arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, za 2 týdny mě čekají státnice a zajímá mě jestli se vás u vašich státnic komise skutečně ptala na otázky, které nějak s bakalářkou či diplomkou souvisely. Vím, že by to tak asi mělo být, ale zajímají mě vaše zkušenosti.

U některých předmětů to asi nejde úplně říct na které se zeptají, ale pokud mám bakalářku, která se zabývá podnikáním fyzické osoby, tak můžu předpokládat, že se mě v právu a v daních nebudou ptát na otázky ohledně právnických osob?

Díky za odpovědi

U nás to tak třeba vůbec nebylo. Co sis vytáhla za otázky, ty jsi měla a o bakalářce si nemusela říct půl slova.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Blogerka

já sem měla předem dané otázky od vedoucího a oponenta, tak se mě ptali u státnic na tyto otázky ale je možné, že se zeptají i na nějakou jinou.

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My si je právě netaháme, ale zadávají je oni dle svého uvážení.
Reaguji na AMYSUN:
Ano na ty se budou ptát taky, ale to souvisí s obhajobou bakalářky. Po ní nastává zkoušení ze 4 předmětů (120 okruhů).

Ahoj, tak já měla podobně tématicky zaměřenou práci jako ty, psala jsem na téma daňové optimalizace. Jinak jak již psaly výše holky, v první části státnic jsem měla obhajobu, tedy jsem odprezentovala a poté se mě něco málo komise ptala. Ale nic hrozného, spíš obecné otázky o zpracovávání práce.
V druhé části byla rozprava, taky jsme měli 4 okruhy a to už vůbec bakalářkou ovlivněno nebylo.
Takže bych na jednu stranu být tebou byla připravena a o problematice tvé práce věděla dostatek (což není takový problém, když se tím třeba půl roku zabýváš), na druhou stranu určitě se budou ptát i z jiného "soudku".
Třeba by pomohlo, kdybys napsala, jakou školu studuješ. Možná by ses dočkala konkrétnějších informací.

arrow
profile_image
Scoooby
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To se nedá vůbec určit, na co se tě budou ptát. U mě například otázky ze 4 okruhů byly na podobné téma- v makru- nezaměstnanost, v právu otázky na pracovní smlouvy atd. A docela to korigovala i s tématem BP. Ale u spolužáků to tak vůbec nebylo.
Jediný s čím se dá spekulovat je složení komis- podle toho co kdo učí, tak se zaměřit na jejich látku. Ale opět, nedá se s tím počítat

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

To se fakt určit nedá, záleží na mnoha faktorech Jakou školu studuješ, jakou máš komisi atd. Měl by si mít určitě všeobecný přehled v oboru, ze kterého píšeš bakalářku. Takže pokud máš podnikání fyzických osob, klidně se tě mohou zeptat na obchodní společnosti atd, třeba jaké jsou rozdíl,výhody. Mohou zabrousit i do placení daní, takže by ses měla orientovat v daňovém systému. Těžko říct. Já jdu ke státnicím za necelých 14 dní a celkem se bojím, ani né bakalářky, ale zkoušení. Protože naše komise se třeba ptá na různě věci okolo, takže fakt umět vše a mít přehled o všem Což ani nejde.

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Otázky mi zadávali členové komise podle uvážení, ani jedna se diplomky netýkala - první byla ze seznamu okruhů a druhá na téma co jsme probírali někdy v prváku a v okruzích nebyla tudíž jsem si ji ani nepřečetla. Položil mi ji pan docent který nesnesl holky na technické škole, u kterého jsem všechny zkoušky dělala natřikrát, zvolená otázka ani nebyla z jeho oboru (asi správně tušil že otázky z jeho oboru budu mít napilované k dokonalosti). Udělal to naschvál aby mě nachytal. Doteď nevím odkud jsem to vypotila ale podařilo se - a to do mě ryl tak dlouho až ho ostatní členové komise začali usměrňovat. Záleží na složení komise a na zvyklostech dané VŠ, nejlépe zeptat se někoho kdo už má na stejné fakultě státnice za sebou. Seznam členů komise jste nejspíš dostali tak si zjisti co vyučují ti externí členové a co od nich můžeš očekávat.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na noeud: u mě státnice byla z 80% o diskuzi nad bakalářskou prací, zajímali je opravdu detaily, což pro mě byla dosti výhra. Psala jsem o mé práci, výstavbě cyklostezek v Orl. horách. Porotu zajímaly projekty, dotace, výkupy pozemků, průběh výběrových řízení...prostě zkušenosti z reality, ne teorie ze školy.

Zkoušení z předmětů/okruhů bylo kupodivu okrajovou záležitostí, ale velice jsem to uvítala.

A každý to měl úplně jinak, podle toho jak obsah práce porotu zaujal.

arrow
profile_image
Lafelay
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nám otázky zadala vedoucí práce a oponentka, takže si můžeme nachystat odpovědi.

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lafelay: Nám otázky zadala vedoucí práce a oponentka, takže si můžeme nachystat odpovědi.

Opravdu? To bych brala Ale teď nevím, zda myslíš otázky ze státnicových okruhů o kterých je tady řeč nebo jsi myslela spíš otázky vedoucího a oponenta přímo k bakalářce.

arrow
profile_image
Lafelay
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na noeud: Přímo k bakalářce Psala jsem si o posudek práce a přímo v něm mám cca 3 otázky od vedoucího a cca 10 otázek od oponenta. Komise se pak ptá na tyto otázky, ale vím, že někteří od nás je nemají vůbec. Je to pro nás taková záchrana, kdyby se chtěli ptát na blbosti.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené