arrow
profile_image
VeruMili
od 12. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, dnes jsem byla na první aplikaci kontaktních čoček. Mám je v oku asi 3 hodky a pořád cítím, že je mám. Nepálí, neřežou, ale při pohledu do stran je cítím..... Já ještě k tomu jsem dostala s vyššíma dioptriema, než mám brýle, takže očijsou namáhané, protože si musí zvyknout ještě na vyšší dioptrie..... Jak jste to měli vy??nasadili jste je a vubec jste je necítily??nebo cítily??

arrow
profile_image
VeruMili
od 12. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě jsem zapomněla napsat, že mi přijde jako bych viděla špatně na blízko....rozmazaně.

řekla bych, že máš špatný čočky...já je necítím, pokud nejsou špinavé (pokud nejsou barevné).

Dioptrie máš proč vyšší? V zásadě když už, tak se dioptrie do čoček dávají o malinko menší než do brýlí. Možná máš zvolený moc velký průměr čočky, proto je cítíš.

lJako alrgik mám jedny z nejjemnějších čoček na trhu. Podle 2 kontaktoložek bych mohla dělat reklamu na správně sedící čočky a i přes to je v oku cítím. Po asi 20 aplikacích jsem se dostala k tomu, že je vydržím mít v očích maximální dobu, takže +-8 hodin. Ze začátku jsem je měla fakt jen na sport,
3 hodiny a musely ven. Mám tedy jednodenní a nosím je tak 2x do týdne, protože do práce, kde koukám 10 hodin do monitoru se prý nehodí.

dioptrie kupuju o čtvrt slabší než mám aktuálně naměřeno od lékaře.
Jinak čočku během pár vteřin přestávám vnímat, výjimkou byly barevné čočk, které byly trošku větší a věděla jsem o nich celý den.
A stejně jako holky, 8h je v pohodě, po celém dnu jsou oči suché a když v nich vyrazím ještě večer ven, už před spaním raději oči rozkapávám.

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si život bez kontakních čoček neumím představit. Je mi 48 let , nosím kontaktní čočky od 15 let. Mám -7D...takže bez nich jak když vstoupím do prádelny...při první aplikaci v mých 15 letech (stydím se za to ) jsem omdlela-nesnesla jsem pocit,že mi někdo sahá do oka. Brýle jsem nosit nechtěla ptž před 33 lety to byly skla od popelníků. Nyní kontaktní čočky vůbec necítím, ani nevím že je v oku mám...Možná bych ti doporučila vyzkoušet nějaké umělé slzy, dcera též nositelka kontaktních čoček používá Refresh...
Čočky mám o půl číásla slabší něž dioptrie, ale to u tak vysokých dioptrii prý je. Dcera má 1,75 a má stejnou sílu čoček +skla v brýlích...Myslím si ,že mít čočky silnější je špatně

arrow
profile_image
VeruMili
od 12. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ciiicaaa: Dioptrie mám vyšší, protože se mi zhoršil zrak oproti brýlím, co jsem měla do teď.....no já si taky myslim že ten prumer čočky je veliky. mám ho cca 2 mm za duhovkou. ....dneska jsem vyšpekulovala, že když odtáhnu jak spodní tak horní výčko, tak je vše ok, ale jakmile je pustim tak zase mě ta čočka pod těmi víčky šimrá. A to jsou ty průměry čoček různé??

Cituji VeruMili: to jsou ty průměry čoček různé?

Jojo, najdeš ho na krabičce - údaj 14.0,14.2 a tak ...

arrow
profile_image
Jirushka
od 30. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To, že na blízko vidíš rozmazaně, je normální. Tak to mám i já a tak to má i každej.
Jinak já čočky nosím třičtvrtě roku a jsem hrozně spokojená. Po aplikaci bys už čočky neměla cítit.. zajdi si do optiky/očnímu kde jsi čočky pořizovala a poptej se. Ale já si pamatuju, že při první aplikaci v optice kdy jsem se potom měla na 45 minut jít projít, tak jsem je taky pořád ty čočky cítila(vzpomínám si, že ale jen v jednom oku). Druhý den když sem si je pak nasazovala, tak jsem je cítila tak minutu a pak už v pohodě Je to hlavně o zvyku. Ale je mi také divný, že máš ty čočky silnější .. tak by to být nemělo, když už, tak určitě menší, a v optice/u očního by si měla dát papírek od očního se svýma dioptriema a oni si pak poradí jaký ti mají dát, ale spíš menší, protože ta čočka je k tomu oku blíž, než brýle. Jinak když se kouknu ze správnýho úhlu, tak tu čočku v tom oku dokážu zahlídnout a taky je tak 1mm- 2mm vidět za duhovkou, to by neměl být ale problém.. Jestli ty čočky jsou ti v oku nepříjemné, tak si je sundej a normálně si je nasaď až zítra a uvidíš, jak se budeš cítit. Já jsem si je v tý optice po tý hodině pak taky hned sundala (celou dobu jsem je cítila, tak jsem se bála, jestli nejsou špatný když je cítím) a druhý den sem si je nasadila a už v pohodě.

arrow
profile_image
VeruMili
od 12. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jak to dopadlo?První čočky na zkoušku acuvue for astigm. jsem cítila i po tydnu....na blízko jsme byla slepá jak patrona, takže sem vše rekla ...a bylo mi řečeno, že bud buduvidět hezky na blízko a hůř na dálku nebo naopak...at si vyberu. No jasně, že chci vidět dobře na blízko........takže mi byli objednané slabší dioptrie a jiná značka ....a to Switch (Fokus optik).....no a vysledek je, že vidim na blízko, ale špatně na dálku a v oku je vůůůůbec necítim . No ale.....cena jednoho balení, kde jsou pouze 3 čočky je něco přes 800 Kč....a to potřebuju na každý oko jiný balení kvuli osám. No takže 1600?no tak jsem googlila, a vygooglila, že čočky Switch jsou totožné se značkou Biofinity, u kterých za dvě balení zaplatim max 900 Kč. Že všechny jsou jeden vyrobce akorát jinak zabalený....takže je jasné, že zvolim tu levnější možnost.....Nosíte někdo Switch?

Ještě něco říkali o multifokálních čočkaách, ale že jsem na ně ještě mladá....ale já na blízko čočky nepotřebuju, bez brýlí a čoček vidim jako ostříš .....takže mě z toho klepne......vy vidítě super jak na dálku tak na blízko? Já musim mít torický čočky....jestli to je třeba tím...

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na VeruMili: Jak jsem psala výše nosím čočky 33 let, mám -7D a NIKDY se mi nestalo,že bych na blízko nebo na dálku viděla hůře..vzhledem ke svému věku (48 let) bych možná měla už na blízko hůře vidět,ale vše oka...Mám teda kontaktní čočky slabší než bych měla mít brýle,dle oční lékařky mám na pravém oku -7,75D,ale kontaktní čočky se dávají slabší při tak vysokém počtu dioptrii. Dcera má -1.75 a má stejnou sílu čoček i brýlí
Mám kontatní čočky Biofinity a v oku je vůbec necítím!
Já nechci rejpat,ale být tebou bych změnila aplikační středisko.

arrow
profile_image
Ellse
od 12. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kde a kdo ti ty čočky aplikoval, Měřili ti zakřivení rohovky? jsou to čísla kolem 8,6 nebo 8,4

arrow
profile_image
VeruMili
od 12. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Byla jsem ve fokus optik.no a merili mi zakriveni....no a vybrali mi acuvue for astigm.tak bylo zakrive A zakriveni 8,7 nesedeli mi tak mi dali switch ty maji 8,6 a ty mi v oku nevadi.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené