arrow
profile_image
Janinka12
od 16. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím vás,
chci se zeptat, jak jste na tom s očkováním? V podstatě existují dva hlavní názory - očkování pomáhá předcházet problémům (zdravotním potížím) nebo očkování přináší problémy (zdravotní potíže). Ráda bych se zeptala na vaše osobní zkušenosti v této oblasti s konkrétními očkováními. Obecné informace mám již nastudované. Jde mi asi spíše o názory na nepovinná očkování, ale ráda si poslechnu i vaše názory na povinná. V současnosti totiž dost řeším otázku, zda nechat a případně proti čemu očkovat své dítě. Která očkování jsou podle vás potřebná? U kterých nemocí je velké riziko nákazy?
Nemám radikální názor pro ani proti, ale ráda bych nechala dítě spíše očkovat hlavně potřebným očkováním... například momentálně již očkujeme proti klíšťové encefalitidě. S tímto onemocněním rozhodně nechci nic riskovat při tak zvýšeném počtu nakažených klíšťat.
Budu vám velice vděčná za vaše jakékoli názory.
Děkuji mnohokrát.
Jana

arrow
Neprodává v Bazaru

Já jsem zastáncem dát očkovat jen povinným očkováním. Zrovna vakcína proti encefalitidě je hned po očkování proti rakovině děložního čípku nejdiskutovanější..

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak já přispěju s očkovánim proti rakovině děložního čípku. Já se nechala očkovat ve 26 letech, což jsem samozřejmě již sexuální zkušenosti měla, ale bylo řečíno, že aspoň proti některým kmenům ok. Že věk 26 je max., přišlo to jako novinka, když mi zzrovna těch 26 bylo. O pár let stejně jsem měla dysplazii na čípku a musela jsem na konizaci. Bylo to v době, kdy jsem již několik let měla jen jednoho partnera a předtím nález v pořádku. Ok, beru, že jsem byla na očkování až dlouho, může to být zkreslené. Ale gynekoložka sama mi říkala, že vůbec neví, zda má tu vakcínu doporučovat, jelikož slečny očkované třeba ve 13 mívají třeba v 17 horší nálezy než ženy řekněme s bohatým sexuálním životem. Tak nevim. Taky o chřipce si myslim, že je zbytečná, já po očkování stejně onemocněla, jestli to bylo očkovánim nebo jiný kmen chřipky nevim, pak už jsem nikdy nebyla. Jinak o těch povinnejch, lety prověřenejch, jako je obrna, záškrt, tetanus, černý kašel, bych vůbec nediskutovala, je tady v republice hafo různých špinavců kdoví odkud nakažených kdoví čím, toho bych se bála odmítnout. U psa taky nediskutuju, že nebudu očkovat proti vzteklině.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Janinka12: Osobně jsem jen pro základní očkování. Tedy "klasika" dětské jako obrna, záškrt, černý kašel apod.,, samozřejmě tetanus, i když u toho se také vedou spory jak dlouho je vakcína účinná, z dřívějších 10ti let je to dneska tuším okolo 20ti.
Očkování typu rotaviry, encefalitida apod. bych velmi zvažovala, ale přikláním se spíš k názoru, že ne. No a ta ostatní jako tzv.proti rakovině děložního čípku, chřipce apod. v žádném případě, jejich rizika jsou mnohem vyšší než případné zisky.

Možná bych ještě u dítěte zvažovala příušnice, ale asi fakt jen zvažovala.. nevím jsou aktuálně povinné nebo ne. Za mě zrovna nebyly, tak jsem si je užila po třicítce, žádná sláva to nebyla, bylo to dost děsný, ale je to za mnou.
Spíš bych zvažovala kontrolované vystavení dítěte např. planým neštovicím, moje babička je měla v šedesáti, aby si to odbylo v době kdy si snadněji vytvoří protilátky a tělo se celkově s nemocí lépe vypořádá.

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já jsem pouze pro povinná očkování, snad jen ještě to proti rakovině děložního čípku, ale ostatní mi příjdou jako zbytečný zásah do organismu, a zápory rozhodně převyšují klady. Např. právě oč. proti encefalitidě. Procenta nakažených klíšťat jsou souhrná pro encefalitidu a boreliózu, přičemž encefalitidu je celkem těžké chytit, a zdravý člověk se z ní dostane bez následků, naproti tomu borelióza je daleko nakažlivější, a také daleko vážnější. Mluví se o tom, že ji v sobě má až každý druhý člověk, a k tomu se ještě může začít projevovat až několik let po přisátí klíštěte. A očkování proti ní není! Ale proč na to upozorňovat, že? Takže se odvádí pozornost ...encefalitidou, a skutečně váýwný problém se zamete pod koberec

arrow
profile_image
Hook-Ups
od 22. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně rodiče nechali už asi před skoro dvaceti lety očkovat proti encefalitidě. Očkování probíhalo v pořádku, následky žádné. A až budu mít děti, tak je taky nechám proti klíšťovce naočkovat. Je pravda, že jsem měla za život asi tak tři klíšťata (naštěstí na mně nejdou) ale i tak, lepší prevence, než pak marodit s klíšťovkou Jinak HPV jsem nestihla. A o těch povinných se snad ani nemusíme bavit, ne nadarmo je to x let povinné
Reaguji na Janinka12: To máš pravdu. A kdyby bylo očkování i proti borelioze, určitě bych do něj šla taky.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: Možná bych ještě u dítěte zvažovala příušnice, ale asi fakt jen zvažovala.. nevím jsou aktuálně povinné nebo ne. Za mě zrovna nebyly, tak jsem si je užila po třicítce, žádná sláva to nebyla, bylo to dost děsný, ale je to za mnou.

ony jsou příušnice takové "veselé" onemocnění, prodělat ho jako dítě není moc nebezpečné, ale pro dospělého je to dost špatné, zejména u mužů, protože mohou důsledkem zánětu varlat způsobit neplodnost, plané neštovice obvykle malé dítě zvládne, lépe, či hůře, ale dospělý má obvykle dost špatný průběh a puchyřky na všech možných sliznicích...

A že se borelioza zametává pod koberec? Nějak jsem si nevšimla, kdykoli čtu o očkování, je tam zdůrazněno, že je jen na encefalitidu, nikoli na boreliozu, protože tu způsobuje příliš mnoho různých druhů borelií, ale podle toho, co jsem četla nedávno, už našli nějaký společný znak, na kterém by snad vakcína postavit šla.

Očkování určitě ano, ale ne proti všemu co se najde.

Hlavně všechna povinná očkování. Známá se rozhodla, že očkovat nebude vůbec a pak se hrozně divila, že dítě nemohlo do školky, na školu v přírodě, prostě nikam, kde je potřeba nějaké potvrzení od lékaře.
Já sama jsem očkovaná jenom tím, co je povinné, protože už jako malá jsem injekce snášela velmi špatně a po návštěvě doktorky jsem vydržela vřískat ještě půl dne, takže si rodiče šetřili nervy a co nemuseli, to mi očkovat nenechali.
V okolí má několik lidí očkování proti chřipce a proti naší rodině, která ho nemá, žádný rozdíl nevidím, stejně vzduchem lítají většinou virózy, které člověk chytí tak jako tak, akorát ten s vakcínou si ještě zaplatí. Asi mám štěstí, ale člověka s opravdovou opakovanou chřipkou neznám.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Kikulina: ony jsou příušnice takové "veselé" onemocnění, prodělat ho jako dítě není moc nebezpečné, ale pro dospělého je to dost špatné, zejména u mužů, protože mohou důsledkem zánětu varlat způsobit neplodnost, plané neštovice obvykle malé dítě zvládne, lépe, či hůře, ale dospělý má obvykle dost špatný průběh a puchyřky na všech možných sliznicích..


S tím musím souhlasit. Akorát nevím jestli bych raději dítě očkovala a nebo (samozřejmě byla-li by ta možnost), ho nechala raději "kontrolovaně" nakazit.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě povinné a hlavně přeočkovat tetanus a tuberkolozu. I ten černý kašel je docela běžný, syn někdy v 10 letech také onemocněl.

Navíc se nechávám očkovat proti chřipce. Byla jsem docela často nemocná a když jsem začala do práce dojíždět přes hodinu vlakem ráno a pak hodku unavená večer, využila jsem té možnosti.
Musím říct že od té doby jsem nemocná chřipkou nebyla a i nachlazení má mnohem lehčí průběh....už asi 10 let se nechávám očkovat.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

teď přemýšlím o očkování proti žloutence pro syna...

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Janinka12: tak upřímně... já na tohle odpovědět neumím a nemůžu ani radit, to si každý musí zvážit sám. my nechali prcka očkovat jednak až v roce a odmítli jsme Hexu a má jen záškrt, tetanus, černý kašel, nic víc a nic víc ani mít nebude. ležela jsem v tom dlloho, skoro od doby co jsem otěhotněla a fakt byla zoufalá. těch informací je hodně a oba tábory (očkovači, neočkovači) straší tím nejhorším. Tohle si musí člověk vyřešit sám - jestli se bojí, čeho se bojí. černého petra si můžeš vytáhnout i když budeš očkovat, i když budeš neočkovat. mám kolem sebe dost odrazujících případů, kdy si děti nesou závažné poškození v důsledku očkování.

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na farahh: tuberkulosa už povinná není a už i lékaři sami připouští, že vakcína je zastaralá a působí daleko víc problémů než se uvádí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Také nejsem ten typ člověka, který by musel mít každé očkování, ALE určitě jsem pro základní očkování (tetan, žloutenka, atd.) A z těch dobrovolných určitě očkování proti klíšťové encefalitidě! Klíště je pro mě v dnešní době velkou hrozbou, takže než jsem odjela na jaře na týden do přírody, nechala jsem se očkovat a zatím jsem za to moc ráda a nelituju toho. Druhá věc je borelka, proti které zatím očkovat nejde. Ale klíšťata opravdu podceňovat nebudu.
Proti rakovině děložního čípku jsem se očkovat nenechala.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji whitelily: přičemž encefalitidu je celkem těžké chytit, a zdravý člověk se z ní dostane bez následků,

To bohužel podle mě není pravda. Naopak vím z okolí o původně mladém zdravém člověku ze kterého encefalitida udělala osobu vážně nemocnou s velmi vážnými trvalými následky. A četla jsem i o mnoho případech na netu kdy se lidi po encef. nedokázali ani vrátit do práce.

A s tím, že jdou těžko chytit - ano, ve městě mezi domy takové riziko asi není, ale hodně se v létě šířily případy kdy šel někdo na obyčejnou vycházku do lesa a přišel třeba s 15ti přisátými klíšťaty! Já se při vícedenním pobytu v přírodě chránila očkováním a ještě náramkem napuštěným vůní odpuzující hmyz a repelentem - neměla jsem ani jedno klíště, ale borelku jsem prostě riskovat nechtěla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené