Ahoj, chci se zeptat, jestli tu někdo neví, co obnáší práce-konkrétně být zaměstnaná ve Student Agency jako například prodejkyně letenek nebo zahraničních pobytů a cestovních služeb? Zajímalo by mě, kolik mají za to měsíční plat a jestli je ta práce psychicky náročná? Díky za odpovědi

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahoj,já sem na takovém konkurzu byla v Olomouci....kdybych se probojovala do dalších kol,čekalo by mě asi 2 měsíční školení,na které bych musela dojíždět....a můžu ti říct,že plat niiic moc....samozřejmě,že by to bylo ze začátku náročný všechno se naučit,ale na to bylo to školení...pokud by to byl prodej zahraničních pobytů,tak určitě znát jednotlivá města,poradit,kde co je obchody,restaurace atd....ale když sem si u nich sama kupovala letenku a pobyt v Londýně,tak slečna mi nebyla schopná říct vůbec nic...ptala sem se jestli je poblíž našeho hotelu metro-nevěděla...kdy je nejlepší do Londýna jet,kvůli počasí-taky nevěděla,ale to sem ji už samozřejmě zkoušela,protože mám sama vystudovaný cestovní ruch...

arrow
profile_image
kristiana
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud bys chtěla prodávat letenky, tak musíš absolvovat školení na rezervační systém, což záleží na zaměstnavateli jak dlouhé školení Ti zařídí, většinou se na něj chodí na 14 dni až měsíc. A pak u letenek praxe, praxe, praxe. Říká se¨, že dobrý letenkář je teprve tak po dvou letech. S čímž naprosto souhlasím. U prodeje zahraničních pobytů je halvně důležité mluvit, mluvit, mluvit. Když něco nevíš, tak to umět zjistit, okecat, použít nějakou předchozí zkušenost, hledat si zajímavosti o místech kam člověk chce na pobyt jet, abys ho tam měla nalákat. Obecně platí u St. Agency, že čím více máš praxe a čím déle tam jsi tím lepší máš penéze a pozici. Obecně nástupní plat pro nováčky není nejlepší a ze začátku je to velmi náročné.

Byla jsem onehdy u nich na pohovoru na letenkářku, Brno, nabízeli nějakých 13-14 čistého. Požadují ale smlouvu na dva roky, protože ti zaplatí školení na rezervační systém. Kdybys odešla dřív, budou po Tobě chtít úhradu toho školení, nemalou sumu. To konkrétně mně nevyhovovalo, ale pro někoho může být smlouva na dva roky právě výhodou. Jinak mi na pohovorech pořád zdůrazňovali, že práce je hrooozně náročná psychicky. Zkušenost sama nemám.

arrow
profile_image
kverf
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tahle práce je hodně psychicky náročná, je potřeba stále sledovat novinky, různé informace od let.společností a postupy. Zodpovědnost je velká a na této pozici zpravidla platí, že čím déle ji děláš, tím jsi lepší - prvních několik měsíců můžeš čekat bídný plat. Ale čím více máš praxe, tím lepší jsou prodeje a lepší výplata - základ není nijak vysoký, velký podíl na výplatě dělají provize za prodej. Samotné školení na rezervační systém něco stojí, takže se požaduje úvazek na určitou dobu - při dřívějším odchodu se část výdajů za školení musela splatit.

Děkuji Vám všem za reakci, byla jsem na pohovoru, ale nevybrali mě. Ale za tak malý plat ani nelituju...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené