arrow
profile_image
alenie
od 12. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
začínám podnikat, pro zatím budu mít pouze internetový obchod,takže zatím nebudu zřizovat provozovnu. Ale chtěla bych se zeptat na místo podnikaní, pokud budu podnikat někde jinde než mám trvalé bydlište respektivě tam kde bydlím přechodně. Můžu podnikat v pronajetém bytě? Pokud ano co je k tomu prosím potřeba? Stačí smlouva o pronájmu nebo i souhlas sousedu, nekde jsem četla, že je to také povinné aby souhlasili. Nevíte jak to prosím je? Na úřad půjdu v pondělí tak bych se chtěla informovat předem. Moc děkuji .

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji alenie: souhlas sousedu,

To si nemyslím. Předpokládám, že nějaký ten e-shop a to jim na tom nemá co vadit. Určitě budeš potřebovat smlouvu o pronájmu bytu, ale na poddrobnosti a všechny náležitosti bych se podívala na stránky živnostenského úřadu atd. a vygooglit všechny podklady a postupy. všechno je to na netu.

arrow
profile_image
alenie
od 12. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na smarny:

Taky se mi to zdá divný, nevím proč by jim mělo vadit,že tu budu vyřizovat objednávky z int.obchodu. Hledala jsem to na netu ale nebyla jsem z toho moudrá tak se ptám Zajímá mě hlavně ten pronájem on je totiž napsaný na přítele

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Můj přítel má také jednu provozovnu napsanou doma a nic od sousedů fakt nepotřeboval.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No u nás chtěla paní podnikat v domě (kočárkárna jako salon) a muselo se o tom v našem vchodě hlasovat. Souhlas nedala většina sousedů a podnikat tu nemůže. Bližší podrobnosti nevím.

Reaguji na Miinka:

Jenže kočárkárna jsou společné prostory, to potom chápu....

Mělo by se rozlišovat místo podnikání a sídlo firmy Nahlášené sídlo firmy v pronajatém bytě je ok, pokud není v rozporu s nájemní smlouvou. Pokud by tam byla provozovna, tak je to problém, je nutné mít písemný souhlas majitele.

Reaguji na Colorka:
záleží také na typu provozovny jestli je přítel kupříkladu překladatel, tak je to ok. Jde o to, aby svou provozovnou neobtěžoval ostatní nájemníky, či majitele a pronájem tedy slouží zejména k tomu, že v něm nájemce bydlí. Ale souhlas majitele je dle zákona vyžadován, pokud si nájemce zřídí provozovnu v bytové jednotce, jíž on sám není majitelem.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené