Ahoj mám Jack Russell teriéra a před cca 4-mi měsíci ho docela dost pokousal Parson Russell teriér shodou okolností pes, kterého znal a přátelil se s ním od štěněte.
Můj pes absolvoval základní výcvik, takže můžu s klidnou duší říct, že je vycvičený.
Od malička jsme s ním jezdili na dětské tábory, kde byla spousta dětí i dospěláků a neměl problém...

Od té doby co byl pokousaný, tak pozoruji, že je vůči ostatním psům nevraživý a ostražitý. Okamžitě když vidí jiného psa, kterého nezná, tak se rozštěká a začne se ježit a cenit zuby (jako kdyby mě chtěl chránit). A to byl dříve přátelský a nebojácný.
Když si ho chtějí pohladit cizí lidé, nebo děti, tak cení zuby, schovává se za mě a skáče, že chce chovat, ochránit. Dříve také neměl s ostatními lidmi problémy a s dětmi si bez problémů hrál....

Nevím co mám dělat, zda jít znovu na cvičiště pro psy, jestli by nám nějak odborně pomohli.

Nevím si rady a budu ráda za každou radu. Děkuji

arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Omii: Psi si velice dobře pamatují, mého když byl malý poškrábala kočka a od té doby je nesnášel, několik jí dokonce i zakousl. Myslím že pomůže jedině znovu cvičák aby si získal znovu důvěru mezi ostatními psi.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To, že reaguje na ostatní psy agresivně je pochopitelné, ale nevím, proč je takhle bojácný vůči lidem. Nemohl mu ublížit i nějaký člověk?

Nene člověk mu neublížil, pouze pes. Ale od té doby, co byl pokousán a já ho od totálního zmasakrování zachránila tak, že jsem do toho druhého psa kopala dokud nepovolil bolestí čelisti, tak je hodně fixovaný na mě. Myslím jestli mě spíš nechrání, nebo něco podobného...
Jinak už si to opravdu nedovedu vysvětlit...

Reaguji na Omii:
Zkusila bych cvičák - ale pečlivě vybírat cvičitele, pesan potřebuje individuální a citlivý přístup, ne dril. Bude to trvat, bude to chtít čas, ale určitě to zvládnete. Skvělé je, že pesan vycvičený je, tzn. spíše se teď budete mít čas věnovat té "emoční" stránce. Horší by bylo, kdyby ani základní výcvik neměl.
Jak starý pesan je?

Narodil se 22.dubna 2009 takže něco přes rok.
Cvičák jsme opravdu nezanedbali, chodila jsem už od necelých čtyřech měsíců nejdříve do školky pro štěňata, pak jsem si naivně myslela, že tento výcvik bude stačit a když přišla psí puberta začala jsem chodit na lekce základní poslušnosti. V červnu jsme chodit přestali, měla jsem státnice - ke konci června byl napaden tím agresivním psem.
A až teď se projevují následky, mám strach, že to bude ještě horší.

Nejhorší je, že cvičiště, na které jsme celou dobu chodili nám zrušili kvůli výstavbě nového obchvatu. Ale mám tip na dobrý cvičák www.vycvik-psu-cesky-krumlov.cz
Ale musela bych dojíždět z Č.B. do Č.Krumlova.

Reaguji na Omii:
Tak to je mlaďoch, to určitě překonáte. Hm, škoda, že máte cvičák tak daleko, nějaký odbroník v blízkosti na nějaké individuální hodiny by nebyl? Je to těžko, no, ono samotných kynologů, kteří ví, že ke každému psovi je potřeba individuální přístup moc není, ale zkus si podat inzerát, nebo tak něco...
Nic jiného mě nenapadá, a nebo absolvovat pár hodin na cvičáku v Krumlově a pak postupovat sama. Zníš zkušeně a rozumně, takže by to pro tebe a pro pesana nemusel být problém. A toto odbourat bude spíše otázka času a trpělivosti, než počtu hodin na cvičáku.
Držím pěsti!

To je opravdu hlavně o trpělivosti - chodit věčně venku s nějakou dobrotou/hračkou a podsouvat ji cizím lidem, aby získal důvěru.

Vůči psům ale nevím...možná už ji nezíská nikdy, alespoň ne na té úrovni, jako před tím pokousáním. Asi nepomůže než pejska povzbuzovat, zkusit ten cvičák a chodit co nejvíce mezi jiné pejsky. Zkus chodit s pejskem, kterého zná - když se ten bude mít k nějakému cizímu psovi, možná ho ten tvůj napodobí i bez cenění

Reaguji na Lisa:

Lisa, tak takhle to přesně dělám, chodím s hračkou a dobrotami jeden den je to dobré a druhý den je zase nevrlý, nerudný vrčící posera.
Po víkendu se jdeme představit na nový cvičák a poradit se s panem cvičitelem.

Uvidíme jaká bude Marleyho reakce na nové prostředí, když tak tenisák to jistí.

Děkuji za rady, snad se dostaví nějaké zlepšení

arrow
profile_image
Izaoi
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já si myslím že v něm uvízlo že ho napadl v podstatě kamarád kterému věřil a hrál si s ním(zase si nemůžu pomoct a přirovnám to k lidem ale kdyby mě napadl jeden z nejlepších kamarádu byla bych sec sakra nedůvěřivá)..a co se týče že vrčí na lidi mohlo by to být tím že se zkrátka bojí že třeba někdo napadn tebe.Já bych každopádně zašla za odborníkem oni budou vědět co a jak ..Mi jsme s pejskem zase měly problémy že jsme ho koupily od lidí kteří ho evidentně mlátily..zezačátku se šeho bál..člověk ho chtěl pohladit a on buď utekl že ho chce člověk praštit nebo začal obraně vrčet že se bál..No s pěknou dávkou času a tpělivosti se to jakš takš odbouralo ale i tak doteď nemůže vystát děti některé tipy lidí a psů...Každopádně držím palce aby se pejsek zase vrátil do normálu: )

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené