že strach postupem času odbouráš... Já jsem v tom nejhorším období vážila 39..a šlo se z toho dostat Musí se chtít!! Držím Ti palce!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené