Vaše rady, moje proměna

Co dělat s mými vlasy?

Dobrý den, je mi 15, nejsem moc hezká a nelíbí se mi moje vlasy. Mám je kudrnaté, takže si je pořád žehlím a z toho je mám zničené (lámou se mi), takže to vypadá, jako kdyby mi vůbec nerostly, ale já bych chtěla mít delší vlasy, protože když si vlasy nevyžehlím, tak je mám na konci takové divné, nevím jak to říct, prostě takové "nafouklé". A navíc po vyžehlení se mi stejně po chvíli zkudrnatí. Po umytí mám vždycky takové afro , takže si je musím žehlit. Kdybych je měla delší, tak by to tak blbě nevypadalo (dřív jsem měla dlouhé vlasy). A ani celkově můj účes se mi nelíbí, mám kulatý obličej, takže nevím, jaký účes si mám vybrat. Mám pěšinku uprostřed, někde jsem slyšela, že ke kulatému obličeji se pěšinka nehodí.
Tak se chci zeptat, co by se s těmi vlasy dalo udělat (účes), aby nebyly na koncích "nafouklé" a abych si je nemusela tak často žehlit. Chtěla jsem si udělat patku, ale ta by se mi kudrnatila.
Děkuji za rady.
Vlasy

SAM_2593_PerfectPhot.jpg

Rady

Mít vlasy jako ty, nedělala bych s nimi vůbec nic a jen bych si je nechala dorůst. Pokud je máš zničené, dávej si do nich kokosový olej, ten pomůže. Úplně se vykašli na nějaké žehlení, zvlášť, pokud cítíš, že ti ty vlasy místo vyžehlení kazí. Teď máš pocit, že jsou na koncích "nafouklé" a vypadá to blbě... Ale až je budeš mít u pasu, plné, bohaté a kudrnaté, uvidíš, jak ti tvé vlasy budou všichni závidět. Jsou zkrátka v "kritické" délce, kterou musíš překousnout a bude to fajn, uvidíš. Pak naopak ten objem na koncích oceníš. U kořínků se dají vlasy vždycky natupírovat. Konce možná taky, ale na sabat tak často nelétáme. (0)
Určitě nežehlit a neničit si je. Náhodou vypadáš pěkně. (0)
Máš hezké vlasy já bych je tak nechala možná jen nějakou světlejší barvu hnědé. Jinak člověk nemůže být pro sebe pěkný když si to o sobě nemyslí. Tak si zační říkat že jsi pěkná, protože ty jsi (0)
Ahoj, sama jsem si prošla přesně tím, co píšeš, mám taky kudrnaté vlasy. Prošla jsem si fázemi, kdy jsem byla fakt zoufalá a chtěla jít do hola, ale přišla jsem na to, jak na kudrlinama vyzrát
Určitě bych přestala s žehlením. Kudrnaté vlasy jsou samy o sobě hodně suché a žehlením je ještě víc vysoušíš, navíc se i ničí a proto se lámou.
Vlasy si češu jen, když mám mokrou hlavu, suché vlasy nečešu a snažím se do nich co nejmíň sahat, tím se vyvaruju "nafouklým" konečkům a háru typu afro
Osobně mi sedí nejobyčejnější šampony (například od značky Cien z Lidlu), ale každému sedí něco jiného. Moc nedoporučuji šampony a kondicionéry, které obsahují silikony.
Po umytí se učešu kartáčem, upravím si pěšinku, protože po uschnutí se s ní nedá hnout (pokud nechci mít chemlon na hlavě), projedu si vlasy prsty a párkrát si vlasy promačkám ručníkem, abych pomohla vytvoření kudrlin a nechám vlasy VOLNĚ uschnout. Nedoporučuju žádné fény, maximálně s difuzérem, ale i tomu bych se vyhýbala.
Občas si dělám zábal z kokosového oleje, je super na ty naše věčně suché konečky
Patku/ofinu/přehazovačku/cokoliv krátkého nedoporučuju. Jednou jedinkrát jsem si nechala udělat ofinu, ale místo mé vysněné ofiny jsem na hlavě měla koudel. Ale zkusit se má všechno Všude se píše a každá kadeřnice ti doporučí, aby sis nechala vlasy sestříhat do vrstev, což se mě osobně moc neosvědčilo, ale zase záleží na každém jedinci.
Jinak největší parádu uděláš s nejjednodušímy účesy. Stačí si sepnout postranní vlasy skřipcem nebo si udělat vyčesaný culík a můžeš jít do světa
Teď máš vlasy v kritické délce nad/po ramena, nech je dorůst a uvidíš, jak budou krásné a ty s nimi
Kdybys měla ještě nějaký dotaz, klidně mi napiš sz (0)
Máš krásné vlasy po umytí ti doporučuji vlasy si nečesat, ale místo toho je nechat napůl zaschnout, dát do nich nesmývatelný kondicionér a dát do spleteného copu. Po úplném zaschnutí budeš mít krásně lesklé vlasy to je takový skvělý trik, který i já používám. Doporučuji ti Extraordinary oil od Elseve, stojí asi 120 kč a co se týče účesu, můžeš si pěšinku dávat na jednu stranu, obličej se ti opticky zúží. Měj se ráda taková, jaká jsi (0)
Vždyď máš úžasný vlasy! Spíš bych doporučila Panthenol pro výživu vlasů - pokud tě trápí lámavost (0)
Být tebou tak zajdu ke kadeřnici, která by Ti je zkrátila. (Ano zkrátila, ty vlasy dorostou..) A rovnou by Ti na to dala nějakou vlasovou kúru s keratinem. Máš štíhlý obličej, tudíž bych se nebála odvážnějších účesů jako jsou například sestříhané vlasy vepředu a vzadní části by byly delší. (0)