Máme problém s naším novým členem rodiny.Pořídili jsme si trpasličího jezevčíka,vzali jsme si ho od jiné rodiny,protože se o něj nechtěli starat,takže je mu už 6 měsíců.Ke mě a mé mamce se pejsek(Bady) chová jako bychom ho měli od mala,ale nesnese žádnou mužskou přítomnost.Jakmile mamky přítel nebo můj bratr doma promluví nebo se jakkoli pohnou Bady začne štěkat,vrčet a strachy couvá.Doma už ho máme skoro týden a zatím žádná změna.Štěká klidně v 1 hodinu v noci pokud jde třeba bratr na záchod.Už nevíme co s ním.Nepomáhá když mu dávají pamlsky nebo když se s ním často mazlí.Prostě pořád štěká.Mamka teda objednala protištěkací obojek Canicalm (červený) a chtěla jsem se zeptat zda má někdo s tímto obojkem zkušenosti.Na internetu jsem toho o něm moc nenašla a vůbec se mi nelíbí,že náš pejsek bude mít něco takového. Ale opravdu to takhle nejde a přijde mi to lepší řešení než ho dát zase pryč k jiné rodině.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

pamlsek za to, že štěká? tak to si asi myslí pejsek že dělá páníčkovi radost ne?

Ten pamlsek mu nedávám já,ale dává mu ho ten na koho štěká.A dává mu ho proto,aby věděl,že se ho nemusí bát.Když ho chtěl bratr jen vyvenčit tak se strachy počůral.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak kdoví, co zažil u původního páníčka. Evidentně má strach z chlapů, možná jej minulý páníček rád kopal nebo něco podobného že se tak bojí... těžko říct

Také nás to napadlo,proto jsme psali předchozím páníčkům,ale tvrdí nám,že mu nikdo neubližoval.Opravdu si nevíme rady.

A nejsi náhodou z Řep? Nad náma teď každou noc štěká nějaký pejsek klidně i dvě hodiny v kuse a není to nejpříjemnější, protože to je slyšet opravdu hodně

arrow
profile_image
Paris
od 26. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Mish: proto jsme psali předchozím páníčkům,ale tvrdí nám,že mu nikdo neubližoval.

Tomu bych nevěřila ani trochu. Taky máme vzítého týraného pejska a týden na zapomenutí stresu,který určitě zažil je hodně málo. Nevím na jakém způsobobu obojek funguje, ale myslím si, že pejsek jen potřebuje čas a neobojek. (jen se chci zeptat, nefunguje obojek na tom, že když pejsem zaštěká dostane elektrickým proudem?) To by mu to zvykáni neusnadnilo. Ale možná se úplně pletu, jen jsem to viděla v tv, ale taky je dost možná, že to byla jen parodie.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Mish: ale tvrdí nám,že mu nikdo neubližoval

nepřiznali by to, kdyby trápili psa...

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Paris: jen se chci zeptat, nefunguje obojek na tom, že když pejsem zaštěká dostane elektrickým proudem?

jo, funguje ( konkrétně popis obojku Canicalm )

Protištěkací obojek nové koncepce a s novým algoritmem funkce.
4 módy činnosti:
1. pouze zvuk
2. zvuk + slabší stimulace
3. zvuk + silnější stimulace
4. zvuk + postupně se zvyšující stimulace (po každém dalším zaštěkání)

Reaguji na veronika8816:
Nejsem ...Právě taky kvůli sousedům mamka kupuje ten obojek.Věřím,že je to musí otravovat když i my se doma ládujeme léky na bolest hlavy.

Cituji Paris: Ale možná se úplně pletu, jen jsem to viděla v tv

Paris, nepleteš, opravdu to existuje. Mámy kolegyně v práci to má na jezevčíkovi a odnaučuje ho tak štěkat..
Ale myslím, že je to velká chyba použít ho v tomhle případě! Neschvaluju to teda v žádném případě,ale třeba ta kolegyně ho používá když ten pes zlobí, neposlouchá venku a tak. Ale tady bych řekla, že se ten váš pejsek prostě bojí.
Spíš bych byla pro postupné sbližování, časem si na sebe zvyknou a když bude mít před chlapama ve vaší rodině trochu respekt, jen dobře, bude vědět kam ve smečce patří.

Reaguji na Paris:
Je mi jasné,že to nepřiznají.A právě,že funguje.Nejdříve ho to má upozornit nějakým zvukem a pokud nepřestane tak .... Právě z toho jsem tak nešťastná a hledám někoho kdo má s tímto zkušenosti.Je mi hrozně když si představím,že mu to může nějak ublížit.Ale je to tohle nebo ho dát zase pryč a tím bychom mu také nepomohli.

tak po týdnu bych protištěkací obojek rozhodně nedala, i kdyz ten to máte objednaný se dá nastavit i na to aby vydával "jen výstražný zvuky", tak stejně ne...je to jestě hodně brzo na to aby si zvyknul na nové prostředí a nové lidi...obojkem ho můžete dorazit...

a ten pamlsek si od nich z ruky vezme? nechá se od nich mazlit?
nedá se třeba během té noci od tebe uklidnit nebo prostě štěká hodinu i když se snažíš?

bůhví co u předchozích majitelů zažil , třeba už ho nechtěli právě kvůli štěkání

Náš jezevčík taky štěkal jak blbej, než si zvyknul na nové sousedy za plotem. Prostě jsme se jim omluvili, že jsou ty jezevčíci praštěný a ať mají trpělivost. Když jim vysvětlíte, že mohl být týraný a dáte jim třeba nějakou flašku, čokoládu, cokoliv jako omluvu, tak to musí pochopit.

Reaguji na Mangogirl:
Bohužel tady k žádnému sbližování nedochází.Chlapi se mohou snažit jak chtějí.Dokonce s ním i spí i přesto,že tohle ho učit nechtěli,mazlí se s ním,dávají mu dobroty,ale prostě žádná změna.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené