arrow
profile_image
Mooonika
od 14. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všem, moc bych vás chtěla poprosit o radu. Bratr se mi svěřil, že jejich dcera nejspíš bere drogy. Její puberta je již dlouho velice problematická, ale nikdy ne tolik jako v poslední době...cca od října, kdy se začala scházet s partou o které je známo, že mezi nimi koluje perník, moje neteř dost zhubla, začala krást, dělat problémy, vyhodili ji ze školy, je příšerně drzá a sprostá, domů se vrací nad ránem, nejí, nespí....nevědí už jak dál a jsou z toho nešťastní. Navíc se teď od její dřívější kamarádky, se kterou už se moc nestýká dozvěděli, že asi bere pervitin. Strašně moc vás prosím-nevíte nějaký kontakt, na nějakou protidrogovou poradnu....na někoho kdo by jim mohl poradit jak se zachovat. Ještě není plnoletá...za 4 měsíce jí bude 18, dost to spěchá-pořád doufají, že dokud jí 18 není, mohli by jí k něčemu donutit. Jsem toho názoru, že pokud sama nechce, k ničemu jí nedonutí. I kdyby ji nechali někam zavřít, k drogám by se vrátila. I přesto....potřebujeme zakročit dokud je čas-prosím-víte o něčem?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Mooonika: I kdyby ji nechali někam zavřít, k drogám by se vrátila.

No tak to je asi nějaká poradna zbytečná nemyslíš?.. Já mám na tyhle děcka docela svérázný názor a jako jejich rodič bych s nima pěkně zatočila, ale to asi poradit nechceš

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Fungují tak například K-centra. Nevím, jestli jsou ve všech městech, ale tady by když tak v online poradně určitě poradili na koho se obrátit .

Cituji Mooonika: I kdyby ji nechali někam zavřít, k drogám by se vrátila

Z jakého důvodu si tohle myslíš? Je lepší ji "někam zavřít" teď, než aby s tím potom bojovala sama, až to bude horší. Každý na drogy změní názor, ať už to bude "vyléčený narkoman", či bude brát dál. Bez pomoci se to jen tak nepřejde.
V první řadě vyhledejte psychiatra, ten poradí víc.

Pro Gab123 . Zatočila? Celkem suverenní postoj. Myslím si, že pokud si tuhle situaci nezažila, resp. ses do ní nedostala, tak se těžko hodnotí. Rychle by jsi ten svérázný postoj přehodnotila.

Jinak poradny určitě nekteré vygoogluješ. Souhlasím s tou poradnou, pomůže jen odborník, a především rodiče. Moje kamarádka byla na pervitinu celkem dlouho. Pomohla ji až léčebna. Zavírání doma bylo zbytečné, taky zatrhnutí kapesného nic neřešilo. Nebo by třeba pomohla konfrontace s nějakým bývalým fetákem.

Jeden semestr jsem měla kriminologii, obrázky mrtvých hnijících fetáku měly na mě celkem dobrou prevenci, že s tím nikdy nezačnu. ( ale to je jen tak mimo ) Tak držím palce!

arrow
profile_image
Mooonika
od 14. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Gab123: No tak to je asi nějaká poradna zbytečná nemyslíš?

Poradna-je od slova poradit...mluvím tedy o nějakém místě, kde by byli ochotní jim poradit jak na ni. Pokoušeli se s ní "zatočit", i kdyby udělali to, co jim všichni radí-vyhodili ji z domu aby si nabila čumák a aby se vrátila s prosbou o pomoc, mohli by mít ještě problémy se sociálkou!

arrow
profile_image
Mooonika
od 14. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lucillka: Z jakého důvodu si tohle myslíš? Je lepší ji "někam zavřít" teď

třeba-nevím, proto prosím o radu

arrow
profile_image
Mooonika
od 14. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji crazyiik: Jeden semestr jsem měla kriminologii, obrázky mrtvých hnijících fetáku měly na mě celkem dobrou prevenci, že s tím nikdy nezačnu.

Tomu věřím....já vyrůstala na dokumentech viz Katka....u mě to pomohlo, ale každý je jiný

Cituji crazyiik: Tak držím palce!

Děkuju

Reaguji na Gab123:
Trochu mimo, ne?
Reaguji na Mooonika:
Kontaktovat jejího lékaře a ten je odkáže na nějakou konkrétní a nejbližší poradnu.
A to co nejrychleji.
Hlavně se nesmějí stydět a bát se o tom mluvit.

arrow
profile_image
Mooonika
od 14. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: Kontaktovat jejího lékaře

Obvodního lékaře? Zkusím-děkuju!
Ptám se na tohle tady z toho důvodu, že jeden takový problém už se u nás v rodině řešil. Šlo o mého bratrance, který neskončil jen na pervitinu, vystřídal snad všechno co se dalo. Bohužel u něj teta se strejdou začali opačným způsobem, pokoušeli se mu domluvit, věřili mu, podporovali ho, platili za něj dluhy, kdykoli přišel, tak mu znova podali pomoucnou ruku. Začal na marihuaně, trvalo to tahle dohromady 9 let. Nikdo kdo s tímhle nemá zkušenosti, si nedokáže představit co jsme prožívali. Pořád dokola se hlásil do léčebny, všichni jsme se mu snažili pomoct, spadl do toho znova....takhle pořád dokola. Nakonec už měl sám strach jít z léčebny ven a odeše rovnou do komunity, kde si našel přítelkyni. Odešli spolu, oba čistí a rozhodnutí ŽÍT. Teď mají dítě, pravidelně jeden druhému dělají testy, protože moc dobře vědí jak narkoman dokáže lhát Dá se říct, že to dobře dopadlo....ale bratranec mi sám řekl, v jakém stresu žije-má psychické problémy a bojí se, že do toho jeden z nich zase spadne. Prý se toho strachu asi nikdy nezbaví. V kostce je to tak nějak všechno a.....já se děsím toho, že něco podobného zažiju znova. Je hrozné vidět jak se vaši blízcí trápí...můj bratranec je pro mě jako brácha, vyrůstali jsme spolu....přiznám se že se podobné zkušenosti strašně bojím!

Tenkrát jsme zkoušeli hledat přes internet...aby nám někdo poradil....potom když on sám chtěl, nebylo možné najít místo kde by se mohl léčit, strašně dlouho čekal a v takovou chvíli je čas strašně drahý. Nevěděl dne ani hodiny kdy zase zakopne....proto se ptám radši tady....kam se raději obrátit aby se to mohlo řešit a ne aby člověk jen ČEKAL.

arrow
profile_image
pansy007
od 8. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak pokud jsou si jistí a opravdu by jí chtěli někam "zavřít" tak se nabízí pouze psychiatrické léčebny, které mívají oddělení pro alkoholiky, narkomany, gamblery atd... Tam, pokud jí ještě není 18, jí mohou dovézt rodiče a nepustí jí ani na revers (pokud by tedy byla na uzavřeném oddělení), ale to je asi taková poslední možnost, páč jsem se setkala s tím, že v některých léčebnách ti potom rovnou dají i diagnózu (např. schizofrenie, maniodepresivní psychóza atd.), nasadí léky... a návrat do normálního života je zase o něco těžší.
Jak už se někdo zmiňoval, existují K-centra, taky člověk v tísni dělá různé jak preventivní, poradenské, tak podpůrné programy. Do léčebny, nebo komunity berou až když se člověk sám rozhodne, že skončí.
Po pravdě jsem byla v podobné situaci a nechala jsem ho odvézt do léčebny, v léčebně se dotyčný rozhodl abstinovat, takže se rovnou domluvila komunita, je to už cca 6 let a je čistej.

arrow
profile_image
lupinodiferro
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mooonika: určitě se obraťte na obvodního lékaře, ten nejspíš doporučí psychiatrické vyšetření. Druhá možnost je K-centrum, kde se dá domluvit jakási podpora v abstinenci, kam člověk pravidelně dochází na schůzky. Je to určeno jak pro uživatele, tak pro jejich blízké. Motivovaným uživatelům K-centrum může také vyřídit léčebnu, ale to potom záleží na rozhodnutí uživatele, zda chce dobrovolně něco změnit nebo ne.

arrow
profile_image
lupinodiferro
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mooonika: a jinak jestli chcete fakt jen radu, co se slečnou, tak K-centrum. Týmy většinou tvoří velmi kvalifikovaní pracovníci a poradenství pro rodiče a jejich blízké je náplň jejich práce

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Obrátila bych se na psychiatrickou ambulanci v nemocnici a tam doporučí léčbu. Jediné 2 detoxikační jednotky pro nezletilé narkomany jsou v Praze, poté bude na uzavřeném oddělení na psychiatrii, tam je to kolem 8 týdnů a dále se dávají do komunit. Ale musí chtít tu léčbu sama, dá se tam zavřít proti své vůli, ale bude to sabotovat a až vyleze tak začne znova. Tyhle léčebné programy mají přísné podmínky a za jejich porušení je narkoman vyloučen. Co jsem mluvila s narkomany, tak K-centrum jako poradnu nedoporučují, nepomohli jim tam, tam jim jen spíše mění injekce.

Cituji Neferr: Co jsem mluvila s narkomany, tak K-centrum jako poradnu nedoporučují, nepomohli jim tam, tam jim jen spíše mění injekce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené