Chtěla bych slyšet nějaké zkušenosti od vás, co se hlásí na TU do Liberce na Ekonomickou fakultu - kde by se daly nalézt nějaké vzorové přijímací testy? Na stránkách mají pouze 1 a já nikde jiné nenašla Chtěla bych si jich zkusit udělat víc, hlavně tedy ten z CJ - angličtiny.
A pak mě také zajímají zkušenosti těch, co zde už studují (zajímá mě teda hlavně obor "Ekonomika a management služeb") - jak vy jste byli úspěšní u přijímaček? Zdáli se vám náročné? A ohledně studia, jestli je tam hodně těžká matematika a statistika? Konkrétně u "mého" oboru jsem koukala, že je M jen v 1 semestru Takže by to nemuselo být tak náročné.
Děkuju všem

arrow
profile_image
caramel
od 20. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na elissa: Ahoj, přijímačky těžké nebývají, za přijaté studenty se dostávají penízky. Zkoušky v prvním semestru jsou ale síto a tím proleze o dost méně lidí, je běžné, že do finále doběhne zlomek. Matematika je sice jedna, ale je právě ta nejvíc vyřazovací.

Reaguji na caramel: Ahoj, ty tam tedy chodíš? Mě matika teda vůbec nebaví, ale jsem schopná se jí normálně naučit (zvlášť když vím, že to bude naposled ).
Měla bych jen otázku k přijímačkám z jazyka - může se u nich používat slovník? Předpokládám, že asi ne?

arrow
profile_image
sexydracek
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, ekonomku na TUL jsem studovala, už jsem několik let po škole....matematika v prvním ročníku je hodně těžká a pokud ještě třeba nejdeš z gymplu, tak můžeš mít problém, já jsem zkoušku udělala až napotřetí, ale pro dost studentů to byla konečná, takže ano, na matice se vyhazuje....pak ještě na statistice ve třeťáku....jinak hodně štěstí

arrow
profile_image
anysekk mojeid
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, já mám sice vystudovanou Podnikovou ekonomiku, kde byla statistika a matika teda neskutečné síto a víc už bych to nechtěla zažít.. Přijímačky jsou relativně v pohodě (dělala jsem ty starší, kde byl jen jazyk a matika), a i když jsem přes matiku "neprošla", snižovaly se hranice a nakonec to klaplo... Jak píše caramel, za každého studenta dostávají nemalé peníze, takže není nijak těžké se dostat, spíše se udržet a dojít až do zdárného konce... Předměty, díky kterým ze školy letí nejvíc lidí, jsou mikro a makroekonomie, matika a právě statistika... :-/ Jinak přeju hodně štěstí..

arrow
profile_image
anysekk mojeid
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji elissa: může se u nich používat slovník

Slovník jsme používat nemohli, přesně jak předpokládáš Nebyl by na to ani čas...

Moc vám děkuju za odpovědi Začínám mít z té matiky docela strach

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené