arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Laky: Já bych nikdy nešla do epidurálu

To bych taky nechtěla

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Catyy: Jo a kdyby někdo požádal dobrovolně o císařský řez, bylo by to možné?

Ne, to se nedělá.

Reaguji na monca114:
Proč byste nešly do epidurálu? Hodně žen si ho nechává píchnout, prý to tlumí bolesti.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Catyy: Proč byste nešly do epidurálu? Hodně žen si ho nechává píchnout, prý to tlumí bolesti

Já nejsem příznivcem jakýchkolik prášků a sajrajtů. Je tam riziko poškození miminka, z důvodu možné ztráty kyslíku a taky si myslím, že ten vpich musí bolet jako čert

Reaguji na monca114:
Ono se to píchá do zad, někde k páteři. A rizika jsou, jako u všeho.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Catyy: Ono se to píchá do zad, někde k páteři.

Ano, přesně tak. A taky to není možné vždy. Pokud je už mimčo někde na cestě, tak to nejde a pak zdravotní problémy, které tohle vylučují, takže na tohle bych nespoléhala.

Cituji Catyy: A rizika jsou, jako u všeho.

Tady u toho je riziko hlavně pro miminko a to nedostatek kyslíku a následné poškození. Do toho bych nešla. Nezbývá mi, než se modlit, ať je vše OK

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji monca114: Tady u toho je riziko hlavně pro miminko a to nedostatek kyslíku a následné poškození. Do toho bych nešla. Nezbývá mi, než se modlit, ať je vše OK

nikdy neříkej nikdy. Já taky říkala a pak jsem o něho škemrala po 24 hodinách (nepíchli mi ho, protože to v tamní nemocnici nedělají)...

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji monca114: Tady u toho je riziko hlavně pro miminko a to nedostatek kyslíku a následné poškození.

U epiduralu má větší riziko matka, že jí ho píchnou blbě a bude za sebou vláčet měsíc nohu nebo jí dočasně ochrne půl těla, miminu nedostatek kyslíku hrozí při normálním porodu, kdy se zasekne v porodních cestách, nemůže tam ani zpět, na císař je pozdě a v nejhorším má okolo sebe ještě šňůru.

Cituji Catyy: Tak to je peklo! Tvůj příspěvek mi teda nahnal strch, já si tohle vůbec nedokážu představit! Jak jste tohleto mohla vydržet? Já bych asi umřela vyčerpáním. Nechápu, jak toto může někdo vydržet?

Musela jsme to vydržet a to nejsme žádná statná žena ,když jsme šla rodit měla jsme 55 kg ,jsme malá a drobná .Když mi před porodem měřili pánev sestra hlásila doktorovi číslo 11,že to neporodíme ,doktor řekl ,napíšeme 12 a porodíme ....já koukala jak puk.Po porodu jsme myslela ,že umřu,klepala jsme se a vysílením jsme se nemohla postavit na nohy ,ale byla jsme šťastná ,že jsme to oba zvládli ...po porodu jsme se dávala dohromady hodně dlouho ,nemohla jsme sedět ani dlouho chodit ,seděla jsem jenom na kruhu .
Ono to zní možná šíleně ,ale co jsme si uvědomila bylo to ,že člověk vážně vydrží všechno .U druhého mimča o císaři zatím neuvažuju .Bolest zvládnu dobře spíš mi vadí přístup sester a některých doktorů na to jsem háklivá.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji pliska: Když mi před porodem měřili pánev sestra hlásila doktorovi číslo 11,že to neporodíme ,doktor řekl ,napíšeme 12 a porodíme

To je pěknej hajzl, snad musí doktor rozhodovat dle reálií a ne si honit ego, co kdyby se něco stalo tobě nebo dítěti, takhle měl štěstí a příště to zkusí u jiné znova. Tohle miluju, doktory, co si myslí, že dokáží všechno. Se nedivím, že ses dávala dohromady tak dlouho, možná ty kruté následky jsou právě od doktorů co natruc, aby dali císaře, si vyhoní ego, tím, že procpou pánví dítě, které má jít ven cís. řezem. Kdyby doktor reálně posoudil, co je třeba a nepřepisoval se sestrou záznamy, měla bys za sebou císaře a nemusela trpět.

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na pliska: no doktor je frajer koukám...to aby člověk měl větší strach z přístupu lékaře a sester než ze samotného porodu

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hold někteří doktoři jsou blbci. nechápu to.

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Můj porod naprosto v pohodě, nejdříve mi praska voda a nic mě nebolelo, ale jeli jsme. Za 3 hodiny bolení jako menstruace , to mě více bolelo v kříži. Za další hodinu, pravidelné stahy, ale čekala jsem to horší, kříž bolel dost, ten mi manžel masíroval a pomáhalo to.
A za hodku byla malá na světě. Šití jsem necítila vůbec , to mě dali znecitlivující injekci. Jediné co si pamatuji , že mi přišlo "nefér"je, že když porod skončil a já už měla malou a nečekala jsem žádnou bolest, tak jsem vyloučila placentu a to zabolelo dost, ale asi proto, že už jsem nečekala tak velký "stah". Nástřih také nebolel vůbec, spíše to bylo jak když řízly papír, ale bolest nebyla.

Cituji monca114: Dyť ony se nemohly ani pořádně vyčůrat, ani ohnout se do automatu pro kafe, natož dát si sprchu, nebo jít na velkou. Nezáviděla jsem jim to. To raději jednou bolest a dost, ale ony měly bolesti několik dní a nemohly prášky, protože chtěly kojit.

Tak tyhle stavy jsem já neměla a vím o dost známých, které byly po císaři taky celkem fit...Ono je to dost individuální...Jinak není pravda, že ti nic na bolest nedají, mě nabízeli čipky skoro pořád, ale nevzala jsem si je, protože jsem to nepotřebovala....Jinak asi záleží na porodnici, ale třeba v ÚPMD Podolí dávají při plánované sekci vybrat, jestli chceš epidurál nebo celkovou narkózu.....

Také něčím přispěji do fóra. Budu psát věci ohledně prvorodiček.
Normální porod trvá 10 - 12 hodin. Porod má v podstatě 4 doby. I.doba porodní je doba otevírací, to znamená, že hrdlo děložní, které celé těhotenství je dlouhé asi jako 2 články prstu a uzavřené se musí vyhladit a roztáhnout do 10cm. K tomu roztažení právě napomáhají bolesti. Ty jsou zpočátku slabší a nepravidelné, když se pak zpravidelní a jsou po 5-ti min., můžeme mluvit o kontrakcích.
Začíná se nám roztahovat hrdlo (zpravidla 1cm/hodinu)
Teď jde o to jak je to s vodou plodovou, zda Vám praskla doma (vždy si všimněte jakou má barvu a jeďte do porodnice nebo si tam zavolejte)
V nemocnici ji můžou pustit také, je to výkon který nebolí, je to jen nepříjemné - v té chvíli, ale hlavička dolehne níž, a kontrakce se zintenzivní a porodu to pomůže, aby to měla žena co nejrychleji za sebou.
Postupem porodu jsou kontrakce třeba po 2-3 min, kdy za kontrakce je velký tlak na konečník, zprvu pociťuje žena jakoby se jí chtěla na velkou, nutí to tlačit. Tlak na konečník se zintenzivňuje a rodička by v této chvíli už měla kontrakce prodýchávat mělce a rychle, tlumí to ty tlaky tlačit. Poté, co je rozvinutá branka plně na 10cm si žena přitlačuje (jsme ve II.době porodní), potřebujeme, aby hlavička miminka udělala v pánvi určitý pohyb a miminko bylo správně nasměrováno do nejužššího místa v pánvi. Poté je již jen ta velká fyzická dřina a to je tlačení, to s Vám na porodním sále už porodní asistentky řeknou.
Po vytlačení miminka se pak čeká na placentu, to již nebolí, bývá to třeba během 3 nebo 20 minut, je to III.DP. Co se týče nástřihu (epiziotomie) nedělá se každému. Hlavička, která jde jako první z pochvy ven je kostěná, tím pádem je kůže a tkáně genitálu namáhány, pokud, porodník nebo asistentka vidí, že hráz je bledá a velmi napjatá stříhne se. Stříhá se ale za kontrakce, kdy k tomu ještě tlačíte a nevíte co se děje, chcete to mít ale už za sebou. Tak to nebolí, ale můžete to jen cítit.
Pak po porodu a případném zašití, kontrolujeme ženu v zrcadlech a dvě hodiny je na porodním sále, kdy už je žena jen sledována, aby bylo vše v pořádku. po dvou hodinách je na šestinedělí. Za pár hodin, se jde žena umýt do sprchy a má miminko u sebe.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené