arrow
profile_image
Dzeejnyys
od 31. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, chtěla bych Vás moc poprosit o radu.
Pracuji v jedné kavárně jako provozní, kde mě přijali na dotace z úřadu práce. Mám tam mít měsíční fixní mzdu. Teďka ve středu, kdy bude svátek, jdu taky do práce,tak jsem se chtěla zeptat, jestli mám nárok na příplatek za práci ve svátek. Dověděla jsem se totiž, že holkám, co tam pracovaly, tyto příplatky neplatily a dokonce jim neplatily ani přesčasy. Tak chci vědět, jestli je to opravdu ze zákona dané, že mi musí zaplatit svátek s příplatkem, ať se mám na co ohradit, když by nastala situace, že mi ho nezaplatí. Moc Vám děkuji za pomoc

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pokud máš pracovní smlouvu, tak máš na příplatek ze zákona nárok, poměrně k výši úvazku. Pokud máš DPP/DPČ, tak záleží, co jste si ujednali ve smlouvě, ale u dohod většinou příplatky nebývají.

arrow
profile_image
Dzeejnyys
od 31. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Étoile: mám normální hpp. Skvělé, děkuji za pomoc

Jedná se o paragraf 115 zák. práce:

Za odvedenou práci ve svátek ti náleží dosažená mzda, tedy PHV za odpracované hodiny v den svátku + náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek.
Náhr. placené volno ti za-tel musí poskytnout nejpozději do konce třetího kal. měsíce následujícího po výkonu práce ve svátek nebo v jinak dohodnuté době.
Ovšem pokud se se za-telem nedohodnete na čerpání plac. NV, tak ti náleží příplatek k dosažené mzdě za práci ve sv. ve výši min. tvého prům. hodinového výdělku.
Tento příplatek se za-ci musí vyplatit, a to i zpětně, např. když nestihne vyčerpat NV za ty 3 kal. měsíce nebo v jinak dohodnuté době.

Jinou otázkou je serióznost zaměstnavatele: Zamysli se nad tím, jak moc seriózně se ve firmě eviduje pracovní doba a odměňování vůbec, zda-li by bylo vůbec reálné se domoci svých práv.
Někdy je lepší jít raději od válu, než-li jít proti sobě samé.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené