arrow
profile_image
Macík07
od 3. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky,
chtěla jsem se zeptat, zda nevíte, jak to je s proplacením vstupní lékařské prohlídky? Když jsem nastupovala do zaměstnání, personální mi sdělila, že lékařskou prohlídku proplácí po roce trvání PP. Po roce jsem tedy šla opět na personální, kde mi nová paní řekla, že to tak je, ale jelikož to nemám napsané ve smlouvě mám smůlu. Není na to nějaký zákon? Na internetu jsem našla spousty diskuzí, ale např. rok 2009,2011. Nic aktuálního nebo to bylo tak zmatené, že jsem z toho nic nevyčetla.

Vstupní lékařskou prohlídku hradí osoba ucházející se o zaměstnání. Zaměstnavatel hradí vstupní lékařskou prohlídku, pokud uzavře s uchazečem o zaměstnání pracovněprávní nebo obdobný vztah, nestanoví-li jiný právní předpis jinak. Věta první a druhá se nepoužije, jestliže osoba ucházející se o zaměstnání se s případným zaměstnavatelem nebo zaměstnanec se zaměstnavatelem dohodne jinak nebo stanoví-li právní předpis jinak.

Záleží také na typu zaměstnání a bohužel na dohodě, pravdou je, že ustanovení v pracovní smlouvě nebo ve vnitřním předpisu společnosti by předešlo těmto a podobným situacím.
Ideálně, kdyby ta roční podmínka byla ve vnitřním předpisu společnosti( měl by Vám být k dispozici) Pokud jste se ústně dohodla s paní, která ve Vaší firmě už nepracuje, nikoliv přímo se zaměstnavatelem, je to problém. Šla bych rovnou za šéfem, s tím, že taková byla ústní dohoda, obzvlášť pokud po roce byla prohlídka proplacena i Vašim kolegům.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je tak obrovská suma za tu prohlídku, že to stojí za to?

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

350 - 600 Kč

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené