arrow
profile_image
BellaEJ
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaký je váš postoj k těmto lidem, hlavně co se týče finanční podpory pro ně. Věříte nadacím, které pro postižené děti tyto možnosti poskytují?
Dále by mě zajímalo, jelikož se mi asi před měsícem stalo, že za mnou přišla postižená žena do práce (dělám v gastronomii), zda bych nepřispěla na jejího syna, který je na vozíčku. Neměla však u sebe žádný papír, kde by to bylo potvrzeno. Musím však podotknout, že i kdyby to pravda nebyla, ta žena sama o sobě vypadala opravdu nemocně, proto jsem jí určitou částku dala.
Občas však ale víme, jak to chodí. Mojí známé se jednou stala velice zvláštní věc. Na ulici byl vozíčkář, který žádal o peníze. Kamarádka měla u sebe posledních 30Kč, ale dala mu je. On, místo toho aby poděkoval, složil si drze vozíček a odkráčel pryč.
Proto bych ráda věděla, jaké k tomu máte názory, případně jestli pro vás není problém těmto lidem peníze dát a neřešíte to. Děkuji a přeji hezký den Iveta

arrow
profile_image
Cassidy01
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pomáhám organizacím, které znám a mám o nich alespoň zběžné informace. Preferuji organizace v místě mého bydliště a přispívám jak finančně, tak i nehmotně (čili prací).

Pouliční sbírky mají svá pravidla a pokud pouhým okem vidím, že nejsou dodržována a člověk nepůsobí solidně, tak nepřispívám - bohužel. Vždycky se rozčílím, když v mediích vidím případ, jak na handicapovaných někteří parazitují.

Na druhou stranu chápu, že lidé už jsou unavení a také znechucení třeba těmi případy z novin, resp. televize.

arrow
profile_image
Midlinkaaa mojeid
od 26. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nepřispívám (myslete si co chcete), protože v téhle době na každém rohu stojí někdo kdo vybírá do kasičky ať už postiženým, dětem bez domova atd. atd. atd. a to mě odrazuje. Kdysi jich bylo pár - a ještě mediálně zveřejňovány - ta žlutá kytka, světluška, bílá pastela a to ano, dala jsem, ale teď někteří jsou opravdu otravní až je to hrůza, je toho tolik a ani nevíte jestli ty peníze dorazí opravdu kde mají.
A nedávno jsem šla centrem Ostravy a viděla jsem dvě holky (vypadaly teda že nejsou úplně v pořádku) jak kasičku rozlepují a už se v ní hrabaly kolik si "vydělaly" ... hnus.
Mám telesně postiženého člověka v rodině a nikdy NIKDY nedostal ani korunu navíc, spíše naopak ....

arrow
profile_image
Sandyna_ mojeid
od 18. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

Od té doby, když jsme na střední byli nuceni prodávat magnetky a srdíčka a zjistili jsme, že 60% jde škole, která s tím vypomáhá, 40% samotné organizaci, tak kolik %, lépe řečeno desetin, se pak může dostat k těm, kteří to opravdu potřebují? , mám tak trochu averzi na tyto "pochůzkáře". Jinak já přispívám ročně na organizaci, u které vím, kam peníze směřují, byla jsem se tam párkrát podívat a vím, kam to putuju a konkrétně na co.

Cituji Midlinkaaa: A nedávno jsem šla centrem Ostravy a viděla jsem dvě holky (vypadaly teda že nejsou úplně v pořádku) jak kasičku rozlepují a už se v ní hrabaly kolik si "vydělaly" ... hnus.

- mám tu samou zkušenost
v dnešní době je těch organizací tolik, že aby člověk nenaletěl, musel by to denně sledovat - navíc lidé, i když třeba solidární, jsou už unavení a otrávení z toho, jak na každém rohu ulice po nich "chce" někdo na něco příspěvek.

Ještě kupuji časopis Srdce od mého nevidomého kamaráda - hlavně kvůli tomu, že vím, jak to má těžké s rodinnou, prací, atp.

arrow
profile_image
Etenité
od 6. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Radši přispívám dobrovolnou prací. Vyznávám heslo, že je lepší někoho naučit, jak si rybu chytit než mu ji dát.

Jinak si myslím, že je lepší podporovat jednu organizaci, kterou dobře znám než dávat něco do sbírky na ulici.

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Stačí kouknout na jobs.cz a uvidíte, jak se na tom vydělává..něco pro prodejce, něco pro oblastního manažera, něco pro manažera nad ním, a jestli se z 25 Kč dostane na dobročinné účely 5 Kč, tak je to hodně. Přispívám jen na sbírky, u kterých vím, že to prodávají středoškoláci za uvolnění ze školy (sluníčka, světluška).
Ale co se týče hodně velkých organizací, tak zas dost peněz padne na administrativu, marketing,...Mamka takhle jednou poslala něco na UNICEF a od té doby jí chodí dopisy s prosbou na jiné příspěvky, k tomu třeba nějaký kalendář nebo jiná blbost, celkově už ty náklady musely přesáhnout částku, kterou jim tam poslala a akorát člověka naštve, když vidí, kam ty peníze jdou.

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sandyna_: Aha..právě jsi mi zkazila iluze i o těchhle organizacích.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já přispívám na zvířata, na lidi ne. Myslete si o mě, co chcete, ale bohužel mám s tím špatné zkušenosti.

Navíc on je postižený a "postižený". Znám řadu postižených, kteří se prostě jen ožrali jako dobytci a pak je nenapadlo nic lepšího než sednout za volant. Takovým bych nedala ani korunu a říkám si, že je dobře, že alespoň nezranili nikoho jiného. Stejně tak se mi moc nelíbí, když budoucí rodiče vědí, že čekají postižené dítě, nechají si ho a chtějí na něj pak peníze. Vždyť ví do čeho jdou.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Etenité: Vyznávám heslo, že je lepší někoho naučit, jak si rybu chytit než mu ji dát.

svatá pravda. Proto třeba kupuji výrobky z chráněných dílen.

Pouličním ne. Mamka se sem tam překecat dá, posledně to byla ale nějaká známa organizace...a tak že si teda koupí magnetku, paní vybalila "tak to bude 50 kč" ... to mi prostě přišlo trochu hodně.

Ale loni jsme se zúčastnily běhu o život http://www.behprozivot.cz. Je to nadace krtek a jde to na pomoc onkologicky nemocným dětem. Bylo to fajn, koupily jsme si trička, tkaničky, další blbůstky, dostaly startovní čísla a "běžely" Nechali jsme tam cca 400 kč, tak doufám, že aspoň půlka půjde pro děti.

Určitě se budu téhle akce pravidelně účastnit, nějak mě to chytlo

Na zvířata vůbec. Letos jsem akorát poslala 200 a adoptovala si zvířátko v ostravské zoo

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Sandyna_: Od té doby, když jsme na střední byli nuceni prodávat magnetky a srdíčka a zjistili jsme, že 60% jde škole, která s tím vypomáhá, 40% samotné organizaci, tak kolik %, lépe řečeno desetin, se pak může dostat k těm, kteří to opravdu potřebují?

Fakt jo? My prodávali světlušky (je to cca 7 let - byl toprvní ročník sbírky) a vím, že škola z toho nic nedostala (za co taky - akorát poskytli studenty...), pokladničky se navíc museli odevzdávat zapečetěné........Ale už jsem o tomt aky slyšela, asi je tos bírka od sbírky různé....

Cituji Sandyna_: lidé, i když třeba solidární, jsou už unavení a otrávení z toho, jak na každém rohu ulice po nich "chce" někdo na něco příspěvek

Můj případ - zrovna dneska pěkně "naháněli" na pavláku (ani netuším, na co ta sbírka byla, ale byli opravdu otravní). Jsem studentka a kdybych měla přispívat na každou sbírku, tak mě to zrujnuje. Takže přispívám na ty nejznáměkší - kytičkový den, sluníčkový den, světluška.

Cituji Miinka: svatá pravda. Proto třeba kupuji výrobky z chráněných dílen.

Jsem na tom stejně -naposledy jsem si enchala diplomku vázat v knihařství, které provozuje chráněnou dílnu.....Myslím, že tahle pomoc je efektivnější.....

arrow
profile_image
Teresita
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Posíláme pravidelně známým organizacím (Adra, Kuře...), ale hlavně přímo - kamarád má hodně nemocného syna, mají založený nějaký transparentní učet, přispíváme mu tak přímo a dostane celou částku, aniž by část spokla administrativa kolem toho.

Pouličním výběrčím nedůvěřuji. Občas kupuji Nový prostor (či jak se to jmenuje), ta myšlenka mi přijde dobra... Výrobky z chráněných dílen taktéž...

Taky je třeba zmínit, že přispíváme každý měsíc dost vysokou částkou nejen na nemocné, ale i na líné a vyčurané, a to nedobrovolně formou daní a pojištění.

Na zvířata posíláme taky, ale opět raději naší známé, co se stará o týrané pejsky, atd..., než posílat peníze někam, kde netuším, jak s nimi naloží.

arrow
profile_image
Esencee
od 2. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Abych pravdu řekla, pouličním prodejcům vůbec nevěřím Raději si koupím výrobky z chráněných dílen. U nás se pořádají několikrát ročně, a většinou si něco odnesu.

arrow
profile_image
kayuschka
od 5. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Miinka: Já přispívám na zvířata, na lidi ne. Myslete si o mě, co chcete, ale bohužel mám s tím špatné zkušenosti.

Nápodobně,ale radši zavezu granule do útulku než dávat samotné peníze. I když věřím,že tam pracují lidé,kteří k tomu mají vztah a nic by nezpronevěřili,jeden nikdy neví. Na postižené vůbec,mám své důvody k tomu tak nedat ani korunu,nevěřím těmto organizacem a pro zvířata je to potřebnější. Jiná věc jsou nemocné děti,na ty také ráda přispěju jako na zvířátka.

arrow
profile_image
Cassidy01
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bakalářka: My prodávali světlušky (je to cca 7 let - byl toprvní ročník sbírky) a vím, že škola z toho nic nedostala (za co taky - akorát poskytli studenty...), pokladničky se navíc museli odevzdávat zapečetěné.......

U nás to fungovalo stejně - myslím na střední škole (už je to také "nějaký ten pátek", tak nevím, snad se to nezměnilo).

Do těchto známých sbírek se hodně zapojují i skauti a tam vím určitě, že žádné procento nemají (známá je vedoucí).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené