Ahojte...vybrala jsem téma své bakalářky, jež je spjato právě s projektem Adopce na dálku. Nemáte tady někdo s tímto zkušenosti? Hodila by se mi každá ráda. Jsem z blízkého okolí Ostravy a sháním už i nějaké kontakty na bezplatnou praxi, jež mně čeká. Děkuji

O to jsem se jeden čas hodně zajímala a chtěla na dálku adoptovat, ale nakonec to nějak nedopadlo... Co bys chtěla vědět?

Reaguji na Lilly Grace:

Nu já bych především ráda zjistila, přes jaké organizace se dá takovýto projekt realizovat. Vím jen o Adře. Dále by mně zajímalo, jak to vlastně probíhá. Aspoň ty úplné začátky. Jestli je to tím stylem, že prostě navštívíš danou organizaci a tam se s nimi domlouváš. Nebo to jde jen přes internet. V podstatě by mně zajímalo úplně všechno

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tady najdeš spoustu potřebných informací:
http://www.charita-adopce.cz/index.php?id=100200

Jinak, z vlastní zkušenosti musím říct, že je to zatím absolutně neefektivní, zcela nedodělaný projekt, který bych nedoporučovala podporovat (samozřejmě pokud někdo chce dotovat pracovníky charit, pak ano - ale k potřebnému dítěti se nedostane v podstatě vůbec nic).

Reaguji na orientnikca:
Jen přes internet to nejde, musíš tam dojít a podepsat i nějaké papíry a tak
Realizovat se to dá u více organizací - stačí, když do vyhledávače zadáš "adopce na dálku" a vyjedou ti různé... každá pak má koordinátory pro příslušný region, a každý ten koordinátor má jakoby na starost určité děti. Teda aspoň já se setkala s tímhle systémem.
Když adopci uskutečníš, dostaneš takový jakoby certifikát o adopci. Pak měsíčně platíš nějakou částku na vzdělání apod. Děti jsou to buď bez rodičů a nebo z velmi, velmi chudých rodin, že si školu nemůžou dovolit...

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na lusinda:
Jsem opravdu v šoku! Vážně na základě jednoho příspěvku takhle odsoudíš člověka? Absolutně nic o mně nevíš...

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MissDior: (samozřejmě pokud někdo chce dotovat pracovníky charit, pak ano - ale k potřebnému dítěti se nedostane v podstatě vůbec nic).

můžu vědět jaká je ta tvoje osobní zkušenost, že doporučuješ nepodporovat?
My máme přes Charitu Praha adoptované tři děti už víc jak pět let. O dětech nám pravidelně chodí informace a vysvědčení ze školy a samy děti nám píšou dopisy, kde popisují, jak se mají. Takže mi opravdu nepřijde, že by ty peníze šly na pracovníky charit ... Děti sami píšou, co jim bylo z peněz pořízeno a nemyslím si, že by to byl takový business, že by děti nutili lhát, nebo tak něco.
Dětí jsme měli 5, ale dva z programu vyloučili, protože zařazení do projektu je podmíněno tím, že chodí pravidelně do školy, a to tyhle dvě děti přestaly.
Rozhodně mi to nepřijde jako plýtvání penězi ... i kdyby část toho šla na pracovníky charit, tak to to není takový zlo, jako kdyby mi je někdo ukradl. Pracovníci charit taky nežijou ve zlatě...

Pokud by pro tebe nebyl problém se dostat do Prahy, tak doporučuju Charitas navštívit, jsou tam mili lide a urcite na tvé dotazy odpoví...

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na misa_sisa:
určitě je to lepší, než nic - ovšem v případě arcidiecézní charity praha a jejich adopce na dálku, je to jedna z nejméně efektivních forem pomoci - jejich systém je bohužel moc složitý a tak kostnatý - a psala jsem to pouze z toho důvodu, že by to třeba zakladatelku tohoto tématu zajímalo a třeba by mohla směřovat svou práci právě tímto směrem.

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MissDior:
jasně, ale já bych ráda věděla, jakou máš zkušenost, protože já si žádné složitosti v systému za ty roky nevšimla. To, že jde o jednu z nejméně efektivní formu pomoci, je docela silný názor, tak bych rádav ěděla, co tě k tomu vede ... Určitě by to zajímalo i zakladatelku tématu ... A neříkám to nijak ofenzivně, jen bych ten projekt tak neodsuzovala... tedy pokud k tomu tedy nemáš nějaký vážný důvod?

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na misa_sisa:
samozřejmě budu ráda konkrétní, osobně mám zkušenost s adopcí dítka z Litvy - pokud vím, tak tato destinace se již podporovat nebude a problémů bylo několik:
1. ke konkrétnímu dítěti se dostalo zhruba 30-40% z toho, co jsme posílali, což je velmi málo - momentálně podporuji projekt jiný, kde jsou ta procenta dvojnásobná.
2. dítko jsme v rámci projektu zvali do čr - a po příjezdu jsme byli docela v šoku, protože jsme měli zcela zkreslenou představu o poměrech, ve kterých žije.
3. informace, které jsme dostávali o prospěchu ve škole atp. byly velmi účelně vylepšovány atp. - prostě to na nás neudělalo vůbec dobrý dojem.

co se týče jiných lokalit, tak netuším, věřím, že děti z jiných, mnohem chudších zemí jsou vybírány podle jiných kritérií a dostávají mnohem víc z toho, co jim posíláte.
já momentálně spolupracuji s afghánskou organizací, která se snaží podporovat velmi nadané děti a otevírá jim cestu na vysoké školy - a jsem spokojená, mají mou důvěru, vidím výsledky a mám z toho opravdu velmi dobrý pocit.

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

a můžu vědět, jak jsi se k takovým informacím dostala?
My máme děti v Ugandě a jedno v Indii a asi určitě tam žijí v jiných podmínkách, než v Litvě. Návštěvy se dost nedoporučují, protože pro ty děti by to byl neskutečný šok... a tím, jak je máme již několik let, tak opravdu vidíme, že výsledky jsou... Jednoho kluka máme už dost dlouho, bylo mu 8, když jsme ho "adoptovali" a teď dokončil střední školu a vidíme, že prostě bez těch peněz by na to neměl... bez těch peněz by neměl na uniformu, školní pomůcky atd studovat by mu nebylo umožněno. Takže za mne spokojenost, ať je to jakkoliv...

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na misa_sisa:
informace jsem začala shánět právě po té návštěvě - jednak jsem si psala s maminkou dítka - umí rusky, a také jsem požádala o přesné částky přímo charitu. ale jak už jsem psala, toto se týkalo zřejmě pouze Litvy - ale stejně by mě zajímalo, jak je to s jinými lokalitami. a určitě jsou podobné projekty fajn, jen jsem chtěla upozornit na fakt, že jsou(byly) zde určité "mouchy" .

Děkuji všem, které tady přispěly. V bakalářce se samozřejmě zaměřím na klady i zápory. Tak že jsem si i dky vám o tom udělala nějakou představu. A je podle mně hezké, když se snažíte pomáhat ostatním. V dnešní době je takových lidí čím dál tím méně.

Mám již 2. rok adoptovaného klučinu z Indie. Přes pražskou charitu

Reaguji na orientnikca:
My jsme adoptovali tři děti z Bangladéše.
http://www.adra.cz/bangbaby/adopce-deti/popis-proj ektu/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené