Vaše rady, moje proměna

Vzdát se dlouhých vlasů?

Zdravím dámy :-) Chtěla bych poprosit o radu, zda se vzdát svého snu o dlouhých vlasech nebo nechat dále růst. Jsem odhodlaná nechat si vlasy růst do délky víceméně už 6 let, s občasným poblouzněním, kdy jsem se nechala ostříhat a po pár týdnech toho litovala. Od malička jsem chtěla dlouhé vlasy, ale byla jsem až do 15 let pod vlivem rodičů stříhaná na kluka, a od té doby se snažím, aby vlásky rostly. Naposled jsem se nechala ostříhat v srpnu minulého roku - na 1. obrázku jsou fotky po ostříhání a jaká je moje aktuální délka teď. Pro podporu růstu vlasů beru biosil, používala jsem biohar a teď používám lopuchovou vlasovou vodu. Jenže čím jsou delší, tím jsou řidší :-( Kupodivu se mi netřepí konečky, a i přes to, že jsem asi před rokem a půl zesvětlovala vlasy na hnědou z černé, tak nejsou zničené - poškozené konce byly ustřižené. Každý den vyčešu plný kartáč vlasů, kam se podívám - ve sprše, v koupelně na zemi, na polštáři, tam jsou vlasy :-( Jsem z toho nešťastná, odhaduju, že za poslední cca 2 roky mi vlasy prořídly tak o 1/3 svojí hustoty. Moje vysněná délka vlasů je ještě tak o 15 cm delší, přibližně do pasu, ale nevím, jestli je mám dál nechat růst za cenu toho, že mi tak padají, anebo se radši ostříhat a toho snu o dlouhých vlasech se prostě vzdát :-( Na 2. obrázku jsou fotky střihů, které jsem za poslední 4 roky vyzkoušela, fotka úplně vpravo je asi měsíc stará. Sluší mi vůbec ty dlouhé vlasy? Nebo si mám najít nějaký krátký střih a zase to dorůstání vzdát? Myslíte, že by možná vlasy přestaly padat, kdybych se ostříhala? Případně mi zkuste poradit nějaký střih podle fotky, který by mi mohl sedět. Děkuji za odpovědi :-)
Vlasy

DSCN2290.JPG

kk.jpg

Rady

Osobně se mi Tvoje vlasy příliš nelíbí, jak "střih" tak i ani barva.
Záměrně píši střih do uvozovek, protože na žádné fotce nemáš solidní střih.

Čili za prvé bych změnila kadeřnici.
Dle mého Ti sluší více vlasy +- na ramena, ev. částečně kousek pod ramena, ale nic tak "helmoidního" jako je to hladké "mikádo".
Vlasy by sis měla nechat prostříhat tak, aby působily odlehčeněji, což jim jen prospěje a určitě bych pěkný střih doplnila barvou ve světlejším tónu a rozhodně v kombinaci s několika světlejšími prameny.

Ofina, byť delší se mi na Tobě příliš nelíbí.
Máš pěkný obličej, tak bych ho trochu těmi vlasy rozzářila. (8)
Ahoj, určitě ostříhat. Ženám s kily navíc jednoduše dlouhé vlasy nesluší a naopak ještě kila opticky přidávají. Krátké vlasy (mikádo) nedoporučuji, to ti moc podle fotek nesluší, ale určitě bych ostříhat zpět na první fotku - jako jsi měla loni v srpnu - vlasy budou odlehčené a nebudou tolik padat. A určitě bych nějakou chvíli nebarvila vlasy, aby se vlasy mohly regenerovat. (7)
Ahoj,
celkem tě chápu...dlouhé vlasy jsem si vybrečela až v 8. třídě. A nakrátko nebo mikádo bych nikdy, NIKDY nešla. Dokonce ani nesnáším návštěvy kadeřnictví
Ty se mi taky líbíš víc s dlouhýma..rozhodně bych to nezkracovala. Jen tomu nějak přidat objem. Podle fotek bych neřekla, že ti vlasy řídnou. Možná máš jen momentálně padací období. A spíš než na pilulky bych se zaměřila na stravu...zjisti, co je pro vlasy dobré a zobej. Ale nečekej zázraky...vlasy a nehty jsou na dlouhou trať (3)
A takto dlouhé vlasy ti nestačí? Myslím, že kdyby jsi ustřihla tak 5cm do roviny, tak za pár měsíců to máš zpátky a kdyby sis je v té délce hezky udržovala (třeba každé 3 měsíce půl cm zastřihla) tak by ti narostly. Sice pomalu, ale narostly. Každopádně si myslím, že trošku kratší by byly hezčí, hodně dlouhé vlasy už hezké nejsou.... (3)
Vlasy bych klidně o 5 cm zastřihla. Nepřijde mi, že by si je měla nějak řídké. Krátké vlasy se mi na tobě nelíbí a zároveň si nedovedu představit tak dlouhé jak ty si je představuješ. Délku jakou máš teď bych nepřekračovala, klidně bych tedy trochu zkrátila, popřípadě sestříhala. Tvé vlasy na mě opravdu nepůsobí řídce . (3)
Já myslím, že by ti stačili i vlasy po lopatky, jako máš na fotce vlevo - hlavně si najít dobrou kadeřnici, která ti to prostříhá do více délek a vytvoří objem, přijde mi, že máš sice dlouhé, ale jen tak bez střihu vyrostlé vlasy. Hlavně v žádném případě ne krátké - máš hezký obličej, ale jak už tu někdo psal, krátké vlasy by vypadali opravdu nežensky. (3)
podle mě přerostlé vlasy nesluší nikomu... Ale na krátko taky nestříhat, šmikni to k lopatkám, to ti sluší a i to vypadá hodně žensky. Nech si to prostříhat a sestříhat na několik úrovní, bude to pak vypadat objemnější, vzdušnější a vlasy tak získají tvar...
Jinak si nemyslim, že bys měla vlasy řidší, ale jak jsou delší, tak to vypadá, že je jich víc... Já když měla krátký vlasy, tak mi to přišlo, že mi skoro nepadaj a teď s dlouhýma mam vypadaný vlasy úplně všude, každý týden ucpaný odpad ve sprše, ale trvá to už asi 3-4 roky a vlasy mam pořád hodně hustý, takže je to fakt jen optický klam (3)
Já bych takové krásné vlasy nestříhala... všude kolem sebe vidím jen vlasy max. po lopatky... přitom dlouhé jsou tak ženské a dle mě zajímavější...ne, já bych je nestříhala, máš je krásné. (2)
Za mě ostříhat...no teda prostříhat a délku +- k lopatkám. To prostříhání ti provzdušní vlásky budou vypadat hustší a správný střih ti opticky zaštíhlí obličej. Na mě je i barva dost tmavá, ale to už záleží na Tobě jak se v tom cítíš (2)
Já jsem měla vlasy po pás, jenže mi vlasy začaly dělat, to co tobě a nebylo to na přechodnou dobu, pozorovala jsem to už od podzimu, takže jsem sebrala odvahu a nechala jsem před měsícem dát 25 cm dolů. Mi to pomohlo, nikde vlasy jsou úžasné a vypadaný vlas najdu jen sem tam. Ale tu délku jsem obrečela. Já být tebou, tak bych 10 cm dala pryč. Lepší krásné husté sice polodlouhé vlasy než dlouhé "chlupy". (1)