Vaše rady, moje proměna

Hnědé vlasy - změna, obarvení?

Ahoj holky, odjakživa nosím své od přirozena oříškově hnědé, středně dlouhé, husté vlasy. Byla to ale už nuda a tak jsem prostřídala už 2 sestřihy - prostříhání, které mi nevyhovovalo a sestřih ve stylu tzv. long bob, který mi vyhovoval a ke kterému se ráda vrátím, pokud mi nebude vyhovovat střih, který chci zkusit nyní - tzv. "U sestřih". Se střihem si tedy vím rady. Horší je to s barvou. Chtěla bych změnu, oživit to, mám celkem i odvahu opravdu něco zkusit, nebráním se žádné barvě, snad jedině zelené, ta by na mě byla asi opravdu moc. Modrá a fialová by byla fajn, ale asi bych působila poněkud "mimozemsky". V úvahu beru hlavně červenou, tu jsem vždycky chtěla, tmavě růžovou (trochu jsem zkusila a dopadlo to docela dobře) a blond (klasika a vždycky jsem chtěla vidět, jak by na mě vypadala). Napadlo mě obarvení/prosvětlení pramenů těmito barvami nebo ombré. Pokud vás ale napadne cokoliv jiného, ráda vezmu do úvahy. Neznám všechny typy obarvování, půjdu do toho poprvé. Když vezmu v potaz své momentálně největší adepty - tmavě růžové ombré a blonďaté ombré, oba mají svá pozitiva - blond je klasika a "mírná" změna, jistota, kterou není co zkazit a která se v každém případě unosí, na poprvé by to mohlo být vhodné. To růžové mě ale láká, protože mi přijde, že doplní mou osobnost, je takové "příkré", odvážné... prostě má něco do sebe, je zajímavé. Zkrátka na obojím něco je. Pro doplnění, půjdu samozřejmě ke kadeřnici, sama bych se do toho nepouštěla. A mám oříškově hnědé, světle hnědé oči, pleť spíše světlejší. A také nevím, jak se to bude hodit k tomu U střihu, ale to je detail... navíc k tomu se bude hodit nejspíš většina věcí. Pro další představu přikládám obrázky některých barevných kombinací - na 1. fotce je má současná, přírodní barva vlasů, na druhých dvou blond ombré a růžové ombré (představovala bych si tmavší). Tak jsem zvědavá, co mi poradíte nebo navrhnete a předem vám všem moc děkuji Vlasy

moje_souiasnb_psnro.jpg

Blond_ombre.jpg

pink_ombre__chtmla_.jpg

Rady

Za prvé: ty kecy o tom, jak ti blond zničí vlasy prosímtě neposlouchej kdybys měla extrémně jemné a citlivé vlasy, tak jsou už po jednom obarvení ve viditelně horší kondici, ale aby sis reálně zničila normální vlasy, musela bys ty vlasy stáhnout třikrát (ten stejný úsek vlasu). Takže pokud nejsi maniak, nechceš platinu a pro zcela hydratované a hebké vlasy neváháš sem tam použít i nějaký kondicionér, mělo by to být ok.
Za druhé: Podle barevné typologie se k tobe budou hodit obě varianty (růžovou by to chtělo trochu tlumenější, ale jinak ok). Myslím, že když se na to budeš ptát ostatních holek, dostaneš jen odpověď na to, co jim osobně se líbí víc. Zkusila jsem v mládí hodně barev a vypozorovala jsem, že každý mi říká, že mi sluší nejvíc jiná barva (našli se jedinci, kteří tvrdili, že mi nejvíc sedí barva, která mi podle všech ostatních lidí absolutně neslušela). Vkus je prostě relativní osobnosti a jejímu charismatu. Proto by ses spíš než na sluší/nesluší měla soustředit na to, jak na tebe působí třeba lidi, kteří mají takové vlasy a jestli bys chtěla být jednou z nich. Růžová barva je dost odvážná a ikdyž je to jen ombre, je pořád docela "šokující", záleží na tom, jestli chceš být taková, jestli chceš vzbuzovat pozornost a tak trochu si dělat z lidí legraci. Hodně také záleží na tom, kolik ti je let - co si budeme povídat, dospělá žena stejně jednou přijde na to, že nejlépe vypadá přirozeně, protože příroda přece jen není úplně pitomá Ale jestli si ještě mladá a růžová tě láká, raděj si to zkus teď, lepší než později (1)
U ombré počítej s tím, že když půjdeš do blond, tak si zničíš vlasy, protože to bude potřeba peroxidovat a stejně tak u růžové, u obou těchto variant se peroxidaci nevyhneš. Jinak růžová je potvora, ráda se vymývá, takže co tři-čtyři týdny ke kadeřnici na obarvení, pokud to chceš mít tak syté, jako na fotce. Jelikož máš světlou pleť, tak být tebou (mluvím z vlastní zkušenosti) do světlé blond nejdu, přece jen, my světloočky většinou vypadáme v blond vyblitě.
Jako lepší varianta se mi zdá balayage, ten přechod tam není tak násilný jako u ombré a úplně nejlíp bronde, věřím, že to by ti moc slušelo
Dokážu si na tobě představit tmavě červeno-fialový přeliv, tím si vlasy nezničíš a nebude potřeba peroxidace. (0)
ak nemáš sediny a chces zmenit farbu vlasov, tak urcite nieco odvazne, zaujimave, cize ja som pre ruzove ombre

vacsinna zien lutuje nafarbenie celej dlzky vlasov, ak neboli sedive, pretoze skor ci neskor sa chceli vratit k prirodzenej farbe, ale odrastanie tak lahke uz nie je (0)