Ahoj,
holky, máme takovouhle sitauci: přítel má nové auto, které si piplá. Pak má ještě druhé auto na zimu - křáp, se kterým jezdí na hokej - tzn. musí s sebou brát obrovitý jakoby kufr na kolečkách, kde má veškerou hokejovou výstroj, včetně betonů atd. Ten starý křáp je nyní nepojízdný, s novým autem nepojede, do něj obrovskou hokejovou tašku cpát nebude, nevejde se tam. Připadá v úvahu moje služební auto. Auto je psané na firmu, ve které pracuji. Mám dohodu o používání služebního vozu pro soukromé účely. Ale nevim, co by se stalo, kdyby s mým služebním autem jel můj přítel. Co, kdyby se stala nehoda, co z toho bude mít on a já? Co mi hrozí od zaměstnavatele? Je to hodně o průšvih? Nevim, jaké z toho mohu mít následky. Jestli je na tuhle situaci nějaká vyhláška nebo interní předpis ve firmách... Mám strach mu moje auto půjčit, protože přece jen není moje, ale firmy. Ještě info, firma i zaměstnavatel a kolegové (krom 4 kolegů) jsou na Slovensku, takže nehrozí, že by přítele na silnici potkali. Ale pokud se stane nehoda, určitě by se to dozvěděli, asi od pojišťovny a pak bych z toho měla asi průšvih, že jsem půjčila auto, které můžu používat pro soukromé účely jen já, že jo?

Samozřejmě se nemůžu zeptat šéfa, žejo ani účetní, takže proto píšu sem, jestli někdo nemá zkušenosti, díky.

arrow
profile_image
casia
od 6. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ariela: co z toho bude mít on a já

on nic, Ty průšvih, služební auto pokud ho máš od firmy Ty musíš používat Ty a nikdo jiný, nemáš-li dohodu, že můžeš vozidlo půjčovat - což pochybuji, přítel by se měl pokusit se dovézt svým novým autem a výstroj si případně do auta naskládat jinak než, že se mu tam nevejde, co má za auto Smarta? a Tvůj přítel ví, že o tomhle nestardandním kroku uvažuješ?...nedovedu si představit, že by někdo riskoval prů.ser své milé v práci kvůli svým problémům a pohodlí, ať se nějak zařídí podle sebe

arrow
profile_image
Mischellin
od 11. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě nepujčovat, a tyhle podmínky v té dohodě nemáš? Já bych se na něj vyprdla, at si jede tím svým, nikdy bych žádnýmu chlapovi nepujčila auto a ještě když neni vlastně ani moje.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji casia: nedovedu si představit, že by někdo riskoval prů.ser své milé kvůli svým problémům, ať se nějak zařídí podle sebe

Souhlasím. Můj přítel třeba chce, abych si brala jeho firemní auto ajá to odmítám přesně z tohohle důvodu, že by se něco mohlo stát a on by z toho měl ještě obíhání atd. Sama bych firemní auto nikomu nepůjčila, jedině kdybych jela s ním a měla třeba popito - ok, budeš u toho a máš vysvětlení. Ale jinak nikdy.

arrow
profile_image
casia
od 6. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na smarny: já si nesedám ani do manželovo služebního za volant, pravidla jsou proto, aby se dodržovali, náhoda je blbec

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nepůjčila bych. Jo, kdyby bylo moje, tak ok, ale služební fakt ne. Ať si jede svým. Neříkej mi, že se mu tam ta výstroj nevejde.

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nešla bych do toho, náhoda je blbec. A co z toho bude v případné situaci plynout pro tebe bys měla vědět už proto, že to nejpravděpodobněji budeš mít v té dohodě/smlouvě o užívání auta uzavřené s firmou.

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jakobych viděla svýho ex, ten za mnou skoro ani nejel v zimě protože měl sporťáka a nebude si ho ničit přece. Má auto? Má tak ať se zařídí. Neříkej, že to tam nějak neposkládá.

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pracuji ve firme, kde jsem shodou okolností před cca dvěma lety tvořila interní předpis pro používání služebních aut pro soukromé účely.
Náhoda je blbec, pokud se něco stane, nejen že všechno zaplatíš ty, ale navíc by se na to mohl zaměstnavatel dívat jako na porušení pracovní kázně - porušení interních předpisů, které jsou pro zaměstnance závazné - proto se taky dělají.
Takže kdybych byla tebou, průšvih neriskuji a drahému bych dala možnosti:
- přeskládat si výstroj tak aby se mu do toho mazlíka vešla
- poslat ho mhd - to s kufrem na kolečkách může
- ať oželí hokej, dokud si křáp nezprovozní
- nebo pokud na něj chceš být hodná, tak ho tam odvez a přijeď pro něj.

Nic jiného bych neriskovala.

Cituji casia: Smarta?

Nee, to mě rozesmálo, hehe. Má funglovku Cruze, jenže to je sedan, malej kufr..a hokej má 5x týdně a furt mu půjčovat moje auto - mám strach a máte pravdu. Samozřejmě, že to ví, on sám si o to řekl..že bude jezdit opatrně - ***, to známe... náhoda je blbec.. Jenže jsem už nevěděla, jak jinak mu to mám vysvětlit a myslela jsem si, že jen a jen JÁ z toho budu mít ******, kdyby něco... on max pokutu. V té dohodě nic kolem půjčení se nepíše, proto jsem se vás radši zeptala. Máte pravdu, ať si ten starý křáp nechá zprovoznit, že jo.. Já mu ho půjčuju,když jedu s ním v autě, měla jsem třeba něco s kolenem a bolelo mě to při řízení, tak řídil on, ale já byla spolujezdec. Takhle by jezdil sám... Díky za názory, radši mu ho půjčovat nebudu. Jen si připadám jako lakomec, on mi řekl, že to moc řeším, atd. Ale že mě chápe, že nechci mít průšvih v práci, ale na druhou stranu, že prý mám vedení na SK, takže se to nedozví, že mu půjčuju auto...

arrow
profile_image
casia
od 6. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji amtulka: poslat ho mhd - to s kufrem na kolečkách může

to mi připadá jako nejvhodnější varianta pokud uvažoval, že si půjčí služební auto

Cituji amtulka: nebo pokud na něj chceš být hodná, tak ho tam odvez a přijeď pro něj

arrow
profile_image
casia
od 6. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ariela: Jen si připadám jako lakomec

spíš máš rozum

Cituji amtulka: přeskládat si výstroj tak aby se mu do toho mazlíka vešla

To mi řekl, že to je ztráta času, dovést kufr k autu, tam to vyložit - stejně tak jako tak by tam i ten prázdnej kufr musel dát a musel by sklopit zadní sedačky a nechce mít vytlačený kolečka a obrysy toho kufru na novým čalounění, že, takže tohle prostě neudělá...
Fakt leda, že bych ho tam vozila, jenže je to cca 40 km tam plus zpět a abych nemusela kvůli benzínu jezdit zpátky, musela bych tam 5 x v týdnu mrznout na ledu na stadionu a čekat... nuda na trénincích... zápas klidně, ale tréninky neee. No, má holt smůlu.

Cituji Ariela: musel by sklopit zadní sedačky a nechce mít vytlačený kolečka a obrysy toho kufru na novým čalounění

To je paráda, takže jsou dvě varianty:
a) vytlačený kolečka v čalounění
b) tvůj případnej hodně velkej p.růser v práci a možná i vyhazov

a hokejista raději volí variantu Bé.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené