Máte někdo zkušenosti s mineralizací zubů? Mám na mysli procedůru podstoupenou např.u vašeho zubaře nebo v nějakých "zkrášlovacích salonech", ne doma.
Našla jsem tohle http://www.estheticforyou.cz/sluzby/vyziva-zubu-mi neralizace

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji prskafka: Máte někdo zkušenosti s mineralizací zubů?

Ano. Nejde o žádnou novinku, jak by se mohlo zdát. Proces demineralizace a (re)mineralizace probíhá v dutině ústní neustále - jde jen o to, který z těchto dvou převáží. V prevenci zubního kazu by to měla být remineralizace. Ta se dá podpořit čištěním zubů fluoridovými zubními pastami (což dělá valná většina z nás), které obsahují různá množství fluoridů. Ve větší míře jsou fluoridy obsaženy v tzv. terapeutických zubních pastách, fluoridových gelech nebo roztocích, které se dají sehnat v každé lékárně a které jsou kvůli vyšším koncentracím fluoridů účinnější než běžné zubní pasty z drogerií.
Rozdíl je ten, že za uvedené výrobky ve většině případů zaplatíte daleko menší částku a můžete je použít na několikrát, na rozdíl od výše nabízené procedury.

Pojem mineralizace je mi znám a Elmex gel mám doma již několik let, zajímalo mě, kdo má zkušenosti s tou procedůrou.

Se obávám, že nikdo, navíc, taková jednorázová mineralizační akce asi nebude lepší, než často opakované domácí provedení (přirovnám k epilaci - čekat až budu chlupatá jak opice, aby se to dalo 1x měsíčně v salónu strhnout, nebo se 1x týdně objedu epilátorem, a budu vypadat pořád jakžtakž dobře?)
Mám dost odhalené krčky a citlivé zuby, používám elmex gel denně - po vyčištění minibobeček rozmydlím po zubech, vyplivnu a jdu spát. Od té doby mě nic nebolí a můžu se zakousnout i do lepivé karamelové tyčinky - jinak sladkostem se vyhýbám.
To spíš sehnat někde pokoutně ty ještě silnější výrobky pro lékaře - a zase pěkně sám doma

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mroskvicka: Třeba Elmex Gel, že?

Třeba ten.

Cituji mufallo: taková jednorázová mineralizační akce asi nebude lepší, než často opakované domácí provedení

Já si domů koupila GC Tooth Mousse, takže krom Elmex gelu použiju občas ten.

No nic, tak až budete mít někdo něco k tématu, písněte ...

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji prskafka: procedůru podstoupenou např.u vašeho zubaře

Podstoupila jsem několikrát. Je to fajn, ale stejně kdybych o svoje zuby nepečovala průběžně doma, tak by mi to moc k ničemu nebylo. A do salonu bych kvůli tomu nešla, vyhodit 500 Kč za 10 minut, když to můžu mít u zubaře nebo doma za zlomkovou cenu, mi přijde zbytečné. Ale věřím, že se najde spousta lidí, kterým přijde, že mineralizace v salonu bude daleko účinnější než provedená jinde.

Reaguji na prskafka:
Na tvém místě bych nečekala od té procedury nic speciálního. Ten přípravek, co používám doma, je určený pro ordinace, kde ti ho aplikují právě v rámci mineralizace zubů. Těch přípravků určitě existuje víc, ale všechny jsou na bázi stejných minerálů. Možná jsou některé ještě silnější, ale pokud uvažuješ o této proceduře, tak bych si pořídila určitě i něco domů. Ale o tyhle rady asi nestojíš.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené