arrow
profile_image
adelap mojeid
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, chtěla bych se příští rok hlásit na práva do Prahy nebo Brna, tak by mě zajímalo jak bych se měla na přijímačky připravovat? Co přesně se učit? A taky bych potřebovala vědět, z čeho tam chtějí maturitu, popř. jaké semináře si teď na gymplu vybírat, aby mi to pak k něčemu bylo. Díky!

Tam se dělají SCIA, ne? Tak hlavně SCIA....

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Do Brna myslím TSP. A pokud chceš studovat práva, nebylo mi marný naučit se používat google.

arrow
profile_image
adelap mojeid
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Misy:
tak já jsem samozřejně něco na netu už našla, ale přijde mi dobrý mít i konkrétní informace přímo od někoho kdo ty přijímačky dělal nebo má nějakou vlastní zkušenost

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na adelap: Já myslím, že na téma SCIO a TSP už bylo napsáno na různých fórech tolik, že tam najdeš určitě i osobní zkušenosti. Konkrétní předměty u maturity pochybuju, že by měli nastavený, aspoň v Brně určitě ne, a pokud mají v Praze scia z OSP a ZSV, tak pravděpodobně seminář k zsv. Dobrej je taky dějepis, filosofie, nebo co máte v nabídce.

Příprava na tenhle typ zkoušek je možná obvykle tím, že si ty testy vyzkoušíš někde na nečisto - tsp jdou stáhnout někde na stránkách Masaryčky, Scia se daj koupit - nějaký vzorový testy. Pak mít samozřejmě všeobecnej přehled. Percentily na práva jsou hodně vysoký.

Reaguji na adelap: hlavně procvičovat, procvičovat, procvičovat...nakup si testy z loňských let nebo je někde stáhni a zkoušej, zkoušej, zkoušej. Největší problém u těchto testů je čas. Nebývají těžké, ale vychází to třeba tak, že máš minutu na otázku, takže není velký čas na rozmýšlení, ale člověk musí vědět, jak na to, rychle promyslet, zaškrtnout a jet dál... To se právě musíš naučit tím procvičováním. Uč se sama doma, vyprdni se na nějaký kurzy Tutoru apod., to jsou jen žrouti peněz (stačí se podívat, jakým stylem hledají své učitele)... ze seminářů myslím, že není potřeba nic. Nevyužiješ to. Ale pokud něco chceš, tak spíš ZSV, dějepis, filosofie...

arrow
profile_image
Blanche
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můžu posloužit zkušeností z Brna - doporučuji procvičit starší tsp, naučit se jak řešit různé typy příkladů a procvičovat logické uvažování. Určitě pomůže i rozšířit všeobecný přehled, dějiny, politiku. Tsp jsou rozhodně těžší než scia, o hodně, jde tam jenom o to pokazit to méně než ostatní - takže se nezdžovat a vyplnit toho co nejvíc a pak se teprve vracet.

arrow
profile_image
Sandyna_ mojeid
od 18. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

Kamarádka dělala teda testy na psychologii, ale co si pamatuju, tak mají na prodej skripta TSPček - projížděla si dokola tu knížku a pak myslím říkala, že se ty otázky tam hodně z těch skript střídaly - jak je to teď, netuším, ale zase tak moc se to asi nezměnilo. Mrkla bych na ty jejich skripta + asi historii, všeobecný přehled a nějaké společenské vědy?

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky myslím, že toho bylo napsáno už tolik, že se mi to nechce ani psát znova.
Praha - hlavně procvičovat a procvičovat. Může se hodit dějepis, zsv, filozofie, minimálně zeměpis... Scio z zsv mají i otázky, které se ve škole neučí, protože jsou mladšího data - vývoj kolem 1989 apod. Jo a při rozhodnutí kolik percentilu stačí platí, že ho nikdy není dost. Minimum je nad 90

Cituji Misy: A pokud chceš studovat práva, nebylo mi marný naučit se používat google.

arrow
profile_image
inna128
od 6. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na adelap: Maturitu můžeš dělat z čehokoliv. Na ty to vůbec nezáleží.
Musíš akorát udělat přijímačky na určitý počet bodů.
V Brně se dělaji TSP.
V Praze chtěji Scia, které se dělají formou Národních srovnávacích zkoušek, na ktéré se musíš sama přihlásit a musíš si pohlídat, které termíny těch zkoušek na té či oné fakultě berou. A ty NSZ misíš dělat z OSPeček a ZSV (a tam máš něco z práva, sociologie, psychologie, dějepis, vývoj Evropy a různých organizací jako např.EU atd.)
A určitě si vybrat jen nějaky semináře nestačí. Nechci Tě strašit, ale opravdu se na ně musíš dost připravovat. Pokud nebudeš mít dostatečné znalosti a nebudeš mít vyzkoušené ty testy aspoň z loňského roku, tak moc velkou šanci se dostat na práva nebudš mít, tak to kdyžtak neodkládej a začni brzo.

Jak se tu řeklo.. TSP a SCIO. Chce to mít tak nějak přehled, ale na to se nedá učit.. Prostě se léta člověk o dění ve světě zajímá nebo ne. Nijak moc jsem se neučila, ale odmalička jsem byla zvyklá koukat na zprávy a bavil mě dějepis a zeměpis.. Takže to pak stačilo procvičit "logické" úlohy a byl pokoj.

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zaplať pánbůh, že mě ty scia ještě minuly Tím bych neměla šanci projít. Buď na to máš buňky a jde ti to samo (znám i takové, kteří se dostali s hodně vysokým percentilem na žádanou VŠ i bez velkých příprav), nebo to musíš furt zkoušet dokola jak cvičená opice, což je dost o nervy, protože ti to pak z velké části už nikdy na nic nebude - tj. co se týče OSP a TSP. Navíc myslím, že na NSZ můžeš jít 5x (když si to všechno krásně zaplatíš samozřejmě ) a pak se ti počítá ten nejlepší výsledek, tak bys toho mohla využít, pokud ti nevadí do toho vrazit těch pár tisícovek. Jinak maturu doporučuju ze základů společenských věd a z dějepisu, jestli budeš dělat scia, které se skládají i ze ZSV.

arrow
profile_image
lolka2
od 17. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

hele já se připravovala jen z úloh z netu.. už si nevzpomenu který weby přesně... snad jen oscio cz to je fakt dobrý)

arrow
profile_image
Jahůdka_
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dělala jsem SCIA i TSP. Jediná rada nad zlato je procvičovat testy z minulých let! Naučíš se řešit typově stejné příklady a pak u zkoušky ušetříh hrozně moc času, protože budeš vědět, jak na to. TSP jsou podle mě horor, SCIA naopak hrozně lehké. Kvantitativní odíl pro mě byl vždycky nejhorší, ale pak mi přítel vysvětlil jak na jednotlivé příklady a najednou jsem zjistila, že je to děsně primitivní. NEhledej v tom žádné složitosti, většina příkladů se dá vypočítat během dvou minut, chce se to akorát zamyslet. Hodně štěstí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené