arrow
profile_image
LucieAnna
od 8. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, zakládám zde toto téma,protože doufám, že jsou tady dospělé ženy, které dokážou poradit a nacítit se na téma. Zdědila jsem dům, ve kterém žiji již dešlí dobu, i když posledních několik let s přestávkama, hodně jsem cestovala. Před rokem jsem zdědila dům celý, bohužel původní stavba je 1926, pak nějaká rekonstrukce 1956 a 97 nástavba. sice je nějak udržovaný, ale jeho obytná plocha je 300m2, horní byt (6+1) se musí komplet udělat, sklepy jsou vlhké, střecha taky bude třeba , elktřina, nové rozvody topení , nové radiátory, zdi, nejsou ani plastová okna (náklady na vytápení okolo 70 000 ročně), není zateplený atd.,aprostě se v něm žilo, ale nijak extra se nemodernizoval ... No, rok je celý na mě, celý rok nedělám nic jiného než okolo něj lítám, každá oprava je ale v řádek 10 000... no a já ted řeším situaci: mám v něm mamku (která o svůj byt přišla vlastní vinou a dům mám ze strany babičky od táty), bohužel už mi tu moc nepomůže a vše je na mě .. mě je 30 a práci ve svém oboru tu seženu, ale spíše podprůměrnou... nevím co dál, zvažuji prodej, cítím se tu děsně sama a vyčerpaná a nevím, jestli tak chci žít dál - varianty: bud zustanu kde jsem, budu se starat o dům a vezmu hypotéku a jeden byt dole pronajmu aby časem platil hypo a nebo dům podám, díky své velikosti a velikosti zahrady dokáže zaplatit malý byt pro mamku a malý byt po mě v Praze, kde práce v mém oboru je a ještě něco málo zbyde. Mám samozřejmě strach z obou variant, ale co byste dělali vy? Do toho je třeba zmínit, že máma mě tu vyloženě dusí, vyžaduje moji neustálou pozornost a mě už z toho hrabe a bojím se, že když to ted neprodám a nepůjdu dál, utečou mi nejlepší léta života starostí o dům a trávením času s mamkou ... co byste dělali?

arrow
Neprodává v Bazaru

8

Ahoj, především chci na úvod říct, že je to fakt těžká situace a nejspíše ti v tomhle nikdo jiný moc neporadí, to rozhodnutí bude jen a jen na tobě. Každopádně, tady je to, co bych dělala já (čistě hypoteticky). Mám byt naproti práce. Sice 55m2 a je v paneláku a žijeme tu 3 (do budoucna 4) a strašně mě to tu štve, jak je to tu malé a ztísněné, ale zase na druhou stranu starost o byt je opravdu minimální. Neplatíme za energie skoro nic, panelák je zateplenej, takže skoro ani netopíme, jak je tu horko. Takže spoříme na baráček aspoň takhle. Ale jedině na novej. Na starej bysme neměli. Říká se, že kdo má peníze, pořídí si/má starej dům. Kdo peníze nemá, pořídí si dům novej a já si myslím, že na tom něco pravdy bude. Pokud peníze moc nemáš a jsi na to sama, asi bych se na bydlení v baráčku vykašlala a šla do Prahy. S nájemníky je kříž a taky by vám vzali kus soukromí, takže do toho bych nešla taky. Píšeš, že s mamkou to nemáte ideální, proto bych volila prodej jako nejschůdnější variantu. Ale jak píšu, je to těžká situace a každopádně moc držím palce v rozhodnutí.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucieAnna: Já tě hodně chápu, také jsem vlastnila velký dům z r 1968,
ale v daleko lepším stavu, kompletní přestavba v roce 1996,v žádané lokalitě v Brně. Vypadá to jako pohádka, ale já byla nejšťastnější, když jsem se domu zbavila.
Spadl mně obrovský balvan z beder. Za peníze z domu jsem si postavila dům nový-projekt jsem si dělala sama, jsem z oboru.
Takže bych ti radila totéž jako Reaguji na VeronikaEma: . Nevím, jak stará a zdravá je maminka. Ale oba byty předpokládám budou tvoje, s maminkou bych uzavřela regulérní smlouvu o pronájmu, včetně nějaké dohodnuté částky za nájem.
Určitě máš právo na svůj život, na své štěstí. Držím palce, ať se ti v životě daří

arrow
profile_image
Krocánek
od 19. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no toto je těžké rozhodnout. Sám bych měl velké dilema.

arrow
profile_image
Marie6I
od 31. 8. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já bych si asi nechala barák

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené