arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky!
Potřebovala bych radu. Jsem teď v dost složité situaci, co se týká školy. Studuji na UPOL na přirodovědecké fakultě, jsem ve 3. ročníku a za měsíc mám odevzdávat bakalářskou práci. Bohužel se mi nakupily (vlastní leností ) v tomto měsíci další 2 těžké zkoušky které musím zvládnout, abych se dostala ke státnicím, a tak na nic není čas. Pravděpodobně nestihnu odevzdat BP a ani zvládnout všechny zkoušky v řádných termínech..Uvažuji, že si studium prodloužím o rok, abych dělala státnice až příští rok. Nevíte jak se to dělá? Dělala jste to některá z Vás, třeba i na jiných univerzitách? Děkuji moc za každou odpověď

Cituji Han: za měsíc mám odevzdávat bakalářskou práci

Pokud vím, odevzdává se až v květnu ne? Pochybuju, že to má každá katedra jinak, ale tento rok to vychází na 7.5.
A co státnicovat v září?
Prodlužovat je škoda, ale pokud to jinak nejde, zajdi za vedoucím BP a zeptej se jestli s tím není problém. Neměl by být.
Pak stačí v září při zápisu do dalšího ročníku jen vyplnit žádost o prodloužení a počkat na schválení.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak když se dívám na harmonogram roku na PřF, tak ukončení studia 3.ročníků je ke dni 27.4., takže do té doby bys měla odevzdat bakalářku a přihlášku ke státnicím. Nevím, jak je to u vás, ale u nás si můžeme vybrat, jestli chceme dělat státnice na jaře nebo na podzim. Pokud je to na vaší fakultě taky tak, pak bys měla na bakalářku více času (já měla cca do konce června a státnice byly v září).. Prodlužovat klidně můžeš taky, záleží na tom, jak se cítíš. Každopádně si zajdi na studijní a zeptej se tam, ať víš přesně co dělat. Na každé fakultě v Ol jsou totiž trochu jiné podmínky.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bucinek07: vychází na 7.5.

Promiň, to jsem přehlédla. A ani jsem to nenašla na netu. Ale pokud vám to tak řekli, pak ještě lépe pro zakladatelku. Nebo pak státnice v září.

Jinak pokud bys chtěla státnicovat v září, je nejvyšší čas to oznámit vedení, aby se o tom vědělo.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

odevzdávání bakalářských prací máme do 16. dubna, a ty dvě zkoušky mám 13. dubna (obě v jeden den), takže prostě buď zvládnu jedno nebo druhé, oboje nepůjde, to je mi jasné už teď
Asi se tedy půjdu poradit na studijní, co bude nejvhodnější. V úvahu připadají státnice v září, ale nemáme na září termíny na obhajobu BP, jen v červnu nebo v lednu, takže tu BP bych musela odevzdat v řádném termínu (do 16.4.) Jinak zvažuju prodloužení studia a státnice v lednu..jsem zvědavá co mi řeknou na studijním

Reaguji na Han:
Na jakým oboru vůbec jsi?

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Han: jsem zvědavá co mi řeknou na studijním

Neboj, on to takový problém nebude, uvidíš. Nejsi první ani poslední. Běž se tam zeptat a určitě ti poradí nejlepší řešení.

arrow
profile_image
Bigbitak
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Han: Pokud už Ti na studijním oddělení PřF UP (doufám, že ochotně) poradili, tak moje odpověď už je asi opožděná, ale přeci jen ... Pokud Tě netrápí čas, že velice spěcháš (se zakončením jistě příjemného studentského života), aby si stůj co stůj dostudovala a potom honem, honem spěcháš do celoživotního koloběhu práce, nebo na navazujícího Mgr. studia, tak si to můžeš studium celkem v pohodě a bez stresu o 1 rok protáhnout. Hlavně nejprve udělat ty těžké zkoušky! Obzvláště pokud by jsi měla některý z těch těžkých předmětů, zapsaný podruhé. Ke státnicím (na letní - předprázdninový termín, nebo podzimní - poprázdninový) se přihlašuješ sama. Dá se na UPOLu na většině fakult přihlásit ke státnicím na letní termín a bakalářku obhajovat až na podzim, nebo v zimě (pokud samozřejmě PřF vypisuje na tuto dobu termíny SZZ a obhajob Bc prací). Tím si prodloužíš termín pro odevzdání Bc práce cca do konce června. Pozor, nemají termín všechny fakulty stejný, takže se zase zeptat na studijním. Takto jak jsem to popsal to budu dělat já. I když na rozdíl od Tebe na jiné fakultě UPOLu a v kombinovaném studiu. Protože taky nestihnu bakalářku dopsat cca během měsíce. Pokud by sis aby ses nestresovala protáhnula Bc studium o ten 1 rok, tak se nic neděje a budeš to mít jako já víc v klidu a pohodě. Jen je potřeba si potom hlídat délku studia, aby si nepřekročila řádnou dobu studia (započítává se každý den a to číslo je vidět ve STAGu), kdy máš studium zdarma (a to jest celkem na Bc studium 4 roky). Doba studia na všech vysokých školách a fakultách v ČR se nekompromisně sčítá. Přeju hodně zdaru.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené