Ahoj, možná je odpověď naprosto jasná, ale nikde jsem to zatím nenašla jednoznačně. Tak kdyžtak pardon za hloupý dotaz. Zajímá mě prostě, jestli když jsem změnila HA 30 na 20, tak jestli svému tělu prostě dopřávám nějakou úlevu zdravotní Přestala jsem brát Minervu, začala Lunafem. Začínají mi totiž křečové žíly, ale na to mi doktor řekl, že mi je samotná HA určitě nerozvine. Taky jsem přibírala a další věci, padaly mi vlasy...Do teď jsem si myslela, že ten Lunafem je výhra, přestala jsem být oteklá a nějaké kilo dole. Jenomže, sice je hloupost toto srovnávat se zdravím, ale prsa se mi změnšily, bez přehánění určitě minimálně o číslo. Vlasy mi po využívání celého balení ještě víc zjemnily,a to už tak nevím co si s nima počít, po dvou měsících se mi hrozně zhoršila pleť,jsem jak puberťačka. S Minervou jsem měla nálady, teď mám ještě horší

Jsem schopna to vše takhle mít, pokud je to, že beru dvacítku místo třicítky pro organismus o něco lepší. Tak se ptám, je to tak ? děkuju

arrow
profile_image
Karolkaa
od 18. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já brala Minervu, pak vysadila NAŠTĚSTÍ a už ten humus hnusnej nechci nikdy vidět vysokohormonální. Pak jsem půl rok nic nebrala, a to byla paráda po všech stránkách až na menzes, kterej přišel až po 4 měsících jen jednou. Pak mi z důvodu vyvolání pravidelné menzes, protože už si o to moje tělo říkalo, ochrany aj... napsala má nová super gynekoložka YAZ dvacítkovej velmi moderní, ale teda drahej...co se dá dělat, kvalita je hlavní. A dobírám druhý plato a OK. Akorát pravda, víc papám...ale už se mírním, protože mi to vadí...ale nemusí to být Yazem...začla jsem více jíst už v září, a to jsem ho ještě neměla...takže spíš něčím jiným...a po té Minervě jsem měla snad všechny negativa...ale žilky mám teď trošku na stehnech teď, tak nevím, jestli to není tím, že jsem bílá víc než v létě...

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Karolkaa: Už je to tu zase... Minerva není vysokohormonální.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nechci nikoho naštvat, ale když se rozhlédnu po okolí, tak mám pocit, že HAK je jen takový prostředník, na kterého lze svést všechno. Moje spolužačka si stěžovala, jak má od HAK křečové žíly, celulitidu, nálady apod., jenže tohle všechno měla už ve 14 letech, te dy ještě než začala HAK brát. Náladová byla už jako mimino v porodnici
Ostatní si zase stěžují, jak po HAK přibraly. Jenže se začaly cpát horem dolem vším, co jim přišlo pod ruku, tak je jasné, že pak se přibírá. Před HAK se držely, pak začaly brát HAK a hned to bylo na co svést.
Já brala Marvelon, Regulon, Cilest a teď Minesse a rozdíl nevidím.

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Miinka: Souhlasím s tebou...

arrow
profile_image
Karolkaa
od 18. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Miinka:
Možná tvoje spolužačka, ale já před Minervou žádnej takovej problém neměla...po Minervě jsem nafouklá plná vody...protože opravdu zavodňuje, najednou během měsíců braní celulitida, hnusná pleť, všude suchost, deprese, žíly...Pro mě je to VYSOKOHORMONÁLNÍ ZASTARALEJ humus, kterej by už neměl být na trhu. Nízkohoromonální je pro mě 20...popřípadě ještě 30...i když se to u ní neuvádí, že je vysokohormonální. Po vysazení vše postupně odeznělo a bylo mi mnohem líp. Takže jasný důkaz, že se to dá řešit i lepšími preparáty. Stojím a budu si stát za tím, že HAK typu Diane, Minerva, Chloe by se neměly předepisovat a už vůbec ne mladým holkám a hnedka jako první HAK přinejhorším jako to bylo u mě....měla jsem pak i cholesterol, když jsem na něj nikdy netrpěla a jedla jsem celkem zdravě a netučně. Takže ty mnohé měsíce trápení té gynekoložce nezapomenu nikdy. Naštěstí mám teď už po dlouhém hledání takovou, která své práci rozumí. A věř, že se po tom všem v tom už slušně vyznám!

arrow
profile_image
venysek1
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

HAK už nikdy, bez ní nezadržuji vodu, o menstruaci ani nevím, s HA mě bolelo břicho, bez ní vůbec a celulituda zmizla uplně a rozhodně to není tak, že jsem se s HA cpala! Cpu se i teď a jsem hubená a bez celušky

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Minerva, Chloe a Diane-35 jsou v každém případě vysokohormonální antikoncepce a divím se, že se pořád ještě předepisují. Já měla Minervu v 17 jako první HA, takže vím, o čem Karolkaa. mluví. Nejšílenější na na tom je, že po vysazení kvůli zdravotním problémům, jsem chtěla napsat HA znovu, ale jinou a doktor už mi skoro vypisoval recept zas na ten stejnej humus. Tak jsem si musela sama říct, že tuhle HA už riskovat nechci a domluvili jsme se pak na jiný. Takže když už chceš HA brát, tak fakt radši nějakou slabší.

arrow
profile_image
kutunka
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě se kvůli HA objevil ekzém a to v hrozným stavu, vysokej cholesterol, zmizel menses a to nemluvím o celulitidě a dalších menších problémech. Najednou ekzém po vysazení mizí a cholesterol se snižuje, takže jsem to měla z HA. Už to svinstvo nikdy nechci, ani nízkohormónový, protože já brala 8 let nízkohormónovou antikoncepci a stejně byly problémy.

arrow
profile_image
Jájulina
od 25. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Minerva je hroznej driják, brala jsem jí taky, sice jsem po ní nepřibrala, ale začala se mi též dělat celulitida a lehce křečáky, nemluvě o náladách.. a rozhodně je vysoko hormonální. Teď už půl roku taky beru Lunafem, žádný zlepšení nevidím..
Každopádně, cca za půl roku hodlám vysadit úplně a už tyhle hnusy nechci ani vidět

arrow
Neprodává v Bazaru

našla jsem príma článek..
Gestageny 3. generace – gestoden, desogestrel, norgestimát – patří mezi gestageny s minimální reziduální androgenní aktivitou, mají příznivější metabolické působení – zvyšují koncentraci HDL cholesterolu a mají zcela minimální vliv na metabolismus sacharidů. V současnosti jsou nízkon dávkované přípravky kombinované hormonální antikoncepce s těmito gestageny nejrozšířenějšími přípravky na našem trhu, jsou k dispozici v přípravcích s 15 až 40 µg ethinylestradiolu.
Dienogest patří stejně jako gestageny 3. generace mezi deriváty 19-nortestosteronu, od nichž se liší přítomností 17alfa-kyanomethylové skupiny místo ethinylové. Kromě nulového androgenního potenciálu, antiandrogenního účinku (odpovídá asi 40 % efektu antiandrogenu cyproteronacetátu) má výrazný gestagenní účinek, který je zodpovědný za velmi dobrou kontrolu (na našem trhu v kombinaci s 30 µg ethinylestradiolu). Jediný syntetický gestagen s antimineralokortikoidním účinkem je drospirenon. Drospirenon je derivát 17alfa-spironolaktonu s antagonistickým působením na mineralokortikoidních (aldosteronových) receptorech, má tedy stejně jako přirozený progesteron v luteální fázi mírný natriuretický efekt.

Působí tak proti účinku estrogenů na renin-angiotensin-aldosteronový systém, který může vést u zvlášť vnímavých uživatelek k manifestaci subjektivních příznaků spojených se sklonem k retenci tekutin (napětí prsů, pocit nadýmání, otoků). Na trhu je v přípravcích kombinované antikoncepce s 20 a 30 µg ethinylestradiolu, v klasickém režimu užívání (21 dní užívání + 7 dní pauza, tzv. „hormone –free interval“ a nově i v režimu 24/4 (24 dní aktivních tablet + 4 dny placeba), který prodlužuje antimineralokortikoidní a antiandrogenní účinek o další 3 dny. Nižší fluktuace hormonálních hladin díky prodlouženému režimu znamená nižší výskyt nežádoucích účinků, které se manifestují v období 7denní pauzy při klasickém schématu užívání.
H.

arrow
Neprodává v Bazaru

Takže shrnuto a podtrženo . Yaz a Yasminelle mají pozitivní účinek na hodný cholesterol, takže snižují riziko mozkových příhod. Také nezvyšují triglyceridy, které také jsou zdraví škodlivé. Nevím, které ještě HA obsahují ty dva hormony v této kombinaci, ale to jde lehko poznat podle příbaláku.. Možná ještě Qlaira?
Věda jde kupředu, takže když už nutné zlo (tak jako to mám já - HA musím brát ze zdrav. důvodů), tak aspoň takovou, která nás nebude vědomě zabíjet..

celý článek je zde: http://www.zdn.cz/clanek/priloha-lekarske-listy/no vinky-v-hormonalni-antikoncepci-420077

musíte kladně kliknout na dotaz, jestli jste zdravotník

H.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já třeba trpěla na migrény. A lékař mi řekl, že ze zkušeností ví, že každá antikoncepces estrogeny migrény zhoršuje - i ty drahé s minimem hormonů. Takže nakonec jsem skončila u Nuvaringu - působí převážně lokálně v krevním oběhu mezi pohlavními orgány. To by bylo řešení i pro tebe.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené