arrow
profile_image
Luciinda
od 17. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pěkný den. Včera jsem tu narazila na diskuzi, kde jsem se dočetla, že od 1.4.2012 se na jakékoliv vyšetření musí s rodiči\rodičem do 18ti let (jaká pitomost.).. A k tomu samozřejmě patří i návštěva gynekologie. Tak bych se ráda zeptala, jak to tedy je, jestli to ještě platí. Z gynekologie mám od jisté doby noční můry, protože jsem byla ve špitále na gyndě na vyšetření a kvalitně jsem se tam ztrapnila, protože jsem vůbec nevěděla co a jak. Prý mám endometriózu, ale mamka nad tim mávla rukou, že to nic není, ale já bych to chtěla mít nějak pod kontrolou, aby pak až bych to začla řešit,nebylo pozdě. Jenže to znamená se někde zapsat atd atd.. Takže když na to kašle mamka, ráda bych si to zařídila sama, ale s tímhle zákonem, či co, to asi nepůjde (nehledě na to, že zrovna u těch gynekologických věcěch musí všechno vědět rodič..Kdyby do 15ti let,tak dobrý,ale do 18ti.. Přesně jak lidé psali v té diskuzi, dívky se tam budou bát chodit, takže budou problémy..Jsem na tom úplně stejně.).. Poradíte?

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Luciinda: Tak zavolej na tu gynekologie a zeptej se, zda musíš jít v doprovodu rodičů. Jinak bych stejně asi mamce na tvém místě řekla, že to nepovažuješ za prkotinu a chceš mít jistotu atd. Prevence je prevence a lidi všeobecně ji hrozně zanedbávají, takže se nenech odbýt.

Reaguji na Luciinda: Podle mě je to naprostá blbost, já chodim sama od 15-ti, někteří rodiče si myslím, že by prostě nešli, v 15-ti nejsme malý děti. A na prohlídku Tě vzít musí. Každopádně si někam zavolej a zeptej se, jestli Tě příjmou, nejvíc berou kam chodí mamka. Jinak, že ses ztrapnila, nevěděla co a jak, já si myslím, že nemusíš vědět co a jak, doktor Ti to všechno řekne. Já si myslím, že vylést na gynekologocké křeslo zvládneš, nic víc snad nepotřebuješ A že musí vědět do 18-ti Tvůj zdravotní stav, na tom nevidím nic špatného. Já řikám svůj zdravotní stav rodičům ted...Zajímá je to...

Taky bych tam zavolala, ale řekla bych, že na gynekologii snad doprovod rodičů nepotřebuješ.
Chodím od 15 let sama a ani bych tenkrát nechtěla, aby se mnou někdo šel.

arrow
profile_image
Mischellin
od 11. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nechápu ten zákon, další prkotina to je na tvém gynekologovi, každopádně tam zavolej a uvidíš co a jak

arrow
profile_image
dorota.
od 4. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

myslím, že to platí. Když jsem tam byla naposledy před měsícem tak na dveřích bylo, že první návštěva v doprovodu rodičů. A rodiče myslím můžou podepsat, že tam budeš chodit sama. no kdyžtak si tam zavolej

arrow
profile_image
Maticka90
od 24. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Netuším, co je to za novoty, ale já vždycky chodila sama. Od 15, kdy jsem tam byla poprvé. Gynekolog to neřešil. Myslela jsem, že problém je jedině, když si chceš nechat předepsat antikoncepci dříve než před 15 rokem. Zkus si zavolat ke gynekologovi. Ono to asi taky záleží k jakému půjdeš - myslím, že spousta z nich to řešit nebude.

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já nemusela jít s rodičema. Ani k jiným mudr jsem nechodila s rodiči. Kdyžtak tam cinkni ale nevím co zas vymýšlí ti nahoře, nevím proč by se mnou měla máma chodit k mudr..

arrow
profile_image
Chocolate Ice Cream
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zákon platí. Ale pokud ti dá jeden z rodičů písemný souhlas, že můžeš k určitému lékaři chodit sama, tak doprovod nepotřebuješ. Bývá to i napsané na dveřích v čekárnách.

Ten zákon platí, do 18 let musí s dítětem k lékaři rodič. Vím, že mamka kamarádky podepsala u gynekologa nějaký papír, že tam kamarádka může chodit sama, ale ten zákon je v platnosti, i když je to hloupost.

Upřímně jsem ráda, že v době, kdy mi bylo 15 takový hovadský zákon neplatil radši tam brnkni a pak se s mámkou domluv, protože endometrioza mi jako úplná prkotina nepříjde....

arrow
profile_image
Tressie
od 17. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemusí tam s tebou jít. Stačí podepsaný souhlas. Toto bohužel platí od dubna - nová vyhláška.
Já jsem se takhle musela vracet :/ Takže jsem tam strávila o hodinu navíc

Buď může jít s tebou, nebo ti dá písemný souhlas, nebo lékař požádá soud (do 24h) o určení někoho ,kdo ten souhlas dá.

Reaguji na Ziralka: A nevíš prosím tě, z čeho se ty stěry dělají?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené