Hezký den,

mám jednu otázku pro lidi (ateisté) co nevěří v jednoho Boha- Stvořitele (tak jak je chápán křesťanstvem) at už z jakýchkoliv důvodů (např. přijde jim to příliš abstraktní, povrchní, nic takového jako Bůh neexistuje atd.), ale věří jiným silám týkajících se okultismu, např. chodí k léčitelům, kartářkám, věštcům, čarodějnicím a podobně.

Docela by zajímalo proč v Boha nevěří, ale takovýmto věcem natolik, že za ně i platí.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám většinou takovou zkušenost, že kdo nevěří v boha, nevěří ani léčitelům, kartářkám, věštcům etc. Osobně neznám nikoho, kdo věří kartářkám a ostatním vyjmenovaným, ale v boha ne.

Reaguji na DanielaM:
víra v Boha se ale neslučuje s jakýmakoliv okultníma praktikama. Je to neslučitelná věc. Spousta lidí tvrdí, že Bůh není jako takový a že je to blábol a jen naše berlička atd ale pak jdou třeba k jasnovidci atd.....

arrow
profile_image
Sanny93
od 19. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na DanielaM:

arrow
profile_image
Sanny93
od 19. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Anna-Ada: Je vůbec nezbytné se tímto zabývat?

arrow
Neprodává v Bazaru

Je mi líto, ale ateisté nevěří obvykle ani věštcům a podobným zaměřením. Tedy název mi nepřijde zrovna zdařilý, ale to je jen můj názor.

Moje zkušenost je podobná jako u DanielaM. Kdo věří v jedno věří obvykle i v druhé, protože oboje je to svým způsobem duchovní směr.

Důvody, už jsem zmínil. Nemá to smysl opakovat do nekonečna, já nemám v plánu někoho přesvědčovat. Už protože třeba lidé v ásii věří v jiné věci a hodnoty než lidé v evropě, nebo třeba víra různých domorodých kultur. A přitom jsme schopni na zemi normálně spolu existovat, Nechápu proč bych měl věřícího budhistu, nebo domorodého šamana přesvědčovat, že je ateista, protože nevěří v křesťanského boha? Tohle vyplývá výše zmíněného, jelikož každé náboženství má své obřady a ty jsiu zase jen obdobou... Nechci urazit něčí víru, protože pro člověka je víra důležitá ač ne každý to připustí.

A modlitba, je svou podstatou, tím jak se provozuje, co se od ní očekává, jak se sní nakládá jen jiným způsobem toho co dělají různé esoterní vědy. Navíc taky mívá blahodárný vliv na osobu, která se modlí, popřípadě na osobu za kterou se modlí jiní, aby se třeba uzdravil, aby někomu bylo lépe...

Výše zmíněným neobhajuju ani jedno ani druhé, protože pro mě je to jedna a ta samá věc. Jen poukazuju na jiný možný pohled na danou problematiku.

Reaguji na Sanny93:

ě to přijde jako logická a zajímavá otázka

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Anna-Ada: pro lidi (ateisté) co nevěří v jednoho Boha- Stvořitele (tak jak je chápán křesťanstvem)

Ne všichni ateisté nevěří v Boha. Ateista pouze nepotřebuje náboženství k tomu, aby v něco věřil. To je dost zásadní informace. I tak, jako ateistka, mohu věřit v principy vesmíru, ve stvořitele, k tomu náboženství, tak jak ho známe (křesťanství aj.), není zapotřebí. I mezi lidmi, kteří jsou křesťané mohou existovat lidé, kteří ve své podstatě v Boha nevěří. Chodí do kostela, přispívají kostelu nějaké poplatky, ale ve skutečnosti v Boha ani jinou Vyšší sílu nevěří, znám takové.
Jakožto ateistka se pohybuji v léčitelských kruzích (to s náboženstvím nemá absolutně co dělat, alespoň v mém životě ne) a zrovna tak znám dobré kartáře a věštce.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Podle mě to vůbec nemá spojitost. Já v Boha nevěřím a ani na kartářky apod. Věřím, že je něco mezi nebem a zemí, ale nikdy bych si nedovolila tvrdit, že je to Bůh, či cokoliv jiného. Prostě tam podle mě něco je, ale neidentifikuji to. Ale to neznamená, že chodím k léčitelům a kartářkám

Napíšu něco co se věřícím nebude líbit ale i tak. Věřit v boha je šaškárna a slučují se do komunit a modlí se -k nikomu- jen proto, že jsou to lidi narušení, nedokážou žít svůj život po svém, potřebují aby za ně rozhodl nějaký bůh a prostě jsou citově a životně narušené osoby. A kolik jich znám a jsou to na facku lidi. A nelze srovnávat kartářky atd s bohem do jednoho pytle vždyt to je totální blbost. Co mi nějaký bůh jako když můžu jít k léčiteli a ten mi spraví astma? Kamarádka chodí ke kartářce, která ji řekkne ve švem pravdivé výpovědi na rodinu atd jen z karet, léčitel ji pomohl pomocí akupunktury a nějakých bylinek astma a tohle jako dokáže neexistující ,,něco´´ jako je bůh? To jen křesťanské ovce si nedokážou život rozdělit na fakta a iluze. a jen se někde modlí a k ničemu to není.... No jen do mě, čekám nějaké atakování na mě, ale za vším si stojím.

arrow
profile_image
Zuzanecka
od 8. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já třeba v Boha nevěřím..nebyla jsem k tomu nikdy vedená a teď už na něj prostě nevěřím.
Ale už odmala věřím jednomu léčiteli, který mě i mé mamince zachránil život a díky němu sem tady. A vím že to co řekne je pravda a stane se to, vždy se mi to potvrdilo.
Ale myslím, že to je prostě nebe a dudy. Každý to má prostě jinak. A je jen na Tobě čemu věříš a čemu ne

arrow
profile_image
koiri
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Odpověď je poměrně jednoduchá- lidé se totiž slova "Bůh" bojí . Je však zajímavé sledovat, že pokud se o tom s někým budeš bavit 90% lidí nakonec připustí, že v něco věří. Ať už jsou to nějaké principy fungování tohoto vesmíru, energie atd. Je to dáno jednou prostou věcí a to tím, jak je obecný obraz náboženství (teď myslím hlavně křesťanství) v představách současné společnosti pokřiven. Pokud však jde člověk do hloubky, skutečně ke kořenům jednotlivých věr a náboženství, ne k pokřivených dogmatům a vnějším formám, pochopí, že si ve svém základu neodporují, neboť vycházejí ze stejné lidské potřeby- tou potřebou je odpověď na "dar existence" a hledání cest jak s tím darem naložit. Lidé se obrací k té síle jež je stvořila a snaží se pochopit jaký je její záměr. Lidé si vytvořili představu Boha, neboť díky této "personifikaci" je možné s ní navázat bližší vztah. Ale zpátky k otázce, i když už se svým způsobem zodpověděla, všechny výše zmíněné praktiky se vlastně pokoušejí o kontakt s touto silou (jejich úspěšnost a čistotu záměrů ponechme stranou) a na to někteří lidé zkrátka "slyší", neboť je to pro ně určitý způsob hledání. Skutečných ateistů je opravdu hrstka.

Cituji calipsso: No jen do mě, čekám nějaké atakování na mě, ale za vším si stojím.

Je to tvůj názor a to je v pořádku, ale dá se to říkat i bez urážek.

Cituji Tuax: ateisté nevěří obvykle ani věštcům a podobným zaměřením

Souhlasím.

Jsem ateista a nevěřím ani kartářkám a podobným - pro mně jsou to podvodníci vydělávající většinou na neštěstí druhých.

Cituji koiri: Skutečných ateistů je opravdu hrstka.

Máš pravdu. Přečetla jsem si na toto téma zajímavý článek.
http://dage.signaly.cz/1108/ateismus-neexistuje

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené