Vaše rady, moje proměna

Rovná ofina - jak na úpravu

Zdravím. Nechala jsem si před časem ostříhat ofinu, abych schovala vysoké čelo. Jenže si s ní neumím moc dobře poradit. Předtím jsem měla delší patku, kterou stačilo vždy po umytí (cca obden) vyfoukat a ráno pak přežehlit. Bohužel ofina se mi hrozně mastí, vlasy se mi různě kroutí. Někdy se rozdělí na dvě půlky. Zbytek vlasů se mi taky vlní, ale jen maličko. Nejhorší jsou ty boky, mám je úplně přilepené na čele a radši bych trošku víc objemu. Nepomáhá ani ranní namočení a vyfoukání přes kulatý kartáč (musím mít takový ten veliký, na který se vejde celá délka ofiny?). Všude dostávám jiné rady: žehlit, nežehlit, umývat každé ráno jen ofinu, používat suchý šampon, foukat horkým vzduchem, foukat studeným vzduchem, dávat tužidlo, nedávat tužidlo... Další věc je, že ta ofina, když už se mi jí jakž takž podaří upravit, tak do půl hodiny už ji mám zase hnusnou. I když ji nalakuju, tak to nepomůže. Jo a neřešte tu délku, kadeřnici trošku ujela ruka - ale to mě až tak netrápí, doroste to. Už jsem z toho celkem zoufalá, takže jestli se tu najde někdo zkušený, ochotný poradit, budu moc ráda. Díky
Vlasy

IMG_0363.jpg

Rady

Ahoj , já nosím ofinu celý život a někdy ji vzteky nageluji a připnu sponkami nahoru
Taky mám vysoké čelo
Ale vážně, mě funguje následující
po umytí dát pěnové tužidlo a vyfoukat přes kulatý kartáč, nemusí být úplně mega, ale hlavně nenatáčet, spíš pročesávat a fén směřovat k zemi, jinak se to rozfouká na všechny strany
Po vyfoukání natočit na velkou natáčku na suchý zip, tohle je hodně důležitý krok, vlasy to vyhladí a zvedne. Natáčku nechám co nejdéíe, já si vždy mezitím upravím ostatní vlasy a udělám make up, obleču se atd.
Po sundání natáčky ofinu ještě vyžehlím a nalakuji, i ze spodu, to je taky důležité, aby se vlasy nekroutily, když se Ti zpotí čelo . Takhle mi to drží celý den.
Tak snad jsem trochu pomohla, určitě to stojí za zkoušku a není to zas tak hrozná práce, jak to vypadá . (3)
Ofinu jsem měla v životě několikrát a vždy jsem ji zase nechala odrůst, je to prostě opruz na údržbu. Nikdy nevypadala pidle mých představ. Podle mě se hodí jen pro úplně rovné vlasy, takže není třeba nějakých úprav. Vysoké čelo mám taky a vůbec mi to nevadí, stačí vhodný účes který vyváží proporce, u mě vlasy na mikádo až po ramena. Hlavně žádné dlouhé ulízlé vlasy s prořídlými cancoury na konci, to pak zvýrazní to co nemá. Být tebou tak se ofiny zbavím, nevypadá na tobě dobře, budeš pořád působit neupraveně. Nebo si ji aspoň nechej narůst přes oči, to co máš teď fat nee. (3)
Ofinu nechat každopádně delší, než je na fotce a každou noc natáčka na suchý zip, nic jinýho nezbejvá. jinak nechat aspoň patku, ta není tak náročná na údržbu. Nejhorší jsou vlnité vlasy, s ofinou opravdu nemá starosti pouze tem, kdo má rovný vlasy. (0)