arrow
profile_image
kocena87
od 15. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Poté, co mě dnes vzbudilo dunění basů od sousedů, jsem začala přemýšlet o tom jak se v klidu vyspat. Nechci sousedy omezovat, je to spíš špatnou zvukovou izolací v baráku než že by dělali bor.el celou noc, taky si ráda občas pustím nahlas muziku, jde mi o to nějak to vychytat. Do nějakých stavebních úprav se pouštět nechci a špunty do uší mi nejsou extra příjemné, tak mě napadlo místo nich použít taková ta "Otíkovská" sluchátka proti hluku, i když je to možná hloupost, protože nejsou na spaní ideální kvůli tomu, že by tlačily na hlavě či by se sundaly během přetáčení se.. Používaly jste je někdy během práce např.? Jakou s nimi máte zkušenost? Je jich mnoho typů - tvarů, materiálů, míry útlumu... A moc nevím, jaká vybrat, aby byly komfortní a účinné..

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na práci je občas používám, na spaní fakt ne. Jsou velká a tlačí, když jsou na hlavě déle. Navíc nemám ráda ten pocit, když neslyším.
Pokud máš problémy se špatnou zvukovou izolací je na místě ji řešit než se zabývat tím co si dát na uši.
Navíc udělat lepší zvukovou izolaci nemusí být žádné zvláštní finanční ani jiné drámo.

Můj brácha tak jednou spal, když jsme se přestěhovali do baráku a neměli ještě nikde dveře, táta děsně chrápe A nemohl spát jinak než na zádech a i tak se moc nevyspal, takže na spaní bych je fakt nedoporučila..

arrow
profile_image
Luccy3
od 3. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkusila bych si koupit sluchátka do mobilu nebo mp3, ale s tima špuntama do uší mam vyzkoušený že přes ně opravdu nic neuslyšíš a netlačí

arrow
profile_image
kocena87
od 15. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Veselko, do té izolace se mi opravdu pouštět nechce, jsem tu v pronájmu, musela bych to řešit s majitelem, stálo by to čas i peníze.. Kláro, díky, asi jsem to potřebovala slyšet, i když pořád váhám, že je zkusím, kdyby bylo nejhůř.. Hluk z ulice, běžný provoz vůbec nevnímám, ale vibrace z hudby a podobné lahůdky jsou děs a dobře se vyspat je pro mě důležité.. Luccy, díky za tip.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji kocena87: "Otíkovská" sluchátka proti hluku, i když je to možná hloupost, protože nejsou na spaní ideální kvůli tomu, že by tlačily na hlavě či by se sundaly během přetáčení se.

To je fakt. Navíc se v nich potí uši a tvář a mastí vlasy, takže při dlouhodobějším nošení se mi z nich udělalo ze pár pupínků a musela jsem si častěji mýt vlasy. Navíc ve spoji mezi "sluchátkem" a čelenkou se mi vlasy zachytávaly a nešly vydělat jinak než že jsem je musela vytrhnout, takže jsem vždycky musela mít culík. Opravdu si nedokážu představit, že by se v nich dalo dobře vyspat.

Cituji Luccy3: Zkusila bych si koupit sluchátka do mobilu nebo mp3, ale s tima špuntama do uší mam vyzkoušený že přes ně opravdu nic neuslyšíš a netlačí

Pokud spíš na zádech, tak by se daly použít. Pokud ale usínáš na boku, tak sluchátka dost nepříjemně tlačí do uší. Ledaže bys měla nějaká sluchátka s hodně nízkým profilem a spala na hodně měkkém polštáři.

Mně teda na spaní přijdou fakt nejlepší špunty do uší. Chce to najít nějaké kvalitnější, za které si připlatíš (dají se sehnat v lékárně), ale budeš mít vcelku dobrou zvukovou izolaci. Nebo se ještě dají vyrobit špunty do uší na míru. Cenově jsou ale výrazně jinde než výše uvedené pomůcky.

Stejně by bylo nejlepší provést stavební úpravy, ale chápu, že to asi není v tvých podmínkách úplně reálné.

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych ty špunty úplně nezavrhovovala, i těch je hodně druhů. Takové ty měkké gumové, co se vytvarují dle ucha, nejsou ani nijak nepohodlné. Vydržím v nich celý den, tak třeba by se dala i noc.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené