arrow
profile_image
kamilka24
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cca před půl rokem mi na diskotéce ukradli občanku, hned jsem to nahlásila na úřadě a dostala jsem náhradní doklad. Jenže do patnácti dnů jsem se měla dostavit s doklady a zařádat o nový a to jsem neudělala.
Ještě musím říct, že mi asi před dvěma měsíci volali od policie, že mají mou (samozřejmě prázdnou) peněženku.. ale s doklady (takže i neplatnou občankou).
Podle zákona mi hrozí pokuta až 15 tisíc za to, že jsem nedodržela patnáctidenní lhůtu no ted je pozdě sypat si popel na hlavu. Poraďte.. opravdu to berou tak vážně?

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji kamilka24: Cca před půl rokem mi na diskotéce ukradli občanku, hned jsem to nahlásila na úřadě a dostala jsem náhradní doklad

Cituji kamilka24: Jenže do patnácti dnů jsem se měla dostavit s doklady a zařádat o nový a to jsem neudělala.

Takže jsi bez občanky půl roku?
No,nejsem si jistá,ale myslím,že tu pokutu po tobě chctí budou,kdybys přepískla pár dní,ale tak dlouho

Já měla jiný případ,já jsem si nevšimla,že mě už občanka propadla(3měsíce)byla neplatná a upozornila mě paní na poště,když mě odmítla vydat doporučené psaní(do té doby mě to procházelo a já fakt netušila,že mě průkaz propadl)
Byla jsem upozorněna,že budu taky platit pokutu(že je má povinnost si toto hlídat),ale na úřadě byla paní milá a řekla,že pokutu platit nebudu,ovšem kamarádka pokutu platila,ale nějakou celkem malou(už částku nevím).Opravdu netuším,zda člověk platí pokutu podle toho jak se úředník vyspí a nebo jestli se mu "hříšník" zamlouvá

Já jsem po rozvodu byla pro novou OP až za dva roky a nikdo nic neříkal. Taky jsem na to oficielně měla nějakou lhůtu, asi měsíc.
Myslím, že záleží na úřednici, já bych tam šla, jako že nic a uvidíš.

Cituji Wild Paula: Já jsem po rozvodu byla pro novou OP až za dva roky a nikdo nic neříkal

Já za 4 roky - když jsem se podruhé vdala . Za každý rok s neplatnou občankou mně úřednice naúčtovala stovku. Když jsem si pro občanku přišla, chtěla další peníze a to už mně vytočila, řekla jsem, že jí je nedám. Ona, že v tom případě se to bude řešit v přestupkovém řízení a bude to ještě dražší. Já, že fajn, ať mně dá potvrzení, že mně odmítá vydat občanku (starou už zlikvidovala), tak mně nakonec raději tu novou dala.

Výše pokuty záleží jen na (z)vůli úředníků. Navíc tu na tohle téma už dlouhá diskuze je.

arrow
profile_image
ElizabethZlo
od 6. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím,
zítra mi propadne občanka a vyřídit si ji budu moct až začátkem týdne, ale tento víkend se chystáme na oslavu do jednoho klubu/diskotéky a vždy po mě chtěli kvůli věku občanku, protože vypadám mladší než na to kolik mi je. Chtěla jsem se zeptat, zda si toho ti hlídači všimnou, že mam propadlou občanku nebo to pro vstup když vidí na občance datum narození nevadí?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené