arrow
profile_image
toni
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, když jsem svý fence našla v uchu velkou bradavici, brouzdala jsem na internetu a hledala různý recepty, protože vyříznutí, laser, leptání ať už vlaštovičníkem nebo kyselinou bylo vzhledem k lokalitě a velikostí jejího ucha vyloučený. V jedný diskuzi jsem našla toto (doufám, že se dotyčná, která to psala na mne nebude zlobit):

...Na bradavice se mi osvědčil propolis, ne tekutý, ale zrníčka. Nasypala jsem na náplast a přilepila. Jediná nevýhoda je, že se to má nechat tři dny a neodlepovat a tak stále dokola. Dcera je měla na chodidle v docela velkém množství, tak jsme to polepily, po třech dnech sundaly, umyly a nůžtičkama trochu vyškrábaly a znovu nalepily, až jí zmizely. Nejdůležitější bylo najít mateční, ta když se zlikvidovala, bylo to pak už všechno rychlejší. Ty zrníčka, vlastně smetí, udělala kompaktní hmotu, ale než se tak stalo, bylo pro ní nepříjemné chodit.

Začala jsem propolis aplikovat, sice ne prášek, ale tinkturu, kterou ji bradavici cca jednou za 3 dny potírám (ten citovaný postup opět vzhledem k umístění aplikovat nemůžu). Nicméně bradavice je evidentně na ústupu a propolis navíc vytáhl kořeny (takovou ošklivou černou bulku jakoby z černejch nitek), sice jěště není vyhráno, ale zdá se, že to opravdu funguje.

arrow
profile_image
rozárka
od 18. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji toni: ačala jsem propolis aplikovat

Přesně tohle mi dneska radila lékárnice, sehnat si propolis a ten pak s něčím smíchat, aby to udělalo takovou pastu a natírat. Prej to funguje, jenže já nemam žádného známého včelaře Oni v lékárně mají jen už koncentrovaný a to prej neni ono....

arrow
profile_image
toni
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

rozárka
Tak jsem se podívala na ty propolisový kapky, co mám já a je tam firma Milan Pleva. V e-shopu prodávají i syrový propolis:

http://www.pleva.cz/sindex.php?kateg=20&akc=kateg

Jasně, že známej včelař by asi byl lepší, nicméně ty kapky fungujou, tak snad i tenhle produkt bude kvalitní, je za 56,- (ovšem poštovný je 120,- ). Ne, že bych byla držgrešle, ale to poštovný stojí 2x tolik.
Zítra se zkusím domluvit s paní v obchodu se Zdravou výživou, kde jsem koupila tinkturu, jestli by ho pro mne objednala. Napadlo mne, pokud jsi z Prahy, mohly bychom se domluvit a já bych ti ho třeba objednala taky (když to půjde).

arrow
profile_image
toni
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

rozárka

Cituji rozárka: sehnat si propolis a ten pak s něčím smíchat, aby to udělalo takovou pastu a natírat

prosím tě, a s čím smíchat, s vodou nebo s čím?

arrow
profile_image
toni
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak na webu
http://www.pleva.cz/index.php?exe=2c

jsem našla:

Bradavice

1) na špičce lžičky se nahřeje kousek propolis, který se do bradavice namačká a přelepí. Nechá se tam bez přestávky až do konečného vypadnutí bradavice. V případě ztráty se postup opakuje.

2) na malý smotek vaty se nakapou propolisové kapky a rovněž se na bradavici přilepí. Každý večer se do vaty přikápne a při ztrátě apod. se smotek znovu udělá a přilepí. Opět necháme do úplného vypadnutí bradavice.
Nic se nerýpe, nestříhá apod. Důležité je, aby propolis působil na brad.neustále a tím jí dostal ven.Ona se zatáhne a vypadne.

arrow
Neprodává v Bazaru

rozárka

Rozárko a byl to vysloveně koncentrát? A aplikovala jsi na "rozmáčenou" kůži? Zkoušela si ji vyloupnout? Já ji cíleně vyloupnout nechtěla, jen jsem po ni přejela prstem a když jsem zjistila, že je jakoby oproti okolní kůži více vystouplá a ohraničená, tak jsem více zabrala a ona se odpojila od okrajů a šla ven .. žádná velká síla to nebyla. Pokud budeš chtít, pošlu Ti link kde jsem ho sehnala ..

arrow
profile_image
rozárka
od 18. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Toni:

Moc děkuju za ten link, vyzkouším všechno. Zkusím i ten propolis. Jsem z Plzně, musím se na ty stránky podívat, teď nemám moc čas. Ale tuším, že je v Plzni taky obchod s včelíma produktama, tak jestli tam by to taky neprodávali. Každopádně pokud by Ti to ta paní v obchodě objednala (bez toho poštovného z toho internetu), tak bych do toho šla taky . S tim, že bys mi to pak poslala poštou. Nejdřív teda mrknu na ten internet.

To míchání si nepamatuju, ale zajdu znova do té lékárny a zeptám se jí. Bylo to něco jiného než voda, jestli to nebyly taky ty kapky, ale fakt nevim. Že prej to udělalo taky takovou pastu, která se na to nanášela.
Půjdu se tam zeptat!

arrow
profile_image
rozárka
od 18. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Toni:
Našla jsem jeden článek: - vše se týká propolisu

Bradavice
Potíráme nebo kapátkem tečkujeme okolo bradavic, necháme zaschnout a zalepíme na 1 hodinu denně po 2 týdny. Nejvhodnější je rychloobvaz, ve kterém jsme vystřihli malý otvor, kterým bradavice není přikryta. Malé bradavičky stačí 1x denně ošetřit tinkturou a přelepit prostřihnutým rychloobvazem nebo náplastí, opakovat po 2 týdny.

Bradavice se mohou odstraňovat také tak, že se obloží malými kousky surového propolisu nebo smíchaného s malým množstvím medu a přelepí se na 2 až 3 týdny. Podle potřeby obnovovat. Při výskytu velkého množství bradavic je velmi náročné ošetřovat jednu po druhé. Proto se vytipuje jedna bradavice, nemusí to být právě matečná. Nejlepší je bradavice umístěná tak, aby její ošetření bylo dobře přístupné. Tato bradavice se ošetřuje kašovitou hmotou připravenou z medu a z jemného surového propolisu. Tuto kašičku ob den nanášíme okolo bradavice a přelepujeme. Během 2 až 3 týdnů všechny ostatní bradavice postupně odpadnou, přičemž ta ošetřovaná odpadne jako poslední. Tímto způsobem se odstraní i bradavice, které doposud odolávali všemu ostatnímu.

arrow
profile_image
rozárka
od 18. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Toni:

Co jsem tak koukala na internetu, tak ten surový propolis prodávají ve více eshopech, akorát že to poštovné je vždycky cca 150-200 Kč... neskutečný...
Zkusim ještě tu prodejnu se včelími produkty....

arrow
Neprodává v Bazaru

rozárka

Tady je ten link Rozárko .. URL, ale asi u Tebe bude problém horší Páč jsi to užívala přesně jak to mělo být Ale třeba Ti ten propolis pomůže Zkusit se musí všechno Jinak jestli jsi z Prahy, tak v Křemencově ul. pod Karlákem byla prodejna s včelími produkty .. taková malá, zapadlá, ale velmi dobře zásobená ..

arrow
profile_image
rozárka
od 18. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji toni: prosím tě, a s čím smíchat, s vodou nebo s čím?

Tak je to opravdu med, ptala jsem se lékárnice a potvrdila mě ten med. Ale prý je lepší samotný propolis. Tak už to aplikuju a zatim výsledek nevidím, ale vydržím

Ale pozor, propolis prý může být silnej alergen, může se objevit alergická reakce...

Holky, pomohl vám ten propolis na bradavice? Moje mamka má velkou a pár malých na plosce nohy a už si neví rady. Na omlazení mamka není, ani tuto stránku nezná, tak píšu za ní. Má je z bazénu, ale už asi 10 let a teď ji už 5 měsíců drtí česnekem louhovaným v octě a nepomáhá jí to, pouze 1 nejmenší bradavice po tom česneku zmizela. Je z toho zoufalá, že je věčně cítit česnekem a octem, je to fakt zápach. Ke všemu má nohu úplně bíložlutou - na místech, kam přikládá česnek. Česnekuje už 5 měsíců denně a jen jí to bolí a štípe a pálí. Napadl mě ten propolis. Koukám, že na aukru mají 55% tinkturu z propolisu určenou přímo na bradavice. Myslíte, že by to měla zkusit a že to bude účinnější než česnek? Píšou, že se má ta tinktura smíchat s medem, kašičku pak dát na bradavice - ale nevím, jestli teda jen na tu jednu největší nebo na všechny?? Po jaké době vám bradavice po propolisu zmizely? A jak - vylouply se sami nebo zčernaly a odpadly nebo jste je pak nějak nůžkama vydloubli? Na kožním s tím byla a dokrotka jí prý moc nic neřekla, jen že jí to bude vypalovat. Ale na tom kdysi byla a nepomohlo jí to. Prosím o zkušenosti, díky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené