Zítra mě čekají přijímací zkoušky na zmíněné škole. Zajímalo by mě, jestli tu je zde někdo, kdo je již absolvoval a poradil mi, co můžu čekat, na co si dát pozor apod.

Děkuji za každý příspěvek.

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Není už trošku pozdě?

Jinak já co jsem kde dělala přijímačky, tak všude byly na webu školy/fakulty zmíněny požadavky ke studiu nebo charakteristika přijímacího řízení, někdy k tomu byl i ukázkový test, okruhy k přijímačkám nebo přímo doporučená četba. U tohohle oboru nic takového není?

Každopádně držím palce

Myslím, že není pozdě, zeptat se na radu Bohužel není, jedná se o pohovor, který je rozdělen na více částí a co si budem povídat, já pohovory prostě nemám ráda.

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Aha, chápu. Pokud hledáš i obecné rady k pohovorům, na netu jich je tuny. Mně se třeba líbil tenhle seriál:

http://www.vysokeskoly.cz/sekce/ustni-pohovor

Ale konkrétně u tohohle oboru ti neporadím, snad se najde někdo, kdo už ho má za sebou. Mají alespoň někde vypsané, z čeho všeho se pohovor skládá?

Ahoj, píšu trošku mimo tvůj původní dotaz. Letos jsem udělala státnice na Ostravské univerzitě (taky 1. stupeň). Mám jendu kámošku v Brně a jednu v Praze na tom stejném oboru a požadavky, obsah a tak. je hodně podobný. Pohovory jsem neměli. Abych ti řekla pravdu, kdybych mohla vrátit čas, šla bych na jiný obor, ale v době, kdy jsem si toto vybrala, jsem neměla vůec představu, co chci dělat. u nás ve třídě byla spousta holek, které během studia zjistily, že to není nic pro ně. Většinou po praxi v některých ,,divočejších" třídách. Jak studium, tak praxe je náročná. Co se týče studia, tak jsem většinou bývaly ve škole dá se říct od rána do večera (pro srovnání, bakalářské obory u nás měly třeba výuku tři dny v týdnu pouze odpoledne). Hodně do podrobna se probírá matematika, čeština a pedagogika, to jsou základní předměty. Kromě toho jsou tam úplně všechny předměty, jaké si jen dokážeš představit. Na 1 stupni se totiž učí vše, takže podle toho vypadá i studium (např. jsem měli dokonce etiku, právo, multikulturu, přísný tělocvik, náročnou hudebku apod.). Tento obor doporučuju pro všestranně nadané lidi, kteří když do toho jdou, tak ví, jaké to je učit třídu 30ti neposlušných dětiček. Asi tak : Jinak abych jen nekritizovala, je to povolání náročné, ale zase hodně variabilní a vhodné pro kreativce. Ve škole se člověk nikdy nenudí a téměř 2 měsíce prázdnin ti taky nikdo nevezme.

Reaguji na daffny: Vím o čem mluvíš, rok učim ve školce a tam jsou taky dost živé a neposedné děti, takže to znám. Děkuji za příspěvek..)

Reaguji na Vokounka29: Tak jsem nakonec sehnala bývalou spolužačku, která loni dělala přijímačky a nyní tam studuje a prý to tak hrozný není, tak uvidíme.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem ted státnicovala na pedáku na UK, ale jiný obor, ale chodila jsem na němčinu s holkama, co měli tenhle tvůj obor a zvládali to dobře, chodila tam s nima jedna modelka, co pořád jezdila někam fotit a školu dávala v pohodě, neměla žádný individuál...takže to asi tak strašné zase nebude...jinak my pohovor u přijímaček neměli, ale čekej určitě otázky, proč zrovna tato škola, jaké máš s dětmi zkušenosti atd...hlavně se neboj, mluv nahlas apod....

arrow
profile_image
neonka
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

kámoška tam jde bud zítra a nebo tam byla dneska, nevim zkoušela víc oborů..ale o pohovoru co byla dneska tak říkala že asi nemá šanci a to je jeden z nejchytřejších lidí co znám

Takže přijímací pohovor byl naprosto strašný. Netušila jsem, že člověka s učitelskou praxí budou chtít "potopit" a ano, stalo se. Ptali se na můj osobní názor, ale vzápětí reagovali negativně, i když to byl "MŮJ" názor. Na mé portfolio se nikdo nepodíval. Otázky byly neskutečné, ale pak jsem pochopila, že tato fakulta si vybírá pouze z gymnazistů a my co máme střední odborné školy, my je nezajímáme.

Je to má snad nejhorší zkušenost z přijímacího řízení.

arrow
profile_image
Klara1
od 22. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, taky jsem byla letos na pohovoru na UK na první stupeň a taky mám z toho hrozné pocity, povýšené chování kantorů apod. Kolik si měla bodů? A kolik tak cca ostatní, já byla ve skupince s děvčaty, co měly tak mezi 10-20, jedna 32, netušíš jaká bude hranice pro přijetí? Já měla jen 25 ... Tak příjemný den

Nevím podle čeho berou asi opravdu nejspíš podle gymnázia nebo nevim. Já už učitelkou jsem, takže portfolilo bylo "nabušené" a přesto se na něj nikdo nepodíval. Když chtěly slyšet můj osobní názor, koukaly na mě jako na blázna, ovšem tyto ženy ve školce v životě nepracovaly, jinak by můj názor sdílely, takže nechápu. To je to nejvtipnější, daly mi z pohovoru 14 + praxe 5. Mně!! Takže si o té škole myslim svoje a už bych v životě, v životě bych se tam nehlásila!

arrow
profile_image
klarkens
od 4. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
vím, že už to je nějaký ten pátek co si dělala přijímací pohovor na tento obor, ale i tak to zkusím
Sice mě dost odradily vaše odpovědi, ale i tak to potřebuji zkusit. Hrozně moc se tam chci dostat. Toto není jediné forum kde čtu, že se k možným studentům chovají hrozně. Mnoho dívkám připadalo, že jimi komise opovrhuje či si brousí ego.
Prosím ..má otázka zní stejně jako tvá.. cituji ,Zajímalo by mě, jestli tu je zde někdo, kdo je již absolvoval a poradil mi, co můžu čekat, na co si dát pozor apod.' )

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené