Ahojky!

Prosím o radu a případné zkušenosti. Mám kamaráda, z Ruska. Uvažuje o studiu na VŠ v ČR. Nezná češtinu a v příštím roce, před samotnými přijímačkami by rád navštěvoval roční přípravný kurz (jazyka i humanitního oboru - 2v1). Vím o kurzech na ÚJOP UK, existují ještě nějaké další školy, které nabízejí kurzy pro cizince? Předem děkuji A rovněž by mě zajímalo, co musí udělat proto, aby mu bylo studium na VŠ v ČR povoleno? Děkuji

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A to chce studovat v češtině nebo angličtině? Pokud v češtině, tak jen upozorňuju, že všechny zkoušky pak musí skládat v češtině, tak by měl zvážit, jestli to zvládne. Jsem na soukromé škole, kde studuje i hodně Rusů a dost z nich neumí skoro česky. Stává se, že je prostě od zkoušky vyhazují, protože se s nimi nedorozumí. Máme i jednoho učitele Ruse a ten odmítl zkoušet v ruštině, protože studenti prostě musí skládat zkoušky v přislušném jazyce studia... Jinak musí mít jako všichni ukončeno středokolské vzdělání s maturitou, měl by si nechat vystavit úřední překlad tohoto vysvědčení (nevím, jestli to má speciální název). A pak samozřejmě projít přijímacími zkouškami.

Děkuji Chce studovat v češtině, proto by chtěl navštěvovat přípravný 2semestrální kurz. Vím o kurzech na ÚJOP UK, existují ještě nějaké další školy, které nabízejí kurzy pro cizince?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené