arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pěkný den,

v posledním čísle Harper´s Bazaaru se objevil článek s názvem Příliš velké sousto, autorka článku píše o tom, jak v dnešní době jíme ohromné porce a přitom by nám dle odborníků (těch o kterých se zmiňuje) stačilo o mnoho méně.

Týden se stravovala tak, jak by údajně měly vypadat její porce a úbytek na váze byl 2 Kg. V článku popisuje co jedla a byly to velmi malé porce, první den o svačinách nepíše, v dalších dnech nějakou svačinu sem tam má. Po týdnu zjišťuje, že jí k životu stačí opravdu zlomek jídla, co před tím jedla a píše, že chce ve stejném duchu pokračovat i nadále.

Tento článek úplně odporuje tomu, co jsem si doposud myslela (a co hlásají odborníci jako paní Cajthamlová apod.), tedy hodně ovoce a zeleniny, pravidelně jíst po menších porcích a mít dostatek bílkovin.

Zajímalo by mě, jaký máte na tenhle přístup názor? Takhle velký úbytek na váze za týden mi přijde příliš.
Setkaly jste se s něčím podobným, nebo jste to dokonce sami vyzkoušely a zjistily, že Vám zlomek toho, co jste doposud jedly stačil?

arrow
profile_image
Andreika
od 4. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co všechno v tom týdnu jedla?? zdravá nebo nezdravá jídla?

Cituji Cindova: hodně ovoce a zeleniny, pravidelně jíst po menších porcích a mít dostatek bílkovin.

Toto ....si myslím že je správné jídlo .... rači sním 500g zeleniny naž 100 gramů něčeho nezdravého.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Andreika: A co všechno v tom týdnu jedla? zdravá nebo nezdravá jídla?

Zdravá i nezdravá, časopis nemám u sebe, abych přesně přepsala jídelníček ale první den si pamatuji:

Snídaně:1 vejce a kousek celozrnného chleba, káva se 2 lžičkami mléka
Oběd: 100 g krůtího masa - a půlka rohlíku
Večeře: hrneček rýže a nějaké maso

tedy: zelenina žádná, svačina žádná o pohybu nepíše.

Další den tam má napsanou snídani - čtvrtka bagelu, svačina dvě lžíze hummusu a 4 baby karotky a dál si nepamatuji, ale táhne se to vše v tomto duchu. Myslím že poslední den tam má i hranolky.

To dá rozum..čím toho člověk méně sní, tím více hubne.. jde o to, jak dlouho to člověk vydrží a následný jojo efekt. Myslím, že menší porce častěji jsou naprosto v pořádku, člověk nemá pocit, že umře hlady Taky záleží, jak do toho programu byl zapasovaný pohyb. Nedovedu si představit, že bych intenzívně sportovala a do toho tak málo jedla.. někdo to zvládne dlouhodobě, ale většina je asi ten druhý případ..

Reaguji na Cindova:
Já si taky myslím, že jsme rozežraní.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji True: Já si taky myslím, že jsme rozežraní.

No právě to nějak mi to začalo vrtat hlavou

Jinak ještě si myslím, že všichni nejsme nastavení na stejný způsob stravování a že jednomu dělá dobře to a druhému to.
Nechápu tu stádovitost v názorech na stravování. Jako kdyby existoval jen jeden způsob, který je správný, ale to prostě není pravda.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Anyska: Taky záleží, jak do toho programu byl zapasovaný pohyb

To asi není žádný "program", prostě si člověk řekne, že bude jíst malé porce, protože množství jídla, které za den sníme, je příliš velké. Ale jinak bude dělat vše jak je zvyklý, tedy i sportovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já jsem před rokem asi takto taky omezila porce. Jo někdy si dopřeju maličkost, třeba nějaký jeden malinký kousek dortíku, ale vesměs jím zdravě.
Zhubla jsem hodně, asi 5 kilo a nikdy jsem už potom neměla pocit, že bych potřebovala jíst víc. V tomto duchu se stravuju už dlouho a rozhodně nijak nestrádám Jde jen o to, se naučit pracovat s menšími porcemi jídla a zvyknout. Ani žádný jojo efekt jsem nezaznamenala

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji True: Nechápu tu stádovitost v názorech na stravování. Jako kdyby existoval jen jeden způsob, který je správný, ale to prostě není pravda.

Na druhou stranu ale jsou všeobecné zásady, které patří k pojmu zdravý životní styl. A taky si už lidé začínají uvědomovat, že takové chipsy, či sladké limonády, asi tělu moc dobrého nepřinesou.

arrow
profile_image
elle1
od 30. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

na prima love chodí program tučný vs. chudý....a dosť často práve tí tuční ľudia jedia samé zdravé veci, veľa zeleniny a sami si varia, baví ich to, takže žiadne polotovary, ale samé dobré veci, ale porcie majú ako pre dve osoby....preto tam bola napr. žena, čo sa síce takto zdravo stravovala, ale mala 130 kg....naopak tí podvíživení, sa často stravovali sladkosťami, vo fastoch, klobásy, čipsy a pod...
takže si myslím, že áno, ľudia jedia veľa, aj ked zdravo, ale aj z toho sa dá byť tučný...a asi na tom niečo bude...

To je skoro můj jídelníček, až na to že se stravuji doma u maminky a jím, co se nakoupí. mě osobně k obědu stačí půlka kuřecího prsa a 2-3 menší brambory a za chvíli okurkový salát, k snídani rohlík s medem a k večeři 1 krajíc chleba s kvalitní šunkou, mezi tím nějaká zelenina nebo jogurt. pomalu nevím, co je hlad, i po takovéto porci dostanu hlad tak po minimálně 4 hodinách (když někde běhám a nestíhám se najíst). Snažím se hubnout, ale fakt 2 kg za týden nedávám, za prázdniny jsem zhubla 5 kg (5 cm přes prsa, 4 v pase a přes boky), ale to nebylo jídlem, ale fyzickým výdajem (průměrně 4 hodiny denně strávené péčí o koně)

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je pravda, jak píše True, že lidi jsou hrozně rozežraní. A výživáři je v tom právě ještě podporují svými doporučeními, jako jíst 5-6x denně, vhazovat do jídelníčku svačinky... Svačiny podle mě potřebují leda děti ve vývinu, dospělý už se jen "udržuje". Tělo taky potřebuje chvíli klidu, pokud celý den musí něco trávit, vyčerpává ho to a nezbývá mu energie na ostatní.

Taky by mě zajímalo, pokud jde o doporučená množství kalorií, co se do toho denního doporučeného příjmu počítá. Jestli jsou to jen zcela využitelné kalorie, nebo jestli se tam automaticky započítávají i kalorie prázdné, které většina jídla obsahuje. Protože pokud někdo jí jen "čisté" jídlo s plně využitelnou energií, nemusí logicky jíst takové množství jídla, stačí mu toho opravdu jen málo.

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jj . . . to jsem nemusela ani před léty číst . . . dělám to takhle už asi 13 let . . . ráno 1/3 rohlíku (dýňového-je větší) s pomazánkou ,šunkou, okurkou) na oběd 1/3 porce manžela, pak na večeři zbytek rohlíku a před spaním třeba rajče . . . mezitím vodu a večer třeba víno. stačí to. člověk zhubne, ale pak se už nemůže začít stravovat normálně, není to prostě dieta, je to moje stravování a jednou za čas si dám normální jídlo venku.

když jsem se od rána do večera ládovala jen zeleninou, tak jsem z toho byla strašně nafouklá, takže se s ní mírním

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji mau-mau: jako jíst 5-6x denně, vhazovat do jídelníčku svačinky... Svačiny podle mě potřebují leda děti ve vývinu, dospělý už se jen "udržuje"

Svačiny jsou podle mě hodně důležitý, vem si že vstaneš v 6 ráno dáš si snídani a do oběda (12-13h) nic nejíš. Jednak je to k nevydržení (aspoň pro mě, být celej den ve škole a bez energie) a zdravý to určitě není. Já zastávám názor že se mají jíst malé porce, ale častěji.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené