arrow
Neprodává v Bazaru

Za prvé se v tom nevyznám, takže tady nemůžu šířit nějaké rady. Můj Arnošt není kříženej, ale je bez PP. Potkali jsme na procházce paní, co měla pejska s PP, nějaká chovná stanice snad (tak jsem to pochopila), nevím co to bylo za rasu,ale vyšel jí na 15 tisíc. Měl 3 roky a ve dvou letech oslepl jen tak. Doteď se nepřišlo na to proč. Tím nechci říct že bez PP nebo s PP je lepší, jen mně z toho bylo smutno, tak jsem se chtěla podělit.

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je vždycky smutné, když zvíře onemocní a nedá se to léčit. Jsou bohužel plemena, která přes všechnu snahu jsou náchylnější k různým chorobám. Pak si člověk říká, že nejlepší je ten voříšek. Vzpomínám na spolužačku, která neuhlídala jejich dva podvraťáčky a byla z toho štěňátka. Rodiče však byli matka a syn.

arrow
profile_image
karamelka
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My máme dvě fenky ( voříšky) z útulku a jsou naprosto báječné. Jsou nesmírně vděčné za slušné zacházení, obě velmi inteligentní a roztomilé. Jsou to dvě sluníčka, která si celou rodinu omotala kolem packy, ale přitom toho nezneužívají. My je samozřejmě děsně rozmazlujeme, ale ony nám to každý den vracejí tím, jak jsou radostné a prostě super! Měli jsme i čistokrevného psa s PP, ale teď už bych po zkušenosti s našima psíma holkama chtěla jenom voříšky. A když na mě padne snobárna, navléknu jim v zimě bundičky nebo overaly Puppia a mažeme ven. Kam se hrabou na jejich šarm nejčistokrevnější psiska!

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teď jsem si vzpomněla na jednu historku, co jsem slyšela, asi je spíš vtip.

V novinách vyšel inzerát: "Prodám štěňata bez PP po rodičích s PP. Oba rodiče k vidění." Nějaký zájemce se jel na pejsky podívat a divil se: "No sice jsou oba s PP, ale proč jste tam nenapsal, že matka je kolie a otec boxer?!"

arrow
profile_image
anetadela1
od 25. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

hellusha

Ahojky tak i já se podělím o svoje zkušenosti... První fenka co jsme měli byla bígl bez PP, kupovali mi ji tehdy naši ještě za vysvědčení, do jejích třech let bylo všechno v pořádku pak začali všelijaké záněty, zdravotní komplikace a nakonec i nádory...i přesto s námi vydržela žít krásných 14 let. A vlastně skoro do poslední chvíle měla velkou vůli žít.
Dalšího bíglíka mi přivezl přítel jako překvapení k 25. narozkám. Byla bez PP...bohužel přítel koupil pejska od pana "chovatele" - množiče...pejsky kříží brácha, ségra, máma..je mu to fuk... hlavně když fena hodně vynáší... samozřejmě tím pejsci trpí, křížením jsou degenerovaní a nemocní... Samr byla hodně nemocná, měla díky tomu, že jí majitel řádně neodčervil znekrotizované střevo a to jí uhnívalo v bříšku, bohužel se na to přišlo až po 14 dnech kdy jí vyhřezlo střevo ze zadečku, na veterině jí zachránili, ale do dvou měsíců se jí střevo uskříplo..následovala další operace...kterou už nezvládla, byli ji 4 měsíce a umřela příteli v náručí. Nakonec nám bylo řečeno, že by v budoucnu měla rozštěp páteře, což bylo způsobené křížením pana odborníka.
Dalšího pejska jsem nechtěla, ale přítel mě přemluvil a nelituji máme dalšího bígla tentokrát s PP, od prověřených chovatelů...už jejich přístup k pejskům napovídal, že bude vše ok. Zatím nemůžu nic psát bude nám teprve rok a nechci nic zakřiknout, ale zatím je vše tak jak má... dokonce jsme bíglici pořídili ratličí ségru, které bude teď 5 měsíců je bez PP(ještě to s těma bezpapírákama zkouším)
Můj závěr je takový, snad je jedno jestli bude mít pes PP nebo ne. Důležité je vybrat si správně chovatele...už podle toho jaký má k pejskům vztah, v jakém prostředí jsou. Oni jsou totiž i množiči, kteří prodávají papírové pejsky a jen kvůli zisku, fenky nechávají připouštět jak na jezdícím pásu a případnou nemoc vám klidně zapřou. A vůbec mi nepřijde snobárna brát si pejsky s PP, pro mě to bylo ujištění, že by mělo být vše v pořádku. Důležité je vzít si psa odkudkoli a hlavně nikdy nedopustit aby se v útulku ocitl.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám hafana bez PP po rodičích s PP, majitelům fenky se nechtělo chodit na výstavy, ale nebyli to žádní množitelé, chtěli mít po fence nějakého hafana, taky že si jednoho nechali a toho našeho nám pomalu nechtěli dát. Ale příště si pořídím pejska s PP, nemusela bych narazit na takové skvělé lidi, na jaké jsem narazila při výběru Montíka

arrow
Neprodává v Bazaru

Já mám stafbula s PP..Dřív když jsem byla malá měla jsem voříška ale chudák umřela na nadorPejska bez papíru bych nechtěla z tohodle důvodu.Jinak mi je hrozně líto pesanů v utulkách který tam čekaj na nový,snad lepší páničky..Papírový pejsek nemusí být vždycky zdravý ale alespoň mám jistotu jaký měl rodiče,že to není 5 ras dohromady a navíc je docela i zábava jezdit po výstavách..Užije si to jak pejsek tak i majitel

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

nicoolca
Moje reč...

arrow
Neprodává v Bazaru

Miabella
To máš pravdu když nad tím tak přemýšlím oni asi ti chrti bez papíru neexistují...taky jsem neviděla ani v útulku

ivyja
nevím,jak je to s těma doveženýma z UK, který ty "lidi" měli jen na dostihy, ty jsou asi taky s PP, jak jinak....

arrow
Neprodává v Bazaru

Miabella
Já si nemůžu pomoct,mě hje těch pejsků v útulcívh tak strašně moc líto....kolikrát jak nad tím přemýšlím tak u toho brečím..miluji zvířata víc než lidi...pokud bych mohla vezmu si pejsky k sobě domů a budu žít s nimi......na mě hrozně zapůsobilo když jsme si byli v utulku pro pejska tak jak všichni stašně štěkali jako by říkali vem si mě.....sakra už se mi zas chce brečet mě tohle strašně bere...proto bych si radši vzala psa z útulku a klidně i stařečka aby měl kde dožít.Chtěůla bych jim všem moc pomoct

arrow
profile_image
nihaso
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám hafíka křížence setra z útulku, je jí ted už 14, celý život zdravá a odolná, za 200 Kč, je to miláček. A ani papíry nepotřebuje. Sestra miluje Thajské ridgebacky. První papírový trpěl demodexem, druhý papírový má problémy s imunitou a pořád má nějaké plísně na kůži. Pes za 25 000, bych se na to ...vykašlala...

arrow
Neprodává v Bazaru

Pejsek s PP nezaručí zdraví to je jasny..Bohužel znám i pejsky s papírama a mají nemocný srdíčko,takže to neni záruka zdravýho pesana.Jen to zaručí že je čistokrevnej a vidíš jaký byly jeho rodiče.Já jsem asi byla v minulým životě zviře protože mě neni ani tak líto když umře člověk jako když třeba někdě utrápěj zvíře..Když to vidím tak bych ty lidi kastrovala zaživa..

arrow
Neprodává v Bazaru

nihaso
Souhlasím...naši sousedi mají dva ridgebacky a jsou úplně úžasní......a ti kříženci jsou stejně nejlepší někdy vypadají zajímavě..alespon jsou orginály!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené